Haberler

Aile Bakanlığı Yeni Yıla Müjde İle Başladı. Boş Kadrolara Yüksek Maaş İle 668 Personel Alınacak. Başvurular Başladı

Aile Bakanlığı Yeni Yıla Müjde İle Başladı. Boş Kadrolara Yüksek Maaş İle 668 Personel Alınacak. Başvurular Başladı. Başvurular Nasıl Yapılacak?

Aile Bakanlığı Yeni Yıla Müjde İle Başladı. Boş Kadrolara Yüksek Maaş İle 668 Personel Alınacak. Başvurular Başladı. Yeni yılın ilk müjdelerinden biri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. 2024 yılında gerçekleştirilecek olan memur ve personel alımıyla ilgili heyecan verici detaylar, memur adayları için büyük bir fırsat sunuyor. Bu haberimizde, Bakanlık tarafından açıklanan kadro dağılımı, başvuru şartları ve adayların dikkat etmesi gereken önemli noktaları ele alacağız.

Aile Bakanlığı Yeni Yıla Müjde İle Başladı. Boş Kadrolara Yüksek Maaş İle 668 Personel Alınacak. Başvurular Başladı. Başvurular Nasıl Yapılacak
Aile Bakanlığı Yeni Yıla Müjde İle Başladı. Boş Kadrolara Yüksek Maaş İle 668 Personel Alınacak. Başvurular Başladı. Başvurular Nasıl Yapılacak

Aile Bakanlığı Müjdeyi Verdi. 668 Personel Alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaptığı resmi duyuru ile 668 kişilik boş kadro için alım yapacağını açıkladı. Bu alımda, merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatlarında görevlendirilmek üzere çeşitli pozisyonlar bulunuyor. Bu pozisyonlar arasında müfettiş, şube müdürü, sosyal hizmet uzmanı gibi çeşitli branşlarda personel alınacak.

Hangi Kontenjanlara Personel Alınacak

Bu büyük alımın kontenjan dağılımı, 61 merkez, 573 taşra ve 34 döner sermaye teşkilatını kapsıyor. Adaylar, müfettiş, şube müdürü, aile ve sosyal hizmetler uzmanı, koruma ve güvenlik görevlisi, bilgisayar işletmeni, şoför, çocuk eğitimcisi, öğretmen, sosyal çalışmacı, hemşire ve teknisyen gibi çeşitli pozisyonlarda iş bulma fırsatına sahip olacaklar.

Başvuru Şartları Neler?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartlar aranıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık ve güvenlik soruşturmalarından olumlu sonuç almak gibi temel şartlar bulunuyor. Ayrıca, KPSS’den belirli puan türlerinde başarılı olmak da aranan özel şartlar arasında yer alıyor.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adayların başvurularını 2024 yılı içerisinde yapmaları gerekiyor. Başvuru tarihleri ve detaylı şartlar için resmi duyuruların takip edilmesi büyük önem taşıyor. Adaylar, güncel bilgiler için Aile Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ve ilan edilen diğer kanalları düzenli olarak kontrol etmeliler.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu