Yardım Kartı

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? 2023 Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? A101 Yardım Kartı Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Başvuru Formu

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır? A101 Yardım Kartı Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Başvuru Formu

A101 yardım Kartı başvuru nasıl yapılır?

A101 yardım kartı başvurusu; Ülkemizin en çok tercih edilen zincir marketlerinden olan A101 geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza destek oluyor. Hayırsever vatandaşlar A101’den alacakları hediye çeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara hediye edebiliyor.

Verilen yardım çeklerine sizin belirlediğiniz miktar kadar yükleme yapılıyor. Yazımızın içeriğinde A101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, A101 market kartı nasıl alınır ve A101 yardım kartı ile ilgili birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Başvurusu Nasıl  Yapılır?

Kaliteli ve uygun ürünleri halka sunan A101, Yardım Kartı ile maddi sıkıntı çeken ailelerin yüzünü güldürdü. Temizlik ürünleri, gıda, bakliyat, manav ürünleri ve kırtasiye malzemeleriyle geniş ürün yelpazesi olan A101 sizlere uygun fiyata kaliteli hizmet vermektedir.

A101 Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır; aslında daha yeni duyulmaya başlanan bir uygulamadır. A101 Yardım Kartı almak isteyen vatandaşlarımız diledikleri A101 marketeler giderek yardım kartlarını alabilirler. İhtiyaç sahibi vatandaşalar, hayırsever vatandaşların A101 kartına yüklediği miktar kadar alışveriş yapabilecekler.

A101 yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız belediye, muhtarlık ve sosyal yardımlaşma vakıflarına gitmelidirler. Sonrasında başvurunuz değerlendirilmeye alınacak, yardım almaya hak kazanırsanız A101 yardım kartınıza bakiye yüklenecektir. Siz kartın içerisindeki bakiyeyi öğrenebilecek ve 30 gün içerisinde bu parayı kullanabileceksiniz. Eğer yardım kartı alıp ihtiyaç sahiplerine vermek itiyorsanız bu karta A101 marketlerindeki kasiyer arkadaşlardan edinebilirsiniz.

Market Yardım Kartı Başvuru Formu

Market Yardım Kartı Başvuru Formu; hayırsever iş adamları ve hayırsever vatandaşlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza el uzatıyor. Dar gelirli aileler ve hayırsever vatandaşalar arasında köprü görevi yapan A101 geçim sıkıntısı çeken ailelerin yüzünü güldürdü. A101 yardım kartına bağış yapacaksanız A101’den edinebilirsiniz.

Fakat yardım almak için muhtarlık, belediye ve sosyal yardımlaşma vakıflarında form doldurmanız gerekmektedir. Market Yardım Kartı Başvuru Formunda hanenizde yaşayan kişi sayısı, mesleğiniz ve maddi geliriniz ile ilgili sorular bulunmaktadır.

Başvuru formuna gireceğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Unutmamalıyız ki başvuru sonrası formumuz yetkili kişiler tarafından değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğru olması önemlidir.

Yanlış bilgilendirme yapan, ihtiyacı olmadığı halde kendisini ihtiyaç sahibi gibi gösteren kişiler yardım alırlarsa, sonrasında ihtiyaç sahibi olmadıklarının ortaya çıkması durumunda aldıkları yardımı faizi ile birlikte geri ödemek zorundadırlar. Aldıkları yardımı geri ödemeyen vatandaşlar ise hakkında yasal işlem başlatılır.

A101 Yardım Kartı Ne Kadar?

A101 yardım kartlarını alırken her hangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Kartı edinen kişi kendisinin belirlediği miktarda yükleme yapıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olabilirler. Alışveriş yapacak olan vatandaşlarımız alışverişe başlamadan önce kart limitlerini kasiyer arkadaşlardan öğrenebilir ve alışverişlerini ona göre yapabilirler.

A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

A101 yardım kartındaki limiti ihtiyaç sahibi vatandaşalar istedikleri gibi kullanabilirler. Tek seferde kullanılacağı gibi ihtiyaç halinde birkaç kez de kullanılabilir. Kart bakiye sorgulamasını kasiyer arkadaşlar yapmaktadır.

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? A101 Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

A101 Hediye Kartı Nasıl Alınır?

A101 hediye kartı nasıl alınır? A101 hediye yardım kartı almak, herhangi bir A101 marketine giderek satın alabilirsiniz. Bu hediye kartı daha sonra ihtiyaç sahibi kişilere verebilirsiniz.

A101 Sosyal Yardım Kartı

A101 sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermesi için destek oluyor. Sosyal yardım kartının içinde belirli bakiyeler bulunuyor. Bu bakiye miktarı kadar alışveriş yapılabilir.

A101 sosyal yardım kartı içinde kartın tutarına göre değişmektedir. Kartlarda genellikle 50 TL, 100 TL, 150 TL ve 200 TL bakiye bulunmaktadır.

Market Yardım Kartı Telefon Numarası

Sosyal yardımlardan faydalanabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. A101 Yardım Kartı https://www.a101.com.tr/ almak isteyen vatandaşlarımız yetkili makamlara başvurularını yaptıktan sonra kartlarını alabilirler. Market Yardım Kartı Telefon Numarası bulunmamaktadır.

Ancak başvuruyu gerçekleştirdiğiniz belediye binalarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Sosyal yardımlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ALO 153 Beyaz Masa hattından ulaşabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Limiti

A101 yardım kartı limiti yardım alacak ailenin genel bilgilerine göre değişmektedir. Başvuru formunda paylaştığınız bilgiler hanedeki kişi sayısı, meslek, ve muhtaçlık durumuna göre değişmektedir. Bağlı olduğunuz belediyenin bütçesine göre yardım kartlarına 100, 200, 300, 400 ve 500 TL gibi rakamlar yatmaktadır. Kartlara yatan yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Züccaciye, alkol ve tütün ürünleri alamamaktadırlar.

Market Yardım Kartı Nasıl Alınır?

A101 yardım kartı nasıl alınır; ihtiyaç sahibi insanlara destek olmak isteyen vatandaşlarımız yardım kartlarına A101 maketlerden ulaşabilmektedir. Ancak yardım talebinde bulunacak olan vatandaşlarımız için aynı durum söz konusu değildir. Kart yardımı almak isteyen dar gelirli aileler başvuru yapmak zorundadır. A101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Market Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Market yardım kartı için gerekli belgeler bulunmaktadır. Başvuru esnasında belgelerinizin eksiksiz olması işlerinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 •  Fakirlik belgesi(muhtarlıktan)
 • SGK’ dan alınması gereken gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin SGK’ dan almaları gereken işsizlik belgesi
 • Mal beyanı

Sağlık sorunu olan vatandaşlarımızın sağlık kurulu raporu alması gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımızdan engelli raporu istenmektedir.

Üzerinize kayıtlı olan mal varlığınız bulunuyorsa, diğer sosyal yardımlardan faydalanamayacağınız gibi A101 market yardımından da faydalanamazsınız.

Eşi vefat etmiş olan hiçbir gelire sahip olmayan dul kadınlardan ölüm raporu istenmektedir.

A101 Yardım Kartı Ne Zamana Kadar Geçerli?

A101 kartınızı aldıktan sonra istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Limiti tek seferde bitirebileceğiniz gibi birkaç kez de kullanabilirsiniz. Limiti aşmanız halinde üstünü nakit olarak tamamlayabilirsiniz. Kartın içerisindeki limiti, kartı aldıktan sonra 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

Market Yardım Kartı Nasıl Kullanılır?

A101 kartı için gerekli yerlere başvuru yaptıktan hak sahibi olmanız durumunda yardım kartına sahip olabilirsiniz. Market yardım kartı nasıl kullanılır kart sahipleri tarafından merak edilmektedir. Market yardım kartının kullanma aşamaları şöyledir;

 1. Bakiyeler. kartın tesliminden sonra yüklenir. ve kart kullanıma açılır.
 2. Kart sahibi ihtiyaçlarını belirler.(alkol ve tütün ürünleri hariç)
 3. Alışveriş tamamlanınca kart kasiyere verilir.
 4.  Kasiyer alışveriş tutarını A101 yardım kartından çeker ve alışveriş tamamlanır.
 5. Alışveriş limitiniz karttaki limiti aşması durumunda üzerini nakit olarak tamamlayabilirsiniz.

A101 Market Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ihtiyaç sahibi insanlara destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet amacıyla kart sistemi geliştirilmiştir.

 •  Eşi vefat etmiş kadınlar
 • Engelli ve yaşlı yardımı alan vatandaşlar
 •  Evde bakım aylığı alan kişiler
 • Yardıma ihtiyacı olan asker, gazi, şehit aileleri
 • İşsiz, muhtaç ve dar gelirliler
 • Doğal afetlere maruz kalmış kişiler
 • Aylık net kazancı asgari ücretin 1/3’ün altında olan aileler

Market yardımı alabilecek olan kişilerdir. Sizler içim market yardımı ile merak edilen soruları cevapladık. Yazımızın içeriğinde size yardımcı olacak bilgiler bulunmaktadır.

Devlet Ödemeleri yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com ziyaret edebilirsiniz.

4/5 - (5 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

55 Yorum

 1. benimde iki cocugun okula gidiyo hayat cok pahali bana a101karti verin cocuklarimin ihtiyaclari icin

 2. A101 yardım kartı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim bursa Yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum

 3. Kiraciyim 3cocugum var ikisini oktuyorum çok zor durumdayım sizden destek bekliyorum

 4. Ben engelli aylığı geçiniyor zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim

 5. aylık gelirim 2400tl engelli aylığı geçiniyor zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim

 6. Sizden A 101 Kartı istiyorum 6 tane çocuğum var 4 tane öğrencim var engelliyim sizden kart desteği istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 7. Konteyner dekaliyoruz bizimde acil ihtiyacımız var çocuk bezi süt gibi acil ihtiyaçlarımiz

 8. Ne olur A101 kartı banada lazım çok zor durumdayız oğlumla kirada oturuyorum yardım talep ediyorum sizden ne olur Allah için yardımlarınızı bekliyoruz oğlumla

 9. 1 çocuğum var yardım istiyorum sizden çok zor durumdayız kirada oturuyorum çok zor durumdayız oğlumla ne olur Allah aşkına inanmıyorsanız gelin bakın ne olur yardım istiyorum sizden

 10. Ne olur yardımcı olur musunuz eşim inşaat işçisi çok kötü kalp hastasıyım maddi durumum çok kötü

 11. Hocam banada a 101 karti laziim çunku evem kira uç çocuğum var kironik hastasiyim geçiniyorum lutfen bilgi saygilarimla

 12. Merhaba ben a1o1 karti istiyorum kiraciyim 4 çocuk var sizden destek bekliyorum

 13. Sen bölgesindeyiz Allah rızası için yardım istiyoruz ve süt çocuklarıma kıyafet a101 kartı istiyoruz

 14. Yeni evliyim çalışamıyorum deprem bölgesi olduğu için iş imkani yok yardım almak istiyorum

 15. Bana yardım edin 2 tane çocuğum var yardım istiyorum sizden a101’e İM kartı

 16. 44 yaşındayım yalnız yaşıyorum kiraciyim ev esyamda yok artı depremzedeyim yardıma ihtiyacım var yaşım itibariyle işte vermiyorlar her türlü yardıma ihtiyacım var bir umutla yazdım ama edenden de etmiyenden de Allah razı olsun

 17. Gıdaya ve yeni doğmuş bebek için giyim bez, ıslak mendil yardımlarınızı bekliyoruz

 18. iki yıldır çalışmıyorum bu karta benimde ihtiyacım var özürlü bi kızım var sigortam yok kara cigerbrahatsizligim var çalışamıyorum bu karttan yararlanmak istiyorum kirada oturuyorum

 19. Ben eşimden ayrıldım ailemle yaşıyorum h Br desteğim yok alemın durumu ıyı degıl benım yardıma ihtiyacım var cok mağdurum

  1. Benimdeihtiyacim var 4tane ogrencim var evim kira grrcekten cok ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim

 20. Ben evde yimbabam şu anda zor durumda yım babam hasta enzaymir yatalak yaşlı maddi manevi destek vermenizi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 21. Kiradayım 3 çocuklarımla kalıyoruz 2 kızımokula gidiyor oğlum var küçük çalışamıyorum süt içiyor depremden dolayı parktayız lütfen yardımcı olursanız sevinirim sesimizi duyun

 22. Kiraciyim depremden dolayı harabe evde oturuyorum 8 aylik bebek var bez ve mama istiyorum para istemiyorum

 23. Merhabalar ben miyastın hastasıyım tedavi görüyorum eşim tek çalışıyor ama yetmiyor evin masrafı kira faturalar vesayre iki öğrencim var masrafları karşılanıyorum lütfen yardımcı olun bana depremden gelen misafirlerim akrabalarım yani hem maddi hem de hem gıda ya ihtiyacım var bu zor günümde beni mağdur etmeyin

 24. Merhaba benim durumum yok 5tana çocuğum var en büyük oğlum tek çalışıyor
  ben hastayım başımda kis var bel fıtığı var zor geçiniyoruz

 25. Benimde çok hitiyacim var kirada oturuyoruz kiram sekuz elira hitaycim var bizde yardimin edin çoğum var kirada oturuyoruz işiniz maşı aliriyoruz ama

 26. selamünaleyküm değerli abilerim sizden yardım istiyorum konyada yazıyor Allah rızası dönüsyapin dardayım inanın çocuklarıma bişeyalamiyorum birikmiş kira borcumvar ekmek parası yok

 27. çalışamıyorum yardıma ihtiyacimvar çocuklarıma biseyalmiyorum yiyecek yokicecekyok allahrizasiicin dönüş yapın bocluyum

  1. Benim üç çocuğum var kocam çalışmıyor ben çalışmıyorum lütfen bana yardım edin çok kötü durumdayım bana lütfen yardım edin

 28. Evim kira eşim çalışmıyor 8yasinda bir oğlum 9aylik bir kuzimvar maddi durumum çok kötü kızımın bezini sütünü alamıyorum dolabim boş hiçbir şey yok lütfen yardım ederseniz sevinirim

 29. Eşim cezaevinde 3 çocuğum var maddi durumum yok evim kira çok zor durumdayim yardım kartından faydalanmak istiyorumm.

 30. 2 oğlum bir engelli eşim var engelli maışı almıyoruz 2 oğlum lise öğrencisi ekmek fişi a101 karti istiyorum Allah rızası için yardım edin şimdiden teşekkürler

 31. Evimkira kizimla yasiyorum zordurumfayim yardim kartindan faydalama istiyorum erzagim yok temizlikmazem yok pazarimyok cokzordurumdayim yardiminizdan hemen cevapbekliyorum yardimkartindan fydalanmak istiyorum yardim edin cocugum var zordurumdayim cevabinizi bekliyorum

 32. Benim de ikiz bebeğim var bende süt mama istiyorum Allah rızası için bir destek

 33. Benım yardıma ihtiyacı var gelırım yok banada yardımcı olursanız sevinirim sızden yardım ısıtıyorum ıhtıyacım var

  1. Ne olursunuz mağdur durumdayım Bana da yardımcı olur musunuz iki tane çocuğum okula gidiyor diğer çocuğuma bez alamıyorum Allah rızası için abiler Bana da yardımcı olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu