Maddi Yardım

AK Parti para yardımı 2023 Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

AK Parti para yardımı 2023. AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu. AK Parti Sosyal Yardımları Nelerdir? AK Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu. E-Devlet Üzerinden Ak Parti Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

AK Parti para yardımı 2023

AK Parti para yardımı 2023. AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu. AK Parti Sosyal Yardımları Nelerdir? AK Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu. E-Devlet Üzerinden Ak Parti Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

Ak Parti her geçen gün vatandaşı düşünerek yeni bir sosyal yardım gerçekleştirmektedir. Ak Parti Sosyal yardımların yanı sıra para yardımı da yapmaktadır. Aile gelir durumuna göre 650 tl ike 4500 tl arası maddi yardım desteği yapmaktadır.

AK Parti Sosyal Yardım Başvurusu 2023

Son dönemde küresel çapta meydana gelen ekonomik sıkıntılarla başa çıkmanın en önemli yolu sosyal yardımlardır. AK Parti hükumeti de vatandaşlara destek çıkarak büyük ölçüde sosyal yardımlar sunmaktadır.

Bu yardımlar sayesinde birçok kişi doğalgazdan elektriğe, nakit yardımlardan gıda paketlerine kadar faydalanmaktadır. AK Parti sosyal yardım başvurusu ile milyonlarca vatandaşın geçim sıkıntılarından kurtulduğunu söylemek mümkündür. 

Bunun yanı sıra AK Parti hükumeti tarafından düzenlenen bağış yardımlarıyla birlikte yoksul ve geçim sıkıntısı yaşayan aileler hedeflenir. Bu yardımlar ailelerin refah seviyesini ve yaşam standartlarını arttırmak amacıyla sunulmaktadır.

Sosyal yardım paketleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan yardımlarla birlikte alınabilmektedir. Yoksul vatandaşların iki yardıma birden başvurmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu nedenle pek çok kişi hem AK Parti özelinde yardımlara hem de bakanlık tarafından sunulan yardımlara başvurmaktadır.

AK Parti para yardımı 2023 Başladı
AK Parti para yardımı 2023 Başladı

AK Parti Sosyal Yardımları Nelerdir?

AK Parti sosyal yardımları genellikle gıda yardımlarıdır. Gıda fiyatlarının enflasyonla birlikte büyük oranda artış yaşadığı bu günlerde AK Parti sosyal yardımları sayesinde insanlar rahat nefes alabilmektedir.

Bunun yanı sıra devlet tarafından sunulan pek çok yardım paketi de vardır. Bu paketler bizzat Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulmaktadır. Sunulan yardım paketleri; doğalgaz, elektrik, gıda, nakit ve birçok durumu kapsamaktadır. Bu nedenle vatandaşlar rahatlıkla geçimini sağlayabilecek düzeye erişebilmektedir.

AK Parti hükumetiyle birlikte güçlenen sosyal yardımlar vatandaşlar açısından da karşılık bulmaktadır. Sosyal yardımlara başvuru yapabilmek için bir form doldurmak gerekmektedir. Bu form, sosyal yardım başvuru formu olarak da bilinmektedir. Form içerisinde birtakım sorular, belgeler ve bilgiler yer almaktadır.

Formu doldurduktan sonra başvuru tamamlanır ve inceleme sürecine geçilir. Belirtilen belge ve bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra yardım talebi onaylanırsa yetkili kişiler tarafından iletişime geçilir. Bu sayede sosyal yardım almak da mümkün hale gelecektir.

AK Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardım başvuru formunda kişisel bilgiler, ikamet edilen hanede yaşayan kişilerle alakalı bilgiler ve bazı belgeler talep edilmektedir. AK Parti sosyal yardım başvuru formu içi talep edilen bilgilerin ve belgelerin eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

Aksi halde başvuru direkt olarak reddedilmekle birlikte bir daha başvuru yapma fırsatı sunulmamaktadır. Bu sebeple başvuruyu göndermeden önce formu birkaç kez kontrol etmek ve bu şekilde başvuruyu tamamlamak oldukça önemlidir. Başvuru formuna ilişkin detayları e-devlet üzerinden ya da direkt olarak il belediye binalarına giderek görüntülemek ve doldurmak mümkün. 

Sosyal yardım başvuru formunu doldurduktan sonra başvuruya ilişkin hiçbir detay kalmıyor. Bu noktada başvuru sırasında belirtilen bilgilerin doğruluğunu teyit edebilmek için bir inceleme süreci başlatılıyor. Yetkililer tarafından birkaç hafta içerisinde tamamlanan incelemelere göre sonuçlar duyuruluyor.

Sosyal yardım başvuru formunu eksik ya da yanlış göndermiş olan kişilerin başvuruları otomatik olarak reddediliyor. Yardım almaya hak kazanan kişiler ile de formda istenen iletişim adresleri üzerinden iletişim kuruluyor. Bu nedenle formu eksiksiz ve doğru doldurmak çok büyük önem taşımaktadır.

AK Parti Sosyal Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Sosyal yardım alabilmek için bazı kriterleri karşılamak gerekir. Bilindiği üzere sosyal yardımlar yalnızca yoksul ve dar gelirli vatandaşların refah seviyesini yükseltmeyi hedefler. Bununla birlikte vatandaşların yaşam standartlarını da yükselten sosyal yardımlara başvurmak için bazı şartların oluşması gerekiyor.

AK Parti sosyal yardım alma şartları nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • Düşük gelir düzeyine sahip olmak ve bunu belgeleriyle kanıtlayabilmek.
 • İkamet edilen hanede yaşayan kişi sayısının ortalama gelirinin asgari ücret seviyesinin altında olması. 
 • Hiçbir yüz kızartıcı suç işlenmemiş olması ve sicilin temiz olması.

Bu kriterleri karşılayan herkes sosyal yardımlara başvurarak devlet yardımı alabilmektedir. Bu sayede vatandaşların artan enflasyon ortamında fiyat pahalılığının altında ezilmemesi sağlanır. 

AK Parti tarafından sunulan ve engelli vatandaşların yararlanabildiği sosyal yardımlara http://ekm.akparti.org.tr/basvuru-formu/  tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardımlara https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

E-Devlet Üzerinden Ak Parti Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

 • Sosyal yardımlara başvuru yapabilmek için e-devlet  https://www.turkiye.gov.tr sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında arama çubuğuna “Sosyal Yardım” yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” seçeneğini seçtikten sonra sağ üstte yer alan yeni başvuruya tıklamanız gerekir. Bu noktada forma ulaşmak ve formu doldurarak başvuru yapmak mümkündür.

Sosyal yardımlara başvurmak için e-devlet erişimi olmayan kişilere il belediye binalarına giderek form doldurma imkânı tanınmıştır. Bu sayede fiziki olarak başvuru yapmak da mümkündür. 

E-devlet üzerinden yapılmış geçmiş başvuruları incelemek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayınız.

 

5/5 - (25 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

15 Yorum

 1. Ben çok Zor durumdayım eşimle boşanma aşamasındayiz ailemle birlikte yaşıyorum bir kızım var okutamiyorum kızımın okul ihtiyaçlarıni bile gideremiyorum ben ve kızım çok mağduruz defalarca başvuru yaptığım halde kimse ilgilenmiyor lütfen sesimi duyun bana yardım edin teşekkürler

 2. Mrblr benim hiçbir gelrim yok oyum Erdoğan’a tabiykide TV bile yok cumhur baskanm boşanma asamsndaym ma
  Üzerimde mal olduğu için bana yardım vermiyorlar ASTM hastasym saçkıran hastasyim çocuklarımı gremyrm lütfen sesimi duyun

 3. Eşim yüzde 62 görme engelli herhangi bir gelirim olmadığı için maddi sıkıntı çekiyoruz.

 4. Çalışmıyorum hiçbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde çalışıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayım çocukların ihtiyaçlarını karşılaamıyorum allah rızası için yardim

 5. Eşim çalışmıyor maddi durumun yok çocuklarımın okul eşyasını alacak biri çok ufak çocuğun bez mama alacan

 6. Bir odada kalıyorum gecimim çok zor üç çocuğum var yardım etsin çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 7. Üç aydır eşim calismiyo bende şeker hastasıyım calismiyom 6cocugum var 4 ü okula gidiyo masraflarını gideremiyoruz şu faturasida yüksek geliyo bizede yardım edermisiniz

 8. Eşim ceza evinde maddi durumum yok kiracıyı m 3 kız çocuğum var iki okuldan geri kaldılar dersten deprem den dolayı çok zor durumda yim çocuklar için yardım istiyorum maddi manevi destek tablet yardım istiyorum

 9. Ben 4 çocuk annesiyim eşimden ayrılıyorum 7 senedir ayrıldım kiracıyım çocuklarıma ben bakıyordum hastalandım çalışamaz hale geldim kolonik hastalığım var astımım var üstelik anjiyo olacağım maddi durumum olmadığı için anjiyo olamıyorum şu faturaları elektrik faturalarım her biri 3-4 tane birikmiş ben çok zor durumdayım artık çalışamıyorum çalışanım yok sizden tek talebim bize yardım etmeniz Allah rızası için teşekkür ederim

 10. Zor durumdayım iki çocuğum var biri okula gidiyor biri bezleniyor eşim çalışmıyor iki çocuğuma yetisemeyorum Allah razı için yardımcı olursanız sevinirim

 11. Hocam ben her türlü yardıma baş vurdum ama hepsi red geldi ben yüzde 84 engelliyim eşim yok neden yardım yapılmıyor acaba

 12. Çok zordayım kömürüm yok 2 çoçuk annesiyim maddi durumum iyi deyil bana yardım edin lütfen ne olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu