Maddi Yardım

400 Tl Ev Hanımlarına Yardım. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

400 Tl Ev Hanımlarına Yardım. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Ev Hanımlarına Devlet Desteği Var mı? Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur? Her Aileye 500 ile 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

400 Tl Ev Hanımlarına Yardım. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Devletin sosyal destekleri hızla devam etmektedir. Açıklanan destek paketlerinden birisi de hanımlarına 400 TL yardım olmuştur.

Bu kapsamda evde olan bayanlar için verilen aylık destek kapsamında 400 TL’lik ücret ödenmektedir. Türkiye’de işsiz olan kişiler için yürürlüğe koyulmuş bir proje olarak devreye giren ve ev hanımlarını da kapsayan bir şekilde açıklanan proje kapsamında ev hanımları da mağdur edilmemek istenmektedir.

Ev hanımlarına 400 lira olarak belirlenen müjdeli haber geldi. İşkur desteği ile devam eden ve ev hanımı olan kişilere verilecek olan 400 liralık ücreti alabilmek isteyen vatandaşların İşkur aracılığı ile bakım desteği adı altında dağıtılmakta olan yardım parasından almaları mümkündür.

Ülkemizde işsiz olarak hayatına devam eden ve ekonomik olarak sıkıntı yaşayan kişiler için verilen desteklerin içerisine bu paket ile birlikte ev hanımları da girmiştir. En başta hedeflenen olay ise ev hanımlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için destek olunmasıdır.

Bahsetmiş olduğumuz 400 TL’lik ücreti alabilmek için İşkur tarafından başlatılan veya başvurunuz esnasında başlatılması planlanan iş başı eğitimini almanız gerekmektedir.

İşkur‘dan bu konu ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre imalat sektöründe açılan iş başı eğitim programlarına katılan ve bu doğrultuda eğitim alan ev hanımları için bakmaya yükümlü oldukları çocuklar sayısı o kadar destek yardımı alacaktır. Aile içerisinde yer alan çocuğun 2 ile 5 yaş aralığında olması gerekmektedir.

Devletin İşkur aracılığı ile başlatmış olduğu destek programı sayesinde ev üzerinde oturan ve boş vaktini değerlendirmek isteyen bayanlar, ekonomik açıdan ufak miktarlarda kazançlar elde etmek isteyen ev hanımları ve İşkur’un açmış olduğu eğitimler ile iş sahibi olmak isteyen tüm ev hanımları başvuru işlemlerini yaparak verilen destekten yararlanabilmektedirler.

Ev hanımlarına yardım amacı ile başlatılmış olunan projeden yararlanmak isteyen ve bu kapsamda eğitim için başvurusunu yapan ev hanımlarının günlük olarak en az 5 saat boyunca eğitim programına katılmaları gerekmektedir.

En fazla katılabilecekleri günlük süre ise 8 saat olarak belirlenmiştir. Bir hafta boyunca toplamda 6 günlük eğitim verilmektedir. Bu eğitimler kapsamında haftada 45 saatlik eğitimin alınması gerekmektedir. Bu eğitime katılabilmek ve gerekli desteği alabilmek için ailelerden istenilen bazı şartlar bulunmaktadır:

 • Kurum tarafından incelendiği zaman işsiz olduğunun gözükmesi gerekmektedir.
 • Destekten yararlanacak olan kişilerin 15 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
 • İşveren ile birinci veya ikinci dereceden kan bağının bulunmaması gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin emekli olmaması gerekmektedir.
 • Program için başvuru yapılmadan önceki 1 aylık süreç incelendiği zaman uzun vadeli sigortalılar için prim yatırılmamış olması gerekmektedir.
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden yararlanılmış olunması gerekmektedir.
400 tl ev hanımlarına destek
400 tl ev hanımlarına destek

Ev Hanımlarına Devlet Desteği Var mı?

Bayanların iş hayatına atılmaları ve ekonomik açıdan zor durumda kalmamaları için devletin yapmış olduğu destekler devam etmektedir. Bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen ev hanımları için devlet tarafından verilen faizsiz hibe destekleri devletin vermiş olduğu yardımlardan sadece birisidir.

Ev hanımı annelere devlet yardımı üst kısımda belirtmiş olduğumuz yazıda olduğu gibi 400 TL tutarında olacak şekilde hem çalışmak isteyen kişiler için hem de vakit geçirerek becerilerini arttıran ev hanımlarından aynı zamanda çocuk sayısına bağlı olarak alacakları ücretin olduğu bir yardım şeklinden bahsetmiştik.

Bu durumun sonucunda eğitim programından başarı ile ayrılmış olan vatandaşların kendi işyerlerini kurmak istemeleri halinde ise devlet aynı şekilde yardımına devam etmekte ve hibe desteğinde bulunmaktadır.

Son yıllarda devletin de teşviki ile birlikte bayanların iş hayatına atılmaları teşvik edilmektedir. Bu doğrultuda devlet tarafından desteklenen bayanlar ise ticaret hayatına atılmak için çok daha özgüvenli bir şekilde hareket edebilmektedirler. Kendi iş yerini kurmak isteyen ama gerekli maddi güce sahip olamayan ev hanımlarına kredi desteği sunan devlet, bu krediyi faizsiz olarak vatandaşına vermektedir.

Bu sayede önlerindeki en büyük engellerden birisi olan ekonomik yetersizliği ortadan kaldıran girişimci bayanlar işlerini kurabilmektedirler. Türkiye’de bakıldığı zaman evinden iş yapan ve bu şekil de kazanç elde etmeye çalışan birçok bayan bulunmaktadır. Bu çalışmalarını çok daha verimli ve müşterilerine ulaşabildikleri daha görünür bir çalışma alanı elde etmek isteyen bayanlar için devlet destekleri oldukça önemli bir yer oluşturmaktadır.

Sağlanan destek yerine bankadan alınan faizle krediler ile birlikte açılan iş yerinin ilk aylarda oldukça zorlandığı bilinmektedir. Ticarete atılan her sektörde olduğu gibi ilk aylarda acılan yerin tanınmaması ve bundan dolayı faturaları, kirayı dahi sor ödenebilen iş yerleri bulunmaktadır.

İş yeri açmak isteyen kişilerin banka tarafından verilen faizli kredilerinin de düşündüğümüz zaman, ilk aylarda açılan işyerinin kapatılmasına kadar gidecek olan süreç oluşabilmektedir. Devlet destekli kredi ile ev hanımlarının ödemeler sırasında çok daha rahat şekilde ödemelerini gerçekleştirdiği görülmektedir. Bu sayede iş yerini açan hanımlar, çalışmalarını sürekli hale getirebilir ve iş yerlerine gün geçtikçe çok daha kazançlı bir ticari alan haline getirebilmektedirler.

Ev hanımları için verilen hibe destekleri denildiği zaman başta gelen kurum KOSGEB olmaktadır. Finansal açıdan bayanların iş hayatına atılmalarını ve işi kurma aşamasında gerekli olan maddi yardımın sağlanmasına sağlayan bir kuruluştur. Aynı zamanda bu kurum iş yeri açacak olan kişilere gerekli eğitimleri de vererek, iş hayatına atılacak olan kişilerin bilinçli olmasını da sağlamaktadır.

Verilen destek ücretlerinden yararlanmak için başvuru yapan ev hanımlarına kredi desteği ve hibe desteği sunulmaktadır. 50.000 TL‘ye kadar olan desteklemeler tamamen geri ödemesiz olmaktadır. Bunun yanında devletten ek maddi yardım talebinde bulunan vatandaşlar için de 100.000 TL geri ödenmek üzere faizsiz olarak maddi destek sağlanmaktadır.

Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur?

Belirli bir kazancı bulunmayan ve devlet tarafından verilen maaş desteği ile geçimini sürdürmeye çalışan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler genellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvurmaktadırlar.

Bunun yanında başvuru işlemlerinin ne için olduğuna bağlı olarak başvuru yapılacak kurumların isimleri de değişiklik göstermektedir. Başvuru yapacak olan ev hanımının ne için başvuruda bulunacağı oldukça önemlidir.

Bu doğrultuda kendi iş yerini kurmak isteyen bayanlar ise maddi yardımdan yararlanabilmek için KOSGEB’e başvurmaktadırlar.

Her Aileye 500 ile 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuklarını okutmak isteyen ama yeterli maddi güce sahip olmayan aileler bulunmaktadır. Bu kişilere sosyal devlet anlayışı ile yardım etmek isteyen devlet yeni bir yardım daha başlattı.

Bu kapsamda çocuklu ailelere verilecek olan yardımlar için aranan kriterler arasında ailenin çocuğunu okutacak düzeyde maddi gelirinin yeterli olmaması gerekmektedir. Bu durumdaki aileler için devlet tarafından çocuklarına okul yardımları yapılmaktadır.

Devlet tarafından yapılmaya başlanan bu yardım ile birlikte maddi durumundan dolayı çocuğunu okutamayan ailenin kalmaması hedeflenmektedir. Yapılan yardımlardan ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencileri yararlanmaktaydı.

Daha sonra alınan kararlar ile birlikte ana okulu öğrencileri de bu yardımlardan yararlanmaya başladı. Okula giden ve ailesinin durumunun maddi olarak yeterli olmamasından dolayı eğitim hayatına devam edememe riski olan öğrencilere verilen ücretler şu şekildedir:

 • Okul hayatına devam eden ve ailesinin maddi gücünün yeterli olmamasından dolayı yardım almaya hak kazanan anaokulu çocuklarının alacakları ücretler 500 TL’dir.
 • Okula devam eden fakat ailesinin maddi gücünün yeterli olmamasından dolayı eğitim hayatının riske girmesi muhtemel olan öğrenciler için devletin yapmış olduğu ödeme 750 TL olarak belirlenmiştir.
 • Aynı şekilde ortaöğretime giden öğrenciler için verilen destek ise 800 TL’dir.
 • Bu kapsamda destek verilen üniversite öğrencileri için ayrılan bütçe ise 900 TL olarak belirlenmiştir.

Verilen bu yardımlar aile bazlı olarak değil, aile içerisinde bulunan çocuk sayısına göre verilmektedir. Aynı zamanda verilen bu yardımlardan yararlanabilmek isteyen aileler için devlet tarafından kolay başvuru imkanı sunulmaktadır. Bu doğrultuda başvuru yapacak olan kişiler aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gerek gerekli başvuru evraklarını müracaat sırasında teslim etmesi halinde yardımdan yararlanabileceklerdir.

Ev Hanımlarına 500 TL Yardım e-Devlet

Devlet tarafından sağlanan bu yardımı e-Devlet ev hanımlarına yardım başvurusu yaparak, gerekli şartları sağlayan tüm ev hanımları alabilmektedir.

Bu yardıma alabilmek isteyen vatandaşlarda aranan şartlar arasında askeri ücretin üçte birlik gelirinden daha az maaş ile geçinen aileler, net bir geliri olmadığını ispatlayan ve sosyal güvenliği olmayan vatandaşlar yararlanabilmektedirler.

Verilen yardımdan yararlanabilmek için gerekli koşulları sağlayan ailelerin e-Devlet üzerinden yapacakları başvuru ile kolayca kendilerinden istenilen işlemleri yapabilmeleri mümkündür. Başvuru işlemlerinin yapıldığı sırada istenilecek olan gerekli bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yanlış bilgiler ile başvuru yapıldığı takdirde, kişi gerekli şartları taşısa dahi başvuru işlemi onaylanmayacaktır. Gerekli başvuru işlemlerini doğru şekilde yapan kişiler ise başvuru koşullarını sağladığı takdirde başvurmuş olduğu yardım başvurusu onaylanacak ve kişinin banka hesabına düzenli olarak devletin vermiş olduğu yardım parası yatırılacaktır.

 2800 TL EV HANIMLARINA PARA YARDIMI BAŞVURUSU İÇİN https://www.devletodemeleri.com/2800-tl-ptt-ev-hanimlarina-para-yardimi/ TIKLAYIN.

5/5 - (11 Oy )

5 Yorum

 1. 6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. İnsanı çaresiz bırakmasın rabbim.

 2. لطفاً به مه هم کمک کنید مه مادری سه دانه فرزند هستم به کمک شما نیاز دارم

 3. İyi günler bana gıda çocuk bezine ihtiyacım var diyer çocuklarım içinde gıda erzak yardımınıza ihtiyacım var allah rızası için yardım edin

 4. Bana lazım çok zor durumdayım kiram 2000bin ödeyemiyorum faturalarım çok fazla geliyor para çok ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu