Maddi Yardım

828 TL Para Yardımı Başvurusu başladı. Kimler Alabilir? E devlet Başvuru

828 TL Para Yardımı Başvurusu. 828 TL Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? 828 TL para yardımını alma şartları nelerdir? 828 TL Para Yardımı Başvuru Formu. 828 TL Yardımı Kimler Alabilir?

828 TL Para Yardımı Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal ve halkçı bir devlet politikasının gerekliliklerini yerine getirerek vatandaşlarını desteklemeye devam ediyor. Vatandaşlara karşılıksız bir şekilde dağıtılan 828 Tl para yardımı başvurusu son dönemde internet üzerinde en sık aranan konulardan biri haline geldi.

Tüm dünyanın içerisinde bulunduğu bir ekonomik buhran döneminin tam içindeyiz. Bu sebeple tüm dünya ülkelerinde pek çok kişi geçim sıkıntısı yaşayabiliyor. Bu durum elbette ki tüm dünya devletlerinin ortak sorunu olsa da Türkiye, bu konuda sosyal devletçilik politikaları gereğince vatandaşlarına yardım etmeyi ve gücünün tamamını vatandaşlarıyla paylaşarak hiçbir vatandaşını mağdur etmemeye devam ediyor.

Bu durum tüm dünya tarafından da örnek alınan bir durumdur. 828 TL, başvuru yapan tüm vatandaşlara verilen ve karşılıksız bir şekilde ödenen bir yardımdır. Bu sebeple vatandaşların bu yardıma başvurmayı bilmesi ve yardımı nasıl alabileceğini bilmesi çok önemlidir.

Devlet Ödemeleri  Denizli büyükşehir belediyesi Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir?

Bu yardım PTT üzerinden yapılan ve hiçbir şekilde PTT hesabı olmasa da kimlik numarasına göre yattığı için rahatlıkla çekilebilen bir yardım paketidir. Geçmişte birkaç kez yapılan 828 TL yardımın yeniden tekrarlanması oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor.

Başvuran kişilere ödenen 828 TL’lik yardım resmiyette ‘yaşlılık aylığı’ şeklinde tanımlanmaktadır. Bu sebeple bu yardıma başvurmayı düşünen kişilerin nasıl başvuru yapacağını bilmeleri oldukça önemlidir.

828 tl para yardımı başladı
828 tl para yardımı başladı

828 TL Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 828 TL’lik destek paketini almak her vatandaşın istediği bir durumdur. Vatandaşı desteklemek amacıyla yürütülen sosyal yardım paketlerinin büyük çoğunluğu bakanlıklar tarafından yürütülmektedir.

Eğer yaşlılık aylığı olarak tanımlanan 828 TL yardım parasını almak istiyorsanız ve 828 TL para yardım alma şartları nelerdir bilmiyorsanız öncelikle şartları bilmelisiniz. Yardımın verilme şartları oldukça büyük önem taşımaktadır.

Şartları karşılamayan kişilerin yardımı alması mümkün değildir. Bu sebeple yardım şartları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bu şekilde başvuruyu gerçekleştirmek her zaman daha kesin sonuçların alınmasını sağlayacak bir hamle olacaktır.

828 TL para yardımını alma şartları nelerdir?

 • 828 TL’lik yardım paketi, hiçbir şekilde sosyal güvencesi bulunmayan kişilerin başvurusuna açıktır.
 • 828 TL’lik yardım paketine başvurmak isteyen vatandaşların 65 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.
 • Yardım paketine başvurmak ve yardım almak isteyen kişilerin aylık gelirlerinin yoksulluk sınırının altında olması gerekir. Bu gelirin belgelenebilir olması da oldukça önemlidir.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 828 TL’lik yardım paketini almak isteyen kişilerin aylık gelirinin asgari ücretin 1/3’lük seviyesini geçmemesi gerekmektedir.
 • Yukarıdaki şartları sağlayan herkes devletin karşılık beklemeden dağıttığı 828 TL’lik yardım paketi için başvuruda bulunabilir ve eğer başvuru şartları karşılanıyorsa hiçbir geri ödeme gerçekleştirmeden 828 TL’yi almaya hak kazanabilir.
Devlet Ödemeleri  Para Yardımı Başvurusu: Kimler Alabilir, Nasıl Alınır? Başvuru Formu

828 TL Para Yardımı Başvuru Formu

828 TL’lik yardımı almak ve geçim sıkıntısı yaşamamak için ikamet adresine bağlı en yakın Sosyal Yardımlaşma Vakfına giderek başvuru gerçekleştirmek mümkündür. Başvuru esnasında herkese verilen 828 TL para yardımı başvuru formu ile birlikte başvuru gerçekleştirilebilir.

Başvuru sırasında form üzerinde bazı kişisel ve ekonomik sorular yer almaktadır. Tüm bu soruların doğru şekilde cevaplanması ve başvuru formunun bu şekilde teslim edilmesi çok önemlidir. Başvuruda istenen belge ve bilgilerde görülecek olası bir eksiklik başvurunun geçersiz sayılmasını sağlayabilir.

Başvurunun geçersiz sayılmaması için formu defalarca kez kontrol etmek ve doğruluğunu teyit etmek çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Formda yer alan soruları en doğru şekilde cevaplamak için bilgilerinizi E-Devlet üzerinden kontrol etmek de mümkündür.

Form üzerinde kişisel bilgilerden gelir bilgilerine ve hane içerisinde yaşayan diğer kişilerin bilgilerine kadar sorular bulunmaktadır. Cevabından emin olunmayan soruları rastgele şekilde cevaplamak yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir.

Böyle bir durumda başvuru direkt olarak geçersiz sayılacaktır ve bir daha 828 TL’lik yardım başvurusu için başvuru hakkınız bulunmayacaktır. Bu sebeple başvuru esnasında formu titizlikle doldurmalı ve formu teslim etmeden önce defalarca kez doğruluğunu kontrol etmelisiniz.

Devlet Ödemeleri  Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? 2023 Başvuru Formu ve Sorgulama

Sonrasında formu teslim edebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Formda belirttiğiniz telefon numarası üzerinden eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa sizinle iletişime geçilecek ve 828 TL’lik ödemeniz gerçekleştirilecektir.

828 TL Yardımı Kimler Alabilir?

828 TL’lik yardımı alacak kişiler elbette ki sınırlı sayıdadır. 828 TL’lik yardımın alınabilmesi için bazı koşulların birleşmesi ve bazı gerekliliklerin sağlanması gerekmektedir. İnsanların 828 TL yardımı kimler alabilir konusunda en büyük yanılgılarından biri bu yardımı herkesin alabileceği konusundadır.

Ancak bu durum oldukça yanlış bir şekilde anlaşılmaktadır. 828 TL’lik yardım yalnızca 65 yaş ve üzeri vatandaşlara verilen bir sosyal destek yardım paketi olarak tasarlanmıştır. Bu yardıma başvurabilmek için 65 yaş ve üzerinde olmak zorunludur.

Aynı zamanda bu yardımı alacak kişilerin hiçbir şekilde sosyal güvencesinin de bulunmaması gerekmektedir. Yani 828 TL’lik yardım paketinden faydalanacak kişilerin sigortalarının bulunmaması, yardımın çıkması konusunda büyük bir etkiye sahiptir.

Bu ve bunlar gibi pek çok etkenin bir araya gelmesiyle birlikte 828 TL’lik yardımı almak mümkündür. Bu, tek sefere mahsus bir yardım olduğu için PTT şubelerine yatmaktadır ve yardımın çıktığı kişiler ikamet adresine en yakın PTT şubelerine giderek yardımı nakit bir şekilde alabilmektedir.

5/5 - (10 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

20 Yorum

 1. Çalışmıyorum hiçbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde çalışıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayım çocukların ihtiyaçlarını karşılaamıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayım

 2. Eşim 9000 TL maaş alıyor 5 tane kızım var 4 tanesi öğrenci bir tanesi de 13 aylık bebek eve giren gelinle giden hattı hesabı yok eğitim ve nakdi yardım yardımı istiyorum

 3. Merhaba ben 4 çocuk annesiyim 2 öğrencim var Kiradayım eve gelen Bize yetmiyor ev hanımıyım sizden çocukların için yardım istiyorum Lütfen bir el uzatın

 4. Neden dönüş yapmıyorsunuz baya zaman geçti ne olur yardım edin bi tanıt verin

 5. 4 tane öğrencim var yardım istiyorum durumum yok bana yardım verin yardım istiyorum okadar baş vurmuşum

 6. مه هم می‌خوایم از کمک های دوستانه شما استفاده کنیم

 7. Yardım istiyorum 4 çocuk okul okutuyorum zor sarlarla eşim mesleyi yok çalışmıyor.kiraciyim geçim sıkıntım var Allah rızası için bana yardım edin

 8. EVIM Kira eşim askeri ücretle çalışıyor kendim diyabet hastasıyım hap kullanıyorum Allah rızası için dönüş yapın iki kızım var Biri 1 buçuk Yaşında onun için bez mama sut istiyorum gıda kira yardımı sizden istiyorum diğer kızım için kırtasiye yardımı istiyorum 7 Yasin kızım ne olur duyun sesimizi şartlar zorlaştı gecinemiyoruz artk ne yapacağımı bilmiyorum

  1. Engelliyim kiram 1500 lira.fatura ve kira ödeyemiyorum. Acil destek rica ediyorum

 9. 4 çocuğum var eşim öleli 11 yıl oldu cocuklarimin hepsi okuyor oğlum hem okuyor hem çalışıyor çocuklarımın kitap paralarini vermenizi arz ediyorum saygılarımla Selda karslı

 10. Eşim mefat etti evim kira 1200tl kiram 5 çocuğum var ikisi okumakta zorlanıyorum elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar var ödeyemiyorum evde calisanim yok yardımlarınızı bekliyorum saygilarim la

 11. Benim 3 çocuğum var 1 tanesi bebek 2si okuyo ben gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi zor günler geçiriyorum geçimsizlik var çocuklarımla tek başımayım kiram birikti bakkala borcum birikti lütfen yardım edin durumum yok artık dayanamıyorum gidicek yerim de yok lütfen pisikolojim bozuldu yapamıyorum çocuklarım için lütfen duyun beni bana yardim eli uzatın Allah razı için

  1. Hayırlı geceler kusura bakma yim rahatsız ettim acaba siniz basvurunuz oldumu merak ettim bana dönüş yapılmadı hic

 12. 3 tane çocuğum okuyor eşimin düzgun bi işi yok bende çocuk lardan dolayı çalışamıyorum evim kira lütfen yardımcı olun çok zor durumdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu