Kırtasiye Yardımı

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2024. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2024. Kırtasiye yardımı başvurusu 2024. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Kırtasiye Yardımı Başladı. Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT Kırtasiye Yardımı Başvurusu. Öğretmenlere Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Kırtasiye yardımı başvurusu yapmak isteyen aileler için çocuklara verilecek olan kırtasiye yardımları belli oldu. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi tüm ailelerin çocuklarına yapılacak olan kırtasiye yardımları, çocuk başına 1.250 TL olarak belirlendi.

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanık tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu fiyat duyurulmuş oldu. Başvurusunu yapan ve ödemeyi almaya hak kazanan kişiler, ödemelerini PTT ve bankalar aracılığı ile alabilmektedirler.

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu
1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır 2024?

Kırtasiye yardımı ne kadar 2022 yılında sorulan sorulardan bir tanesiydi. Derya Yanık’ın yapmış olduğu açıklama ile birlikte, 1250 TL’lik yardım duyurusu ile birlikte bu sorunun cevabı verilmiş oldu.

Her ailedeki çocuk başına ödenecek olan bu tutarı almaya hak kazanabilmek için aileler nereye ve nasıl başvuru yapacaklarını öğrenmek istiyorlar.

Kırtasiye yardımı alabilmek için başvuru yapmak isteyen ailelerin, kendilerine en yakın olan Sosyal Hizmet Müdürlüğü veya Sosyal Yardımlaşma Müdürlüklerine başvuru işlemlerini yaparak süreci takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru sırasında kendilerinden istenen belgeleri eksiksiz olarak vermemeleri halinde başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu konuya dikkat ederek ailelerin yanlarında şu belgeleri getirmeleri gerekmektedir:

 • Başvuru yapılacak olan evraklar,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
 • Gerekli duyulması ve kurum tarafından istenilmesi halinde sağlık raporu.

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Yukarıda belirtilmiş olan evraklar eksiksiz bir şekilde başvuru yapılacak olan kamu binasına götürülmesi gerekmektedir.

Kırtasiye yardımı 2022 yılında muhtaç ailelere verilebilmesi ve yıllık olarak kırtasiye masraflarının karşılanabilmesi için ödenmesi gereken tutarların onaylanmadan önceki sürecinde bu belgelerin kesin olarak başvuru yapılacak olan binaya götürülmesi gerekmektedir.

Bu durumu fırsata çevirmek ve kırtasiye ücretlerini bedavaya getirmek için durumu iyi olan kişilerin yapılmakta olan kırtasiye yardımları için başvurması halinde alacak olduğu cevap, ancak red cevabı olacaktır.

PTT Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Ailelerin çocuklarını okutmak ve rahat bir şekilde kırtasiye masraflarını karşılayabilmek için her sene beklemiş oldukları açıklama yine yapıldı. Belirlenmiş olan fiyat üzerinden ailede bulunan çocuk sayısı kadar yardım yapılmaktadır.

Başvuruyu yapan aileler olumlu bir cevap aldıktan sonra kırtasiye yardımı nasıl alınır sorusunu sormaya başladılar. Yapılmış olan başvuruların kabul edilmesi ve ailenin çocuğu için kırtasiye yardımını almaya hak kazanmasının ardından, devlete ait bankalar ve PTT şubelerinden paralarını almaları mümkün olacaktır.

Öğretmenlere Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Öğretmenlere her sene verilmekte olan kırtasiye yardımları, bir diğer ismi ile eğitim öğretim ödeneği olarak bilinmektedir. Kırtasiye yardımı öğretmen olan ve eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil olmuş olan öğretmenlere verilmektedir.

Bu sene verilecek olan kırtasiye yardımları öğretmenlere henüz verilmediği ve açıklama yapılmadığı için öğretmenler internet üzerinden bu konu ile ilgili araştırma yapmaktadırlar.

Öğretmenlere verilecek olan ve ihtiyaçların giderilmesine sağlamayı hedefleyen yardım, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olup, kendi bünyesi içerisinde yer alan öğretmenlere 1325 TL olarak verilecektir. Öğretmenler geçtiğimiz yıllarda ise 2020 yılında 1210 TL, 2021 yılında ise 1250 TL olarak kırtasiye yardımı ödemelerini almışlardı.

Belediye Kırtasiye Yardımı

Çocuğu okula gitmekte olan ve muhtaç durumda olan ailelerin almaya hak kazanmış olduğu kırtasiye yardımları bu sene de başvuru için beklemektedir.

Almış olduğunuz ücretleri geri vermeyecek şekilde her sene alabilme hakkı bulunan muhtaç aileler, bu başvurunun şartını karşılayıp karşılamadıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Belirli bir gelir düzeyinin altında gelire sahip olan ailelere verilmekte olan bu yardımın sizlere verileceğini düşünüyorsanız gerekli başvuruları yapmanız yeterli olacaktır.

Verilen karar sonucunda sizlerin de kırtasiye yardımı alabilme hakkına sahip olma şansınız bulunmaktadır. Her sene ödenmekte olan kırtasiye yardımı için gerekli başvurularınızı yaparak süreç hakkında bilgiyi alabilirsiniz.

Kaymakamlık Kırtasiye Yardımı

Kırtasiye yardımları sayesinde birçok öğrenci için destek olacak yardımlar yapılmaktadır. Her sene belirlenerek öğrenci ve öğretmenlere verilen kırtasiye yardımı, bu sene de okulların açılmasına kısa bir süre kala ne kadar verileceği ve ne zaman verileceği merak konusu olmuştur.

Kırtasiye yardım başvurusu yapan aile ve öğrencilerin yanında, bu yardımdan yararlanacak olan öğretmenler de yardımın ne zaman verilecek olduğunu merak etmektedir. Okulların açılmasına yakın bir zaman kaldığı için merak edilen bu sorunun cevabı, Eylül ayı olarak beklenmektedir.

Okulların açılması ile birlikte devletin gerekli olan ücreti öğrenci ve öğretmenlere vereceği düşünülmektedir. Her sene düzenli olarak verilmekte olan bu ücretin, bu sene de en kısa zamanda gerekli olan kişilere verilerek eğitime katkının devlet tarafından devam etmesi beklenmektedir.

İBB Kırtasiye Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kırtasiye yardımı için yardım alacak olan ailelerin ve çocukların İstanbul’da yaşıyor olması gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verecek olduğu yardımlardan yararlanacak olan öğrencilerin maddi durumlarının yetersiz olduklarını ispatlamaları durumunda, ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitimini sürdüren öğrencilere kırtasiye yardımları verilmektedir.

Maddi zorluklar yaşayan aileler için destek olabilmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı 2022 yılında da devam etmektedir. Verilen bu yardımın belirli koşulları bulunmaktadır:

 • Yardımı alacak olan kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır,
 • Yardımı alacak olan öğrencinin İstanbul’da ikamet etmesi gerekmektedir,
 • Aynı zamanda bu yardımlardan gerekli koşulları sağlayan şehit çocukları da yararlanabilmektedir,
 • Öksüz ve yetim olan öğrenci çocuklarda bu yardımdan yararlanabilmektedir,
 • Engelli öğrencilerin de bu yardımlardan yararlanabildiği bilinmektedir,
 • Maddi durumu kötü olan öğrenciler başvurmaları halinde yardımlardan faydalanabilmektedir,
 • Yardımları almakta olan veya alacak olan öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri gereklidir,
 • Devlet okulu ve Vakıf okulunda burslu olarak eğitim hayatına devam eden öğrenciler başvuru yaparak yardımdan yararlanmak isteyebilir,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sağlamış olduğu kırtasiye yardımından yararlanacak olan öğrencilerin ilkokul, ortaokul veya lisede öğrenim hayatlarına devam etmeleri gerekmektedir.

Gerekli olan şartları karşılayan öğrenciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak veya internet üzerinden online şekilde başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Bunun yanında mahalle muhtarlıklarına da yardım için başvuruda bulunabilmektedir. Online olarak internet üzerinden kırtasiye yardımı başvurusu yapacak olan öğrencilerin karşısına çıkan ekranda ilk önce ad ve soyadını yazdıktan sonra, kendilerine ait olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını doğru şekilde yazmaları başvuru yapmak için yeterli olacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu yardımlar senede bir defaya mahsustur. Verilecek olan ücretler ilkokul, ortaokul ve lise için 300 TL olarak belirlenmiştir. Eğer başvuru yapan kişi genç bir üniversiteli ise 1200 TL + 1000 TL + 1000 TL olarak belirlenmiş olan 3 taksit ile birlikte toplamda 3200 TL ödeme yapılmaktadır.

İstanbul’da bulunan öğrenciler eğer başvuruları kabul edilmiş ise Edirnekapı Sosyal Yardımlaşma veznesi ya da Anadolu Yakası’nda bulunmakta olan Selimiye veznesine giderek hak kazanmış oldukları ücretleri alabilmektedirler. Bu ücretleri alabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin istemiş olduğu bazı belgeler bulunmaktadır:

 • Öğrencinin okulda eğitim hayatına devam etmiş olduğunu onaylayan öğrenci belgesi,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesine kırtasiye yardıma başvurusunda bulunacak olan öğrencilerin kendilerine ait olan kimlik fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir,
 • Öğrencinin velisine ait olan kimlik fotokopisi,
 • Eğer başvuru yapacak olan öğrenci engelli ise mutlaka engelli durumunu bildirmekte olan belgenin getirilmesi gerekmektedir.

Okuyan öğrencilere para yardımı başladı https://www.devletodemeleri.com/okuyan-ogrencilere-para-yardim-basvurusu/ tıklayın.

4.4/5 - (117 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

74 Yorum

 1. İstanbul gibi bir şehirde yaşamak çok zor ama hele bide çocuk okutuyorsan masraflarına yetişmek çok zor bir kişinin çalışmasıyla ne kadar geçine bilirsinizki hayat zor bende herkes gibi yardımdan yararlanmak istiyorum

 2. Benim dört tane çocuğum var ucu okula gidiyor sadece eşim çalışıyor maaşı yetmiyor sizden yardım istiyoruz

 3. Dört çocuğum var ucu okula gidiyor sadece eşim çalışıyor maaşı yetmiyor sizden kırtasiye yardımı talep ediyoruz

 4. Maddi durumumuz çok kötü ve kızım ortaokulada okuyor ve kızıma daha hiç birşey alamadım durumuzum çok kötü Allah(c.c) için nutfen yardım edin
  Karatay Konya da oturuyorum Araplarda çok kötü durumuzmuz var

 5. Maddi durumumuz çok kötü ve kızım ortaokulada okuyor ve kızıma daha hiç birşey alamadım durumuzum çok kötü Allah(c.c) için nutfen yardım edin

 6. Eşimden boşandım ev hanımıyım 4 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor bitanesi ortaokula geçti diğer çocuğumda liseye geçti hiç bir gelirimiz yoktur evim kira okula giden 2 tane çocuklarım için kırtasiye yardımı yaparmısınız lütfen çok zor durumdayız.

 7. Eşimden boşandım ev hanımıyım 4 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor evim kira kiramı ödeyemiyorum hiç bir gelirimiz yoktur kimse yardım etmiyor çocuklarımın okul masrafını karşılayamıyorum çocuğumun bitanesi liseye geçti bitanesi de ortaokula geçti çok zor durumdayız lütfen çocuklarım için maddi yardım edermisiniz.

 8. Hamileyim 3 tane çocuğum daha ben kırtasiye yardımı istiyorum lütfen yardım edin

 9. Ben oğlumun okul ihtiyacı için yardım istiyorum evim kira ankada yaşıyorum yardımcı olurmusun

 10. Eşim ceza evi mahkumu uc cocugum var bi tane belki oğlum var esimle sıkıntım var eve gelmiyor maddi durumum iyi degil cocuklar yetemiyorum onlar okula gittikten sonra agliyorum icime atıyorum bez mama durumum yok banada destek ıstiyorum kendim icin degil cocuklarim icin lutfen

 11. Ben açık ceza evi mahkumu yum izindeyim iş olduğu zaman çalışıyorum ama sabıkalı olduğum için kimse iş vermiyor çocuklarım 3. Sınıfa gidiyorlar maddi olarak yardım istiyorum şimdiden Allah razı olsun

 12. Meraba benimdort cocum var 3 uçu okula gidiyor hiç birinin idiyacımı alamadım lütfen yardımcı olun yardımlarızı bekliyorum Hiç birseylerini alamadım cocuklarımı zor durumdayım beşinci sınıfa giden ölüm sürekli forma alın yoksa okula gitmem diyor diyetlerinde hiç birşeyleri yok nolursunuz cocuklarım için yardımcı olun eşim yetişdiremiyor kiracıyım ancak kira şu elekdirik ödüyoruz bize birşey kalmıyor zordurumdayın lütfen yerdımcı olun lütfen bekliyorum

 13. Ücuz çocuklarım okulaa gidiyor durumuz hiç iyi değil yardım istiyorum lütfen

 14. 3 tane çocuğum var okuyan maddi sıkıntısı çekiyorum yardım istiyorum yardımcı olursaniz sevinirim

 15. kiradayiz 3 milyar veriyoruz asgeri ücretle geçinmeye çalışıyoruz üç tane öğrencim var zor geçiniyoruz istediklerini alamıyoruz birsuru borcumuz var ödeyemiyoruz kırtasiye malzemelerini alamıyoruz bir tane çocuğum yeni bire başladı okul kıyafetini alamadım üzülüyorum nolur yardım edin…

 16. Erzurum da oturuyorim evim kira 4 cocuk okutuyorum bir yerden gelirim yok esim rahatsizligindan dolayi calismiyor ne olur cocuklarimin okumasi icin yardim eli uzatin kirtasiye yardimi almak istiyorum

 17. 3 cocugumu okutiyorum okul masraflarimi karsilamanizi istiyorum evim kira rica exiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 18. Mrhb efendim ben Tekirdağ Çerkezköy Veliköy oturuyom iki öğrencim var biri ilk okul biri ortaokul okul ihtiyaçları alamıyom çok zor bir durumda yım yardımcı olursanız sevinirim

 19. Bursa yenişehir de oturuyorum ikitane çocuğum var özel eğitim sınıf ına gidiyor kırtasiye malzemesi yararlanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 20. مه سه دانه فرزند دارم مکتب میرن به آن ها نمیتانم رسیده کی کرده یک نفر کار می‌کنه همگی چیز ها قیمت شده

 21. 3 cocugu m var intahapli romatizma hastasiyim devleten ine aliyoyrum 18milyara cimza diye ine aliyorum calisamiyorum okul masrafini karsiliyamiyorum evim kira

 22. Mrb benim üç öğrencim var ilk okul 3ude ihtiyaçlarını karşılamak gerçekten çok zor oluyor ayrıca ikide 06 yaş altı çocuğum var zor durumdayım eşimde kan davalı çalışamıyor kaçak yaşıyor evine pek uğrama şansı olmuyor ilginize tşk ederim şimdiden

 23. İki çocuğum var ikisinde okuyor biri 4e gidiyor biride 5e maddi durumum kötü olduğu için yardım etmenizi okul masraflarını karşılamanızı rica ederim saygılarımla

 24. İki çocuğum var liseye gidiyolar kendim onkoloji kanser hastasıyım okullar açılıyor. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamiyorum eşim issizdi yeni girdi ise maaşı bile belli değil lütfen yardımcı olurmusunuz

 25. Merhaba ben de çalışmıyorum ve okula giden 3 tane çocuğum var bu yardımdan nasıl faydalana bilirim

 26. Ben 4 cocuk annesiyim calisamiyorum eşimden ayriyim Dört cocugum okuyacak hic bir sey allamadim cocukllarima okullari icin cok zor durumdayimm

 27. Kirada oturuyorum eşim tek çalışıyor okula giden 2 çocuğum ev hanımıyım çalışmıyorum kırtasiye yardımı istiyoruz

 28. Eşim tek çalışıyor kirada oturuyorum okula giden iki çocuğum var ev hanımıyım kırtasiye malzemelerini almakta zorlanıyorum sizden destek bekliyoruz

 29. Eşim çalışmıyor maddi durumu iyi olmadığında iki cocuğum için kırtasiye yardiminda başvurudabulunmakistedimikicocuğumiçinlütfenbizeyardimciolun

 30. 4 çocuğum var okuma masraflarını karşılayamıyorum kısacası geçinemiyorum yardım istiyorum hiç bir gelirim yok lütfen el uzatın

 31. Benim otizmli 6 sınıfa geçen bir oğlum var. Eşim böbrek ve astım hastası çalışamıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

 32. Benim 3çocugum var kızım 4 sınıfa gidiyor diğer kızım anasinifina gidiyor oğlum da 10 aylık bezlerine yetiştiremiyorum kızlarımın okul ihtiyacını karşılayamıyorum.kiraciyim lütfen bana yardım edin

 33. Dort cocugum var dordude okula gidiyor esim kanser hastasi calisamiyor bende ona baktigim icin calisamiyorum cocuklarim icin kirtasiye masraflari icin yardim edermisiniz

 34. Biz 3 kardeşiz kirtaseye verecek paramiz yok bize yardım edin bir küçük oğlum ilkokula gidiyor diğer oğlum orta okula gidiyor bize yardım edin lütfen

 35. İyi günler 3tane çocuğum var kiracıyım eşim tekbaşına bize yetiştiremiyo kızım 2 ci senesigeçti okula durumumuzdan dolayı yollayamadım kırtasiye yardımıedin kızım okusun lütfen

 36. gelirim az 4 çocuk var kızım ünüverfiteye gifiyor 3 srnesi oglum busene hidecek ünüversiteye bir oğlumda ilk okul 2 gidecek kızımda sna sınıfına gitcek yardımcı olursanız memnun olurum Allah razı olsun

 37. Ben kiradayim 3 çocuğum var hiç geçinemiyoruz büyük kızım ilk okula gidiyor kırtasiye malzemeleri alacak param yok yardım edin

  1. Merabalar ben gazi antepte kiracıyım eşim çalışmıyo 3 çocuk okutuyorum kırtasiye yardımı almak istiyorum

 38. Merhaba eşimden ayrıyim evim kira oğlum orta okua gidiyo oğlum için kırtasiye yardım talebinde bulunmak istiyorum

 39. Merhaba benimde kızım okuyor 2ci sınıfa başlayacak bizede yardim edermisiniz
  Maddi yardima ihtiyacimiz var
  Teşekkürler

 40. Kızlarım babasız çocuğümun bez ihtiyacını karşılaşamıyorum büyük kızım liseye geçti onunda kırtasiye ve giyimine yetişemiyorum kırlarda çok pahalı lütfen destek verin

 41. Merhaba. Ben eşimden ayrıyım zor durumdayım çalışmıyorum çocuklarıma bakmak zorundayım yardımcı olursanız sevinirim

 42. Dulum ve iki okuttugum çocuğum var maddi durumum iyi olmadığından zor geciniyoruz kimsem yok ev kira hersey ateş bahası lütfen destek olursanız sevinirim

  1. Merhaba iki oğlumla yanlız yaşıyorum eşimde ayriyom ve okuyan iki çocuğum var maddi durumum yok kendim rahtsizim çalışamiyorum evim kira cocgumun cocgumun okul ihtiyaçları karşılayamıyorum sizden yardim istiyorum

   1. Bir oğlumla Ankara’da yaşıyorum yetiştiren yorum evim kira bana yardımcı olma k isteyen olursa çok seviniriz Allah rızası için teşekkür ederim

 43. Merhaba ben zor durumdayım eşim engelli çalışamıyor ayaklarında varis ve damar patlağı var yürüyemiyor kalbinden anju oldu kirada oturuyorum kiram: 800 4 çocuğum var ikisi küçük ikisine bez ve mama alıyorum 2 çocuğum da ikizler okula gidiyorlar kırtasiyelerini karşılayamıyorum bez ve mama çok pahalı lütfen bana yardım edin

   1. Ben iki kızım için yardım istiyorum eşim tek böbrekli bnde şeker ve hiper tansiyon hastasıyım kızımın okul aydatini ödeyemiyorum bı yandan ev kirası bı yandan çocukların masrafı Allah rızası için sadece iki kızım için yardım istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu