devlet ödemeleri

Sosyal Yardım

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başkent Doğalgaz Yardımı Başvurusu. Ankara Doğalgaz Yardımı Başvuru Formu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ne Zaman? Ankara Doğalgaz Fatura Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti devleti, yapacağı maddi ve sosyal yardımları bazen belediyeler aracılığı ile ihtiyaç sahibi, dar gelirli ve yardıma muhtaç olan vatandaşlarına ulaştırır. 81 il ve ilçedeki belediyeler kendi bünyesinde yurttaşları için bazı yardım projeleri yürütür.

Bu yardım projelerinin özellikle maddi olanları, vatandaşın yüzünü güldürüyor. Son yıllarda artan hayat pahalılığı ve enflasyon oranlarının artması sebebiyle vatandaşlar özellikle kış aylarında artan barınma ve ısınma giderlerinden fazlaca şikâyetçi olmaya başladı ve devletten bu konu hakkında bir yardım istedi.

Yurttaşlarının bu isteklerine kayıtsız kalmak istemeyen belediyeler ise, devlet onaylı yardım politikaları yürütmeye başladı. Türkiye cumhuriyeti devletinin başkenti olan Ankara belediyesi doğalgaz yardımı başlattı. Bu yardımı duyan Ankaralı yurttaşlar, Ankara doğalgaz yardım başvurusu yapmak için harekete geçti.

Bu yazı dizimizde, yapılan yardım başvurusuna ait tüm detayları öğrenebilecek ve gerekli yerlere başvuruda bulunabileceksiniz.

Ankara Doğalgaz Yardımı Başvurusu
Ankara Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Başkent Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Başkent doğalgaz yardımı başvurusu yapmak için, uygulamanız gereken birkaç basit adım mevcuttur. Öncelikle Ankara büyükşehir belediyesi tarafından bu yardım politikasına dâhil olabilecek yurttaşlardan olmanız lazım. Bu yardım türüne başvuru yapmak için belirlenen kişiler ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Devletin belirlediği 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlardan olmak,
 • İhtiyaç sahibi kişiler,
 • Dar gelirli kişiler
 • İhtiyaç sahibi kişiler,
 • 65 yaş ve üstü kişiler
 • Asgari ücretin altında yaşamaya çalışanlar
 • Aldığı ücret asgari ücret miktarının 1/3 oranında olması
 • Üzerinize kayıtlı taşınmaz mülkün bulunmaması
 • Sosyal güvencenizin bulunmaması
 • Başkent kart sahibi olmanız

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından aranan şartlardan birisidir. Eğer siz de bu şartlardan birisine uyum sağlıyorsanız doğalgaz yardımından fayda sağlayabilirsiniz. Bu konu hakkında merak ettiğiniz her konu başlığını https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1 sitesine giriş yaparak hızlı ve güvenilir bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Ankara Doğalgaz Yardımı Başvuru Formu

Eğer siz de bu yardım projesinden fayda görmek istiyor ve Ankara doğalgaz yardımı başvuru formu sayfasına yukarıda belirttiğimiz site üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu formu doldurduktan sonra en kısa sürede, bu konu hakkındaki yetkili kişiler sizinle iletişime geçeceklerdir.

Ankara Doğalgaz Yardımı Sorgulama

Ankara doğalgaz yardımı sorgulama ekranına internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru sitesine giriş yaparak e devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu yardım türüne dâhil olduktan sonra en fazla 1 ay içerisinde yardım ücretini alabileceksiniz. Verilecek olan bu ücret 2022 senesi için 2150 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ne Zaman?

Bu yapılacak yardım projesine dâhil olan kişiler, kış aylarının gelmesiyle birlikte Ankara büyükşehir belediyesi yardım başvurusu ne zaman sorusuna cevap arıyorlar. Bu yardım türü, 16 Kasım 2022 tarihi itibari ile kara kış destek paketi adı altında sizlere tahsil edilecektir.

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı

Ankara Büyükşehir belediyesi başkanı Mansur Yavaş doğalgaz yardımı yapacağının müjdesini yurttaşları ile paylaştı. Bu yardım kapsamında, 203 bin 626 aileye başkent kartlarına en az 500 Türk Lirası doğalgaz yardımı yapacağını duyurdu.  Bu yardımın toplam ücreti ise 2022 senesi için 101 milyon 813 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Başkent Kart Doğalgaz Yardımı

Verilecek olan bu yardım projesinin diğer adı başkent kart doğalgaz yardımı olarak geçiyor. Yapılacak olan bu yardım projesine dâhil olmak için başkent kart sahibi olmanız gerekiyor. Bu kartın başvurusunu Ankara büyükşehir belediyesine giderek ya da Ankara büyükşehir belediyesi resmi web sitesine giriş sağlayarak yapabilirsiniz.

Ankara Doğalgaz Fatura Desteği

Ankara doğalgaz fatura desteği projesinden faydalanmak için yukarıda belirttiğimiz e devlet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Fatura desteği başvurunuz onay aldıktan sonra, size en yakın olan PTT şubesine giderek bu maddi yardım projesinden siz de faydalanabilirsiniz. Yapılacak olan bu maddi yardımlar, belirlenen kişilere geri ödemesiz olarak hibe edilir.

4.7/5 - (15 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

 1. Eşimden ayrıldım 2 çocuğumla birlikte yaşıyorum calsimiyorum çocuklar bakcak kimse olmadığından yardımcı olmanızı rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu