Maddi Yardım

600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ayda 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Aile Destek Programı Nedir? E Devlet Aylık 600 TL Yardım Başvurusu. 600 TL Yardım Başvuru Formu. 600 TL Yardım Kimler Alabilir? 12 Aylık Yardım Parası Ne Kadar?

Ayda 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik anlamda zor günler geçiren ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan aileler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuruda bulunarak ayda 600 TL sosyal yardım alabilmektedir.

Ayda 600 TL yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu, muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli aileler tarafından sıklıkla sorulur. Bu yardıma başvuruda bulunabilmek için e-devlet kanalı kullanılabilir.

Eğer gerekli şartları sağladığınızı düşünüyorsanız, e-devlet hesabınıza giriş yaparak aile destek programına başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvurular genellikle 30 gün içerisinde sonuca ulaştırılmakta ve başvuru sahibinin cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak iletilmektedir.

Başvurusu onaylanan aileler, 12 ay süre ile geçerli olmak kaydıyla ayda 600 TL sosyal yardım alabilmektedir.

600 tl yardım başvurusu
600 tl yardım başvurusu

Aile Destek Programı Nedir?

Aile destek programı nedir sorusu, dar gelirli vatandaşlar ve aileleri tarafından sorularak yanıt aranır. Aile destek programı, pandemi sonrasında çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı yaşamaya başlayan ailelere verilen bir tür sosyal yardım hizmetidir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan bu program, kişi bazında değil aile bazında gerçekleştirilir. Bu nedenle gereken şartların sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek için ailede bulunan tüm bireylerin gelir düzeyi incelenir.

Aile destek programına başvuran aileler, uygun görülmeleri halinde 12 ay süre boyunca ayda 600 TL yardım alırlar. Yani ailelerin alacağı yardım tutarı toplamda 7.200 TL olacaktır. Bu yardıma başvurabilmek için ailenin gereken tüm şartları sağlaması gerekir. Bu şartlar arasında gelir elde etmemek ve sosyal güvenceye sahip olmamak gibi durumlar bulunur.

7200 tl maddi yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın.

E Devlet Aylık 600 TL Yardım Başvurusu

E Devlet aylık 600 TL yardım başvurusu için öncelikle e-devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş işleminin ardından aşağıda sıralanan adımları uygulamanız gerekecektir.

 • Ana sayfada üst kısımda bir arama çubuğu bulunur. Bu arama çubuğuna gelerek ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ yazmalısınız.
 • Karşınıza bir liste gelecektir. Bu listeden bakanlığa ait hizmet sayfasına gitmelisiniz.
 • Karşınıza çıkan hizmet sayfasındaki ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ sekmesine dokunmalısınız.
 • Karşınıza gelen ekranda sizlerden istenen tüm bilgileri doldurmalısınız.
 • Son olarak başvur butonuna tıklamalısınız.

Yukarıda yer alan işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

600 TL Yardım Başvuru Formu

Aile destek programına başvuruda bulunmak istiyorsanız, 600 TL yardım başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Bu formu doldurabilmek için yukarıda bahsedildiği gibi e-devlet hesabınızı kullanabilir veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret edebilirsiniz. Eğer hizmet binasını ziyaret ederek başvuruda bulunmak istiyorsanız, burada sizlere verilen formu doldurmanız gerekecektir.

Sizlere verilen formu ailenizin durumuna göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ayrıca fakirlik belgesi ve kimlik kartı fotokopisi gibi belgeleri de yanınızda götürmeyi unutmamalısınız.

Formu yetkili personele teslim ettikten sonra başvurunuz işleme alınacak ve takip eden 30 gün içerisinde başvuru sonucu tarafınıza gönderilecektir.

600 TL Yardım Kimler Alabilir?

600 TL yardım kimler alabilir sorusunun yanıtını verecek olursak; aşağıda sıralanan aileler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuruda bulunarak 600 TL yardım alabilmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve sosyal güvenceye sahip olmayan aileler
 • Herhangi bir işte çalışmayan ve bu doğrultuda gelir elde etmeyen aileler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan aileler
 • Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler
 • Yetim ve öksüz çocuklara bakmakla yükümlü olan aileler
 • Yaşlı veya engelli bakımı yapan aileler

Yukarıda sıralanan aileler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuruda bulunarak aile destek programından faydalanabilmektedir.

12 Aylık Yardım Parası Ne Kadar?

12 aylık yardım parası ne kadar sorusu, dar gelirli aileler tarafından sıklıkla sorulur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımın tutarı aylık 600 TL olarak belirlenmiştir. Bu yardım, başvurusu onaylanan ailelere 12 ay süre boyunca verilecektir. Aileler 12 ayın sonunda toplamda 7200 TL yardım almış olacaktır.

Başvurusu onaylanan aileler, yardım tutarını çekebilmek için kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine gidebilir. Yardım tutarı genellikle her ayın 8’i ile 15’i arasında vatandaşların PTT hesaplarına yatırılmaktadır. Daha fazla bilgi için ALO 144 sosyal yardım hattını arayabilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi İçin https://www.devletodemeleri.com/evde-paketleme-isi/ Tıklayın.

4.8/5 - (16 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

7 Yorum

 1. 3 çocuğumu var en büyük 1re gidiyor en küçük 2 yaşda bize yardımı edini lütfen

 2. Erzak yardımı istiyorum çocuklar elbise yardımı istiyorum çocuguma bez yardımı istiyorum çocuklar para desteği istiyorum

  1. 3 çocuğumu var en büyük 1re gidiyor en küçük 2 yaşda bize yardımı edini lütfen

 3. Benim 6 çocuğum var 4 öğrençim var eşim çalışamıyor bacağında ameliyat oldu evim kira çok zor durumdayız bu yardıma çok ihtiyacım var

 4. Benim 4tane çocuklarım var biri lise gidiyor 2 tane ortaokula gidiyor 1 ilkokula gidiyor benim bupara çok ihtiyacı vardır

 5. Yardıma ihtiyacım var 7çocukum var eşim çalışmıyor beli kırık olduğu için verirseniz çok seviniriz şimdiden teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu