Maddi Yardım

Aile Destek Parası Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Aile Destek Parası Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Aile Destek Parası Ne Zaman Yatıyor? Aile Destek Parası Yattı mı? Aile Destek Parası Nereye Yatıyor? Aile Destek Parası Ayın Kaçında Yatıyor?

Aile Destek Parası Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Aileler günümüzde çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı yaşayabilmektedir. Durum böyle olunca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere birçok devlet kurum ve kuruluşu ailelere nakdi yardımlarda bulunmaktadır.

Aile destek paketi de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan sosyal yardım programlarından bir tanesidir.

Bu programdan faydalanmak isteyen aileler, aile destek parası ne kadar sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Aile destek parası 2022 yılı itibarıyla 450 TL’den başlayarak 600 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Aile destek ödemeleri 12 ay süre ile sınırlandırılmış olup bu süreden sonra yardım almaya devam etmek isteyen ailelerin başvurularını yinelemeleri gerekecektir. Aynı zamanda ailelerin bakanlık tarafından belirlenen şartları taşımaları zorunludur.

Aile Destek Parası Ne Kadar
Aile Destek Parası Ne Kadar

Aile Destek Parası Ne Zaman Yatıyor?

Bakanlık tarafından verilen aile destek parasından faydalanmak isteyen aileler, aile destek parası ne zaman yatıyor sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Bakanlık ödemeleri her ayın 22’si ile 30’u arasında yapmaktadır. Bu durum yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği gibi ilden ile değişiklikler içerebilir. Ayın 30’u geçmesine rağmen ödemeyi almamanız durumunda kurum ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Ödemeler ailelerin PTT hesaplarına yatırılabileceği gibi Ziraat Bankası hesaplarına da yatırılabilir. Eğer ödemeniz PTT hesabınıza yatırılmışsa size en yakın PTT şubesini ziyaret ederek kimlik kartınız ile yardım tutarını çekebilirsiniz.

Bu süreçte herhangi bir nedenden ötürü yardıma ihtiyaç duyarsanız ALO 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz.

Aile Destek Parası Yattı mı?

Aile destek programından faydalanan ve ödeme gününü bekleyen hak sahipleri, aile destek parası yattı mı sorusunu sıklıkla sorarak yanıt aramaktadır.

2022 yılı Eylül ayı için yapılması gereken ödemeler geçtiğimiz haftalarda ailelerin hesaplarına yatırılmıştır. Başvuru sahipleri PTT şubelerine veya Ziraat Bankası ATM’lerine giderek bu yardım tutarını çekebilecektir.

İlerleyen aylardaki ödemeler de ayın üçüncü haftası ile dördüncü haftası arasında başvuru sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Bazı aylarda daha erken ödeme yapıldığı da bilinmektedir. Ödeme almaya devam edebilmeniz için bakanlık tarafından istenen şartları taşımayı sürdürmeniz gerekecektir.

Aile Destek Parası Nereye Yatıyor?

Aile destek parası nereye yatıyor sorusunun günümüzde sıklıkla sorulduğunu görmekteyiz. Aile destek parası her ay başvuru sahibinin PTT hesabına yatırılmaktadır. Sizler başvuru sahibi olarak kimlik kartınız ile birlikte PTT şubelerine giderek bu yardım tutarını nakit para şeklinde çekebilirsiniz.

Aynı zamanda başvuru esnasında Ziraat Bankası IBAN numarası vermeniz durumunda destek parasını Ziraat Bankası ATM’lerinden çekmeniz mümkündür.

Aile destek parası yalnızca 12 ay süre ile ailelerin hesaplarına yatırılır. Son ödemeler ise 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır. Bu tarihten sonra ödeme almaya devam edebilmek için bakanlık tarafından yeni programların duyurulmasını beklemeniz gerekir. Duyurulan yeni programlara gerekli şartları sağlamanız halinde başvuru yapmanız mümkündür.

Aile Destek Parası Ayın Kaçında Yatıyor?

Aile destek parası ayın kaçında yatıyor gibi sorular dar gelirli aileler tarafından sıkça sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu ödemeler her ayın 22’si ile 30’u arasında ailelerin PTT hesaplarına yatırılmaktadır. Ancak bazı aylarda ayın 13’ü ile 20’si arasında da ödemelerin yapıldığı bilinmektedir.

Ödemeyi alabilmek için PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kimliğinizi ilgili personele ibraz ettikten sonra yardım tutarı sizlere nakit para şeklinde verilecektir. Konu ile alakalı daha fazla bilgi almak veya aklınıza takılan birtakım soruların yanıtını bulmak istiyorsanız cep telefonunuzdan ALO 144 numaralı hattı arayarak kurum personelleri ile iletişime geçebilirsiniz.

7200 tl maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ tıklayın.

 

4.7/5 - (13 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

13 Yorum

  1. Çok zor durumdayım eşimle boşanma aşamasındayiz ailemle birlikte yaşıyorum bir kızım var okutamiyorum kızımın okul ihtiyaçlarıni bile gideremiyorum 2 yildir başvuru yapıyorum kimse ilgilenmiyor çok mağdurum ne gerekiyorsa acil bı şekilde yapin

  2. Yetim cocum için bu yardımdan yararlanmak istiyorum. Hiç bir gelirimiz yok cocumun isteklerini karsiliyamiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  3. Bende iki çocuk annesiyim kirada oturuyorum oturduğum ev 60 metre kare sizden ricam bari çocukların eğitimi için yardımcı olun umarım bu nuda es geçmessiniz

  4. Ben 4 çocuk annesiyim eşimden ayrılıyorum 7 senedir ayrıldım kiracıyım çocuklarıma ben bakıyordum hastalandım çalışamaz hale geldim kolonik hastalığım var astımım var üstelik anjiyo olacağım maddi durumum olmadığı için anjiyo olamıyorum şu faturaları elektrik faturalarım her biri 3-4 tane birikmiş ben çok zor durumdayım artık çalışamıyorum çalışanım yok sizden tek talebim bize yardım etmeniz Allah rızası için teşekkür ederim

  5. Diş takınacam agzım da dişim yok yardımcı olursanız sizlerin yayesin de diş taktıracagım duyrlı olusanız çok memnun olurum çok duga derim

  6. Benim de 5 çocuğum var 4 öğrenci eşim çalışmıyor ihtiyaçlarını karşiliyamiyoruz bize de yardım edin

  7. Aile destek lütfen herkes aldı 3cocugum var eşim kaza geçirdi beli kirik evim.kira cocuklarim ihtiyaç vardır kiram çok ihtiyacım olduğu zaman miden kanseri ilaç alamıyorum kömürüm yok yardım edin

  8. 6tane Çocuklarım var bakamıyorum çok zordur durumdayım size baş vurdum köyde yaşıyorum eşim çalışmıyor

    1. Herkese yardım veriliyor ama bize gelince yok sigortalı olupta çevremde yardım alan birçok insan var memurlarınıza sorduğumuz zaman yalan diyorlar takdir size kalmış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu