Belediye Yardımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Başladı 2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Başladı 2023. Antalya Belediyesi kömür ve doğalgaz yardımı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Başladı 2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Başladı. Antalya Belediyesi kömür ve doğalgaz yardımı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi; Zor günlerde vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kara kış destek paketini açıkladı.

500 lira nakdi yardımı, eğitim desteği, gıda, yemek ve süt yardımlarıyla  dar gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olacağını açıklayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kara kış paketi ile yardımlarına devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir; temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere, kara kış paketi adı altında verilen sosyal yardımlardır. Yaşlılardan, çocuklara kadar uzanan bu yardımlar sayesinde dar gelirli vatandaşlarımız bu kış daha rahat edecektir.

 • Nakit yardımım yanı sıra  hasta ve yaşlı vatandaşlarımıza günlük yemek yardımlarını da kapsayan kar kış paketi Antalyalı ihtiyaç sahipleri tarafından çok sevildi.
 • İhtiyaç sahibi ilkokul ve orta öğretim öğrencilerine eğitim desteği olarak da verilecek olan kara kış paketinden, öğrencilerde fayda sağlayacaktır.
 • Küçük çocuklar için verilen süt yardımını da  bu süreçte daha da arttırarak hizmet verileceği başkan tarafından açıklanmıştır.
 • Üniversite öğrencilerinin, yurt ve sıcak yemek gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Sayın Muhittin Böcek kara kış destek paketleri ile yardımlarına devam edeceğini açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelerin, kaymakamlıkların, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının bir çok sosyal yardım türü bulunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır;  sosyal kart sahipleri kara kış paketinden direkt olarak faydalanabilecektir. Sosyal kart sahiplerine acil ihtiyaçlarını karşılaması için  hesaplarına 500 TL yatıracaklarının bilgisini veren Başkan Böcek yardımlarını arttırarak devam ettireceğinin de bilgisini verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu

Sosyal yardımlardan faydalanmak için bağlı olduğunuz il veya ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca muhtarlığın muhtaçlık listesinde yer alıyorsanız bazı sosyal yardımlara muhtarlık aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama; sosyal yardım başvurusunu tamamlayan vatandaşlarımız, e-devlet sistemi üzerinden başvuru durumunu sorgulatabilirler https://www.antalya.bel.tr/Haberler/HaberDetay/3729/baskan-bocek-kara-kis-paketini-acikladi linkine tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Başvuru sonucu, sosyal kart sahiplerinin başvuru esnasında belirttikleri  iletişim bilgilerine sms ile iletilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu; sosyal yardım için başvuru yaparken kara kış destek paketi seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Başvuru esnasında vereceğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir.

Belediyenin kendi resmi internet sitesinden de başvuru yapmanız mümkündür.

İhtiyaç sahibi olmamanız durumunda, kendinizi ihtiyaç sahibi olarak gösterirseniz bunun ortaya çıkması halinde, alacağınız yardımı faizi ile birlikte geriye ödemek zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim; Antalya Belediyesi yetkililerine ulaşarak yardım  talebinde bulunmak veya yardıma muhtaç olduğunuzun  bildirisini yapmak için kuruma ait 0 (242) 249 54 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ayrıca  Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusunda bulunmak için 444 94 20 telefon numarasını arayabilirsiniz. Online olarak  www.antalya.bel.tr sitesinden de  başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Antalya il sınırları içerisinde yaşayan, Halk süt yardımından yararlanmak isteyen aileler ( 24-60 ay arası çocuğu için) Halk süt talep formu doldurmaları yeterlidir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Şartları Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Şartları Nelerdir; sosyal yardımlardan faydalanabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. Muhtarlığın muhtaçlık listesinde yer alan ihtiyaç sahipleri, bazı sosyal yardımlardan direkt olarak faydalanmaktadırlar.

Muhtaçlığınızı, muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile ispatlamanız durumunda başvurularınız daha hızlı sonuca ulaşacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Kimlere Verilir;  ekonomik zorluklar nedeniyle temel yaşam giderlerini karşılamakta güçlük çeken ailelere ihtiyaçlarını giderebilmesi için maddi yardımlar sunan Antalya Belediyesi, ayrıca ailesine bakmakla yükümlü olan rahatsızlıklar nedeniyle çalışamayan kişilere de önemli yardımlar sunmaktadır.

Antalya Belediyesi yardımları kimlere verilir;

 • İş kazası veya trafik kazası sonucu iş yapamaz hale gelenler
 • Eşi vefat eden veya boşanan kadınlar
 • Yaşlılık veya engellilik nedeniyle maddi zorluk yaşayanlar
 • Hane halkı geliri açlık sınırının altında kalan aileler(muhtaç kişiler)
 • Covid-19  nedeniyle iş kaybı yaşamış ve geçimini sağlamakta  güçlük çeken aileler
 • Maddi zorluklar nedeniyle eğitimini sürdürmekte zorlanan öğrenciler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

Antalya Belediyesi Sosyal Kart; sosyal destek kartı hizmetini devreye sokan Antalya Belediyesi, maddi durumu kötü ailelere diledikleri marketten gıda alış verişi yapma imkanı sağlamaktadır. Sosyal kart sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, rencide olmadan alış veriş yapma imkanı elde etmiş olacaklardır.

Sosyal destek kartı projesi ile 15.000 aileye ayda 120 TL verilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi ve erzak yardımı almak istiyorsanız  Belediyenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma  birimini aramanız yeterlidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusunda bulunmak için 444 94 20 telefon numarasını arayabilirsiniz. Online olarak  www.antalya.bel.tr sitesinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımları;
Yukarıda Yer Alan Yardım Bilgileri Tamamen Sosyal Belediyecilik yardımları göz önünde bulundurularak bilgi verilmiştir. Yardımların Olup Olmadığını ve Devam edip etmediğini öğrenmek için hemen  https://www.antalya.bel.tr/ resmi web sayfasını ziyaret edin.
5/5 - (13 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

5 Yorum

 1. benim eşim akciğer kansiri bize yardım eli uzatın çok mağdurum 5çoçuğum.var kimsem çalışmıyor kiracıyım gün geliyor kiramı ödeyemiyorum gün geliyor pazara gidemiyorum allah rızası için bana bir yardımda bulunun eşimin raporlarïda mevcu kanser hastalığı az birşeydeyil kanser hastalara öncelik deyilmi bizden allah için yardım talep ediyorum benim yağ alabilek param yok

 2. İhtiyacım var iki çocuk annesi olan bayanım durumumu Z yok erzak yardımı istiyorum dönerse niz memnun olurum

 3. Evim kira işsizim 2 tane okula giden çocuk var bir tane engelli çocuğum var hanede toplam 5 kişi yaşıyoruz geçim sıkıntısı yaşıyoruz kendim şeker hastasıyım yardımlarınızı arz edrim

 4. sayln başkanlm 2 çocuğum var evim kira bin beśyüz kira giderim var cogumun 1tanesi okula gidiyor diğeri 4 yaslnda eşim callşmlyor rahatslz hasda yasdeneye getirip götürüyorum Ali coşkun kendim askeri ücretden azllyorum maddi yardlma iydiyaclm var

 5. Lütfen bana gıda yardımı erzak yardımı mama yardımı yapar mısınız benim bir 8 yaşında oğlum var okula giden bir de 8 aylık çocuğum var evim kira eşim çalışmıyor ayağına damar tıkanıklığından dolayı ayağı sürekli şişiyor sürekli hastaneye gidip geliyoruz lütfen yardım edermisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu