devlet ödemeleri

Doğalgaz Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 2023. Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 2023. Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 2023. Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Balıkesir Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir?

Faturalar her ay düzenli bir şekilde ödendiği için düzenli bir gelir gerekir. Düzenli geliri olmayanlar için fatura ödeme sıkıntısı başlar ve çoğu zaman kesintiler meydana gelir. Faturasını ödeyemeyen ve Sosyal Yardım sisteminde ihtiyaç sahibi görünenler için doğalgaz yardımı yapılmaktadır.

Sosyal Yardım alan herkes için Balıkesir Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu işlemi yapılabilir. Bu işlem e-devletten yapılabilmektedir ve fatura PTT’den ödenmektedir. Ödemeler sadece fatura tahsilatı için geçerlidir. 

Daha önce yardım almayanlar e-devlet Sosyal Hizmetler başvuru kısmını ziyaret ederek başvuru yapabilir. Başvuru işlemleriyle birlikte gelir ve gider araştırması yapılır. Başvuru sahibinin yardıma ihtiyacı olduğu tespit edildiği zaman yardım programına dahil edilir. 

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Kış aylarının sert geçmesiyle birlikte doğalgaz gideri ev ekonomisini zor duruma düşürmeye başlar. Faturalar artar ve bu durumda hane halkı fatura ödeme zorluğu çeker. Özellikle geliri fakirlik seviyesi altında olanlar için Balıkesir belediyesi doğalgaz fatura desteği bu kategoride çözüm üretmektedir. Bu yardım nakdî olmamakla birlikte sadece doğalgaz faturasına yansıyan bir yardımdır. 

Balıkesirliler için yardım programı oluşturan Belediye kömür yardımının yanı sıra gıda, giysi ve kırtasiye gibi birçok konuda yardımcı olmaktadır. Geçim problemi yaşayan bütün vatandaşlar bu programdan faydalanabilir. 

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Faturalar, özellikle kış aylarının yaklaşması ile birlikte artmaya başlamıştır. Elektrik faturasıyla birlikte doğalgaz faturası da kış aylarında artmaktadır. Bu durum en çok dar gelirleri olumsuz etkiliyor.

İlgili Makaleler

Balıkesir Belediyesi doğalgaz fatura destek formu ile başvuru yapan ihtiyaç sahipleri yardım programına dahil ediliyor ve geliri yetersiz olan vatandaşlara fatura desteği sunuluyor.

Fatura desteği hakkında başvuru sahiplerinin merak ettiği konular vardır. En çok merak edilen konu ise desteğin nasıl gerçekleştiğidir. Fatura desteği hesaba para aktarımı şeklinde gerçekleşmiyor. Destek almaya hak kazananların T.C numarasına ‘sadece doğalgaz faturasının ödenmesi için’ para yatırılmaktadır.

Doğalgaz faturası ile gelen fatura destek hakkı kazanan kişi bizzat PTT şubesine gelmesi gerekiyor ve fatura tahsilat işlemini elden yapması gerekiyor. 

Balıkesir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Yardım alma şartları yerine getirildiği zaman yardım alma hakkı kazanılabilir. Yardıma ihtiyacı olanlar öncelikle sistemden yardım için başvuru yapması gerekiyor. Sisteme yani e-devlete girerek Sosyal Yardım başvuru formunun doldurulması ve başvuru işleminin yapılması gerekiyor.

Başvuru sonrasında yardıma ihtiyacı olan kişinin gelirinin yetersiz olduğu tespit edilirse bu durumda doğalgaz yardım programına dahil ediliyor.

Balıkesir Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir?

  1. Yardım almanın ilk şartı yeterli gelire sahip olamamaktır. Elektrik ve doğalgaz yardımında sabit gelir önemlidir. 
  2. E-devlet şifresi almak ve www.turkiye.gov.tr adresine girerek yardım başvurusu yapmak gerekir. Yardım başvurusu yapmayanlar değerlendirmeye alınmamaktadır. 
  3. Siteye giriş yapıldıktan sonra ‘sosyal yardım başvuru’ araması yapılır ve ilgili sayfaya girerek yardım başvuru formu doldurulur. 
  4. E-devlette ikamet edilen adresin görünmesi gerekir. Görünmüyorsa kaymakamlığa gidilerek adres bildirimi yapılmalıdır. T.C numarası, ailenin diğer fertlerinin T.C numarası, elektrik, su ve doğalgaz abone numarası gibi bilgiler hazır olmalıdır. Daha sonra form doldurma işlemi yapılmalıdır. 
  5. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen veya daha önce yardım alan kişiler doğalgaz yardımı almaktadır. 

Başvuru işlemi on veya on beş gün sonra sonuçlanmaktadır. Yardımlar T.C kimlik numarasına yatmaktadır. www.https://balikesir.bel.tr adresi vasıtasıyla yardım formuna ulaşılabilir. www.turkiye.gov.tr adresinden de forma ulaşılabilir. 


Doğalgaz yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (23 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu