Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Ankara süt yardımı kimlere verilir? Başkent kart kimlere veriliyor?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Ankara süt yardımı kimlere verilir? Başkent kart kimlere veriliyor?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir
Ankara Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir

Ankara süt yardımı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına her ay 6 litre süt yardımında bulunmaktadır. Bu yardımı almak isteyen dar gelirli aileler ise resmi web sitesinde yer alan formu doldurmalıdır. Süt yardımı, yalnızca 0 – 10 yaş arası çocuk sahibi olan aileleri kapsar. Aynı zamanda süt yardımına başvuruda bulunan ailelerin Ankara ilinde ikamet etmeleri şarttır.

Ankara Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi diğer belediyeler gibi ihtiyacı olan aile ve çocukların faydalanması için her ay 6 litre sağlıklı ve uzun ömürlü süt yardımında bulunuyor. Bu yardım projesi ile çocukların dengeli beslenmesi hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi süt yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar kolaylıkla Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı veya Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımlaşma başvuru noktalarına baş vurarak formu doldurabilir ve süt yardımına baş vurabilirler.

Ankara Süt Yardımı Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden süt yardımı talebinde bulunan vatandaşlar, 30 gün içerisinde bir geri dönüş almaktadır. Bu süre içerisinde geri dönüş alamayan vatandaşlar, ALO 153 numaralı hattı arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda belediye binası ziyaret edilerek sorgulama işleminin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Başvurusu uzun süre sonuçlanmayan aileler olumsuz olarak değerlendirilmiş olabilirler. Başvurunun olumsuz değerlendirilme nedenleri arasında ailenin muhtaç olmaması ve gelir sahibi olması gibi durumlar yer alır. Daha fazla bilgi için belediye ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Ankara Süt Yardımı Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesinin süt yardımına başvurmak isteyen vatandaşlar kolaylıkla internet üzerinden form doldurabilir. Başvuru formunda gerekli bilgiler girildikten sonra yardım kriterlerine uyan vatandaşlara süt yardımı yapılır. Ankara süt yardımı başvuru formu: https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1

Başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda 30 gün içerisinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza bir geri dönüş yapılacaktır. Bu geri dönüş sırasında başvurunuzun olumlu sonuçlandığını görürseniz, takip eden ay içerisinde süt yardımları adresinize kadar ulaştırılacaktır.

Ankara Süt Yardımı Telefon Numarası

Ankara süt yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar 0312 507 23 01 numaralı telefon numarasını arayarak süt yardımı hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirler. Aynı zamanda ALO 153 numaralı belediye yardım hattını arayarak da süt yardımı ile alakalı bilgi edinebilirsiniz.  Ancak bu numaralar üzerinden başvuruda bulunmak ne yazık ki mümkün değildir.

Başvuruda bulunabilmek için belediyeye ait olan resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Burada yer alan formu doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu iletmeniz mümkündür. Daha fazla bilgi almak ve başvurunuzu sorgulamak için 153 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Ankara Süt Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Ankara süt yardımı her ay düzenli olarak 6 litre olacak şekilde verilir. Başvurunun ardından gerekli bilgiler alındıktan sonra süt yardımı verilmeye başlar. Süt yardımının tarafınıza ulaşması, başvuru tarihini takip eden 15 gün içerisinde olacaktır.

Ankara Süt Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi süt yardımına başvurabilecek ailelerin yoksulluk sınırın altında olması gerekmektedir.

    • Ailelerin süt yardımı alması için 0-10 yaşları arasında çocuğa sahip olmaları gerekir.
    • Ailelerin Ankara’da ikamet etmeleri gerekmektedir.

Bu durumlara sahip aileler büyükşehir belediyesi internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak süt yardımından yararlanabilirler.

Ankara Süt Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ankara süt yardımına başvuru için gerekli şartlar ailelerin yoksulluk sınırın altında olması ve 0-10 yaş aralarında çocuğa sahip olmalarıdır. Bu şartları karşılayan aileler süt yardımından yararlanabilirler. Ancak herhangi bir yerden gelir elde eden veya sosyal güvenceye sahip olan ailelere süt yardımı yapılmamaktadır.

Ankara Süt Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ankara süt yardımı başvurusu için gerekli belge başvuru formunu doldurmaktır. Başvuru formundaki gerekli bilgiler doldurulduktan sonra süt yardımı başvurusu için gerekli belgeler karşılanmış olur. Daha fazla bilgi alabilmek için cep telefonunuzdan 153 numaralı belediye destek hattını aramanız mümkündür.

5/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu