devlet ödemeleri

Kömür Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 2023. Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 2023. Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir?. Kömür Yardımı Ne Kadar?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 2023. Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir?. Kömür Yardımı Ne Kadar?

Isınma ihtiyacı zorunlu ihtiyaçlardan biridir ve bu ihtiyacı karşılamada problem yaşayanlar için ciddi bir sorundur. Balıkesir Belediyesi kömür yardım başvurusu ile bu sorun tam anlamı ile çözüme kavuşabilmektedir.

Başvuruda geçimini sağlayamayan ve geliri yeterli seviyede olmayanlar ilk sırada değerlendirilmektedir. Kömürlü ısınma yöntemi ile kışı geçirenler için uygulanan bu yardım programı her yıl kış ayına girmeden yürürlüğe girmektedir. Başvuru işlemlerini yapmayanlar kömür yardımı programından faydalanamamaktadır.  

Yardım almak isteyenler e devlet adresinden veya belediye binasında yer alan sosyal hizmetler bölümüne giderek başvuru işlemi yapabilir. Başvuru işleminde dikkat edilmesi gereken husus başvuru şartların uygun şekilde hareket edilmesidir.

Başvuru yapamayacak kadar mağdur olanlar ise Balıkesir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından tespit edilmektedir. Yardıma ihtiyacı olanların tespit edilmesinin ardından yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır.  

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı Başladı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Kömür Yardımı Başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Para Desteği

Elektrik ve doğalgaz gibi kömür yardımı da destek programı çerçevesinde gerçekleşiyor. Kömür yardımının uygun görüldüğü ailelere yardım kömür olarak yapılıyor ve kömür servis aracı ile adrese bırakılıyor.

Balıkesir Belediyesi kömür para desteği ile kömür alacak olanlar için kolaylık sağlanmaktadır. Kış aylarının uzaması durumunda yeni bir yardım paketi oluşturulmaktadır.  

Yardım alma işlemlerinde belli başlı şartlar vardır. Bir aile hem doğalgaz hem de kömür yardımı alamaz. Doğalgaz tesisatı olanlar doğalgaz fatura desteğine başvurabilir.

Kömür ile ısınanlar ise kömür desteği alabilir. Kömür desteği alma işlemleri de diğer başvuru işlemleri gibi e devlet adresinden yapılıyor. Ayrıca belediyenin online sitesinden de yardım başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Form, başvuru işlemi için önemli bir konudur ve başvuru formu olmadan yardım talebi değerlendirilmiyor. Başvuruda bulunacak kişi ailede yaşayan herkesin gelirini, telefon numarasını, T.C numarasını ve diğer bilgilerini hazır bulundurmalıdır. Başvuru yapanların verdiği bilgiler doğrultusunda yardımlar adrese ulaşmaktadır.  

Başvurunun geçerli olması için öncelikli konu verilen bilgilerin doğruluğudur. Verilen bilgiler güncel veya yanlış olursa bu durumda değerlendirmeye alınmıyor. Ayrıca Sosyal Hizmetler gelir testi işleminde bütün resmi verileri dikkate alarak hareket ediyor. Yani formda belirtilmemiş resmi veriler de başvuru sonrasında tespit edilebiliyor. Resmi olmayan gelirler de başvuru yapan kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda tespit ediliyor. 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte kömür ve doğalgaz konusu en önemli konu haline geliyor. Balıkesir Belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Diğer yardım alma şartları kömür alma şartları için de geçerlidir. Kömür almak isteyenler;

  1. 18 yaşını doldurmalıdır. 18 yaşını dolduran herkes şahsen başvurabilir.
  2. Evin kömür ile ısınması gerekir. Doğalgaz sistemi var ise kömür yardımına başvurulamaz. 
  3. Gelir testi işlemi esnasında kimlik, adres, iletişim, gelir, fatura abone numarası gibi bilgiler hazır olmalıdır. 
  4. Başvuru esnasında evde yaşayan herkesin T.C. kimlik numarası, gayrimenkul bilgisi, gelir ve maaşları sorgulanmaktadır. Bu bilgiler de hazır olmalıdır. Verdiğiniz bilgiler kaymakamlık makamınca araştırılıyor ve bu bilgiler ışığında sosyal yardım müdürlüğü yardım yapıyor. Kişisel veriler kaymakamlık tarafından analiz ediliyor ve başvuru sahibinin gelir seviyesi belirleniyor.  
  5. Başvurular internet üzerinden yapılabilir veya belediye binasında bulunan sosyal hizmetler şubesinden yapılabilir. 

Engelli ve diğer kategorilerde yardım alanlar da başvuru yapabilir. Her hangi bir yardım almayan veya ihtiyaç sahibi olduğu halde durumunu belgelemeyen kişiler de gerekli evrakları tamamladıktan sonra kömür için başvuru yapabilir. www.turkiye.gov.tr ve https://www.balikesir.bel.tr adresinden başvurular takip edilebilir. 

Kömür yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/komur-yardimi/ Tıklayın

5/5 - (10 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu