devlet ödemeleri

Güncel

Amazon’da İşe Alım Müdürüyüm Diye Mesaj Geldi

Amazon'da İşe Alım Müdürüyüm Diye Mesaj Geldi. Amazon mesaj atar mı? Amazon İşe Almak için mesaj atar mı? Amazon Türkiye'ye nasıl ulaşabilirim?

Amazon’da İşe Alım Müdürüyüm Diye Mesaj Geldi

Son günlerde çok sayıda kullanıcı telefonlarına Amazon’da işe alım müdürüyüm diye mesaj geldi konusunda şikayet ediyor. Bu mesajın ne anlama geldiğini ve gerçek olup olmadığını merak eden kullanıcılar internet üzerinden araştırma yapıyor. Genel olarak mesaj içeriğinde işe alım mesajı, kullanıcıya açık pozisyonlar üzerinden iş teklif ettiğini ifade ediyor. 

Evden part time çalışma şeklinde gelen bu teklifte maaşın da aynı gün içerisinde ödeneceği ve günlü olarak 800 TL – 3000 TL aralığında olduğu bilgisi yer alıyor. Mesajın son bölümünde ise Whatsapp üzerinden ulaşmak üzere bir telefon numarası yer alıyor.

Amazon'da İşe Alım Müdürüyüm Diye Mesaj Geldi
Amazon’da İşe Alım Müdürüyüm Diye Mesaj Geldi

Amazon mesaj atar mı?

Bahsi geçen iş teklifine dair mesajın ne denli gerçek olduğu merak edilirken kullanıcıların aklındaki bir diğer soru ise Amazon mesaj atar mı? Amazon, kendi bünyesine iş başvurusu yapmayan hiç kimseye bu şekilde bir mesaj göndermiyor.

Genel bir mesaj servisi olmadığı gibi günlük olarak 3000 Liraya kadar çıkabilen bir maaş da söz konusu değil. Bu nedenle gelen bu mesajın gerçek olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. 

Kullanıcılar, gelen mesaj ile birlikte gönderilen hiçbir bağlantıya dolandırılmamak adına tıklamamalı ve aynı zamanda verilen iletişim numaralarına da mesaj atmamalıdır. Aksi halde dolandırılma imkanı mevcut olup kullanıcılar, farklı şekillerde mağdur olabilirler.

Amazon İşe Almak için mesaj atar mı?

Amazon işe almak için mesaj atar mı diye merak ediyorsanız eğer sizin şirkete dair hiçbir başvurunuz bulunmuyor ise böyle bir mesaj gelmeyeceğini bilmelisiniz.

Amazon, işe almak üzere mesaj atım servisine sahip değildir. Şirkete halihazırda iş başvurusunda bulunmuş olanlar ise kendilerine gönderilen iletişim bilgilerini kontrol etmeli ve şüpheci yaklaşmalılar.

İlgili Makaleler

Amazon sadakat programı gerçek mi?

Amazon sadakat programı, internetteki farklı kullanıcıların karşısına çıkan bir link tuzağıdır. Bununla karşı karşıya kalanlar arama motorları üzerinden gerçekliği sorgulayan araştırmalar yaparlar.

Amazon sadakat programı, gerçek olmamak ile birlikte dolandırıcıların amacı, katılımcıların gerekli şartları sağlamayı hedefleyerek tüm bilgilerin vermelidirler.

Sadakat programı anketinin son kısmında ise Cepzone adı gösterilerek 68 liralık bir üyelik anlaşması kullanıcıya sunulur. Bu anket, düzmecedir ve kişisel bilgilerin paylaşılmaması tavsiye edilir.

Amazon Mesajlar nerede?

Amazon mesajlar nerede diye merak edenler, bu sekmeye girmek üzere Amazon hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Kullanıcılar, kendilerine iletilen ve Amazon’dan geldiği ifade edilen mesajlara karşı şüpheli yaklaşmalıdır.

Mesaj içerisindeki bağlantılara tıklamadan ya da telefon numaralarına ulaşım sağlanmadan önce emin olmak, dolandırılmamak adına büyük önem arz eder. Dolandırıcılık mesajları, yaygın olarak kişisel bilgileri sorgular ve kullanıcıların bu tip bilgileri vermeleri amacı ile gönderilir.

Amazon Türkiye’ye nasıl ulaşabilirim?

Amazon Türkiye’ye ulaşmak isteyen kullanıcılar, resmi web sitesinde yer alan İletişim bölümünden yardım alabilir. Burada Amazon Türkiye’ye e-mail gönderilebilir. Amazon, hesap güvenliği nedeni ile müşterilerinin direkt olarak hesaplarından gelen talepleri değerlendirmeyi tercih etmektedir. Bu şekilde 7/24 müşteri hizmetlerine yazmak mümkündür.

Evde Paketleme İşi İçin https://www.devletodemeleri.com/evde-paketleme-isi/ Tıklayın.

5/5 - (15 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu