Güncel

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir?

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir? 3D Secure Nedir? 3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Listesi 2023

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir? 3D Secure Nedir? 3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Listesi 2023

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir?
3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir?

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir?

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Hangileridir? Aslında 3D Secure konusunda hem kredi kartı hem de banka kartı üzerinden alışveriş yapmak istememiz durumunda kimi zaman problemler yaşayabiliyoruz. Bu problemler birçok durumda ise aslında farklılık gösterebiliyor diyebiliriz.

Özellikle bakıldığı zaman cep telefonumuza ulaşamadığımız durumlarda alışveriş yapmak zor oluyor. Bu durumda özellikle de cep telefonlarına gelen şifreyi bilmediğimizden dolayı da alışverişi tamamlayamama durumu ortaya çıkıyor. Bu anlamda 3d secure olmayan alışveriş siteleri hangileri dendiği zaman sizlere maddeler halinde bu siteleri yazabiliriz.

 • Amazon
 • Trendyol
 • Avansas
 • Yukko
 • LcWaikiki
 • Defacto

Bu siteler 3d secure olmadan alışveriş yapma şansınızın olduğu sitelerdir.

3D Secure Nedir?

Özellikle de online dünyada geçerli olan 3d secure nedir konusunu kısaca açıklamak isteriz. İnternet üzerinden banka ya da kredi kartı ile yapılacak olan ödemelerde geçerlidir. Kart sahibinin aynı zamanda kartın da güvenliğinin sağlanması bakımından geliştirilmiş sistemin adıdır.

Bu anlamda özellikle de 3D üzerinden ödeme yapılırken, bankalar tarafından 3D güvenlik konusunda bir ekran çıkıyor. Öte yandan da aynı anda ödeme yapmak isteyenler, bankalarında kayıtlı cep telefonu numaralarına gelen onay kodu üzerinden bu işlemi yapıyor. Kısacası cep telefonunuza gelecek olan kod önemlidir.

Bu anlamda da 3D secure ekranında sizlerden istenen alana bu onay kodunun girilmesi gerekiyor. Eğer bu anlamda onay verilmediği zaman ise doğal olarak ödeme gerçekleşmiyor. Yani diğer bir ifade ile kart sahibinin dışında herhangi birinin ödeme yapması mümkün olmuyor. Kısacası 3D secure demek tamamı ile güvenli işlem demektir diyebiliriz.

3D Secure Olmayan Alışveriş Siteleri Listesi 2023

Aslında 3d secure olmayan alışveriş siteleri listesi 2023 yılında da her zaman için merak ediliyor. 3D olarak bilinen bu secure açıkçası kişilerin tamamı ile güvenliğini sağlamak için olan bir durumdur. Yani aslında diğer ifade ile bir güvenlik protokolüdür. Ancak bakıldığı zaman bu güvenlik protokolü kimi zaman kişiler tarafından pek de tercih edilmeyebilir.

3D secure güvenliğini tercih etmek istemeyen müşteriler bu anlamda bankalar üzerinden kartlarındaki 3D Secure kullanımını rahatlıkla kapatabilirler. Açıkçası bu pek de tavsiye edilmemektedir diyebiliriz. Ancak yine de bu anlamda 3D Secure istemeyen ve olmayan siteler elbette vardır.  

Bu anlamda alışveriş siteleri konusunda SMS onayı istemeyen siteleri araştırılırken sizlere bu siteleri yazabiliriz. Aynı zamanda çok daha kolay bir çözüm sunan 3D secure uygulamasını sizler de kapatabilirsiniz. Uygulamayı ise bahsettiğimiz üzere banka kanalı üzerinden yapabilirsiniz. Bu sitelere örnek verebiliriz;

 • Trendyol
 •  Amazon
 • Hepsiburada
 • Netflix
 • Avansas
 • N11
 • Defacto
 • LCW gibi sitelerdir. 

3d Secure Olmayan Bütün Siteler

Şimdi ise sizlere 3d secure olmayan bütün siteler konusunda ülkemizde de aktif biçimde hizmet vermekte olan siteleri yazabiliriz. Bu siteler üzerinden sizler de 3D secure olmadan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Ülkemizde bu anlamda olan siteleri hemen yazabiliriz.

 • Amazon Türkiye
 • Hepsiburada
 • N11
 • Yukko
 • Trendyol
 • Avansas
 • Apple
 • Kodak
 • Warmart
 • DHL

İşte üst kısımda yer alan bu siteler üzerinden sizler de alışverişlerinizi kesinlikle sms onayı olmadan çok hızlı biçimde yapabilirsiniz. Aslında bu siteler, ülkemizde de uzun zamandan bu yana aktif biçimde faaliyette olan son derece de güvenilir olan alışveriş siteleridir. Ayrıca bakıldığı zaman bu sitelerin dışında bir Netflix sitesi de 3d secure istemeyen sitelerden biridir diyebiliriz. 

3d Secure Olan Siteler

Günümüzde sizlerin de bildiği gibi günlük olarak ciddi miktarlarda alışverişler online olarak yapılıyor. Bu anlamda yapmanız gereken ise bu sitelere girmek olacaktır. Daha sonra ise dilediğiniz ürünü de beğenmek ve ardından da adresinizi yazarak kart üzerinden ödeme yapmaktır. Daha sonra ise ürününüzün kargo üzerinden size gelmesini beklemek olacaktır. Son derece hızlı biçimde gerçekleşen bu yöntemde kimi zaman ise özellikle ödeme konusunda sorunlar olabiliyor.

Genellikle bakıldığı zaman sıklıkla karşılaşılan sorun cep telefonlarına sms gelmemesidir. Ayrıca da şarjınızın bitmiş olması da olabilir. Peki bu gibi olacak olan durumlarda cep telefonunuza sms göndermeden kredi kartı ile ödeme rahatlıkla yapılır.

Bu bağlamda kredi kartı üzerinden ödeme yapacağınız sitelerde genelde 3d secure olarak bilinen güvenlik önlemi vardır. Bu aslında birçok sitede bulunmaktadır. Ancak bir yandan da 3d secure olan siteler vardır. Bu siteler piyasanın neredeyse tamamını kaplar. 3d secure istemeyen, Lcwaikik, trendyol ve hepsiburada ile amazon Türkiye gibi siteler dışında ise tüm sitelerde bu güvenlik sistemi vardır.

3d Secure Ne Demek?

Aslında 3d secure ne demek sorusuna yanıt kısa olacaktır. Bu anlamda özellikle de internetten herhangi bir ürün veya hizmet alırken gerekli olan bir sistemdir. İnternet sitesini yöneten firmayı öte yandan da kart sahibini ve bankayı da net biçimde güvenlik altına alan güvenlik protokoldür diyebiliriz.

Bu yapılacak olan alışverişte, hem firma, hem banka ve hem de kişiye ait kişisel veriler özel şifrelerin olduğu anahtarlar üzerinden doğrulanıyor. Bu bakımdan da 3D üzerinden ödeme yapılan bir sitede kişiler, bankalar tarafından gönderilmekte olan 3D secure işlem ekranı ile karşılaşıyor.

Daha sonra ise kişiler, cep telefonlarına gelecek olan SMS onay kodunu girerek gerekli olan işlemlerini de tamamlayabiliyor. Aslında bu sayede özellikle de ödemenin olması için cep telefonlarına gelecek kod istenmesinden dolayı kartın bir şekilde çalınması durumunda bile güvencede olacağını söyleyebiliriz. Diğer bir ifade ile online dünyada geçerli olan güvenlik sistemidir denebilir.

3D Secure Ödeme Nedir?

Öncelikle alışveriş yaparken 3D secure kullanmayı tercih edebilirsiniz. Aslında bunu tercih etmeniz durumunda, size ait olan kartı bilgilerinizin girişini yapacaksınız. Ardından da bankanızın yönlendirmiş olduğu 3D secure uygulamasına ait sayfayı göreceksiniz. Daha sonra ise akıllı cep telefonunuza bu anlamda SMS üzerinden bir şifre gelecektir. Daha sonra bankadan 3d secure için teyit sayfasında bulunan alana bu şifreyi girerek sizler de kredi kartının aslında size ait olduğunu teyit etmiş olacaksınız.

Açıkçası 3d secure ödeme nedir diğer bir ifade ile internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde şifre sayesinde işlemi onaylama adımıdır diyebiliriz. Bu adımda ise özellikle de VISA kartları için kullanılan uygulamaya bir de “Verified by Visa” denirken, MasterCard olan kartlarda ise bunun adı “SecureCode”’dir.

3D Secure Olmadan Alışveriş Yapılır mı?

Aslına bakılacak olursa 3D Secure demek hem koruma hem de kolaylık demektir. Alışverişlerde gerçekte de güvenli biçimde bu sistem sayesinde ödeme yapılır. Herhangi bir sorun ya da sıkıntı çıkmayacağının garantisini bu sistem veriyor.

3D secure özellikle de mağazalara çok ciddi anlamda kolaylık sağlar diyebiliriz. Kartın gerçek sahibinin alışveriş yapan kişi olduğundan bu sistem sayesinde emin olunur. Bu sayede de özellikle de bu işlemlerin kötüye kullanılmasına engel olunmuş olacaktır.

İşlem olması durumunda ise kişilerin yapmadım ya da onayım olmadan olmuş gibi itirazlarını engellediğinden de söz edebiliriz. Bu sistemi özellikle de hemen her banka tamamı ile desteklediği için artık birçok sitede bu 3D mevcut diyebiliriz.

Ancak 3d secure olmadan alışveriş yapılır mı dendiği zaman bunun da mümkün olacağını söyleyebiliriz. Yine de sizler de güvenli biçimde alışveriş yapmak istiyorsanız o zaman 3D olmadan pek yapmamanız yerinde olacaktır.

3d Secure Olmayan Yemek Siteleri

3d secure olmayan yemek siteleri konusunda sizlere kısa bir bilgi vermek isteriz. Bu ilgili olan yazıda özellikle de 3D secure sorunu olmadan siteler üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Sadece bu değil aynı zamanda diğer e-ticaret işlemlerinizi da çok daha kısa süre içinde yapabilirsiniz.

3D Secure bakıldığı zaman daha çok kredi kartı üzerinden yapılan alışverişlerin çok daha güvenli biçimde olmasını sağlar. Bu şekilde olması amacıyla aslında düzenlenen bir çeşit güvenlik sistemidir. Açıkçası ülkemizdeki neredeyse tüm e-ticaret sitelerinin hepsi 3D Secure sistemi üzerinden üyelerinin banka ya da kredi kartlarını çok daha güvenli kullanabilmesi için hizmet veriyor.

Ancak kimi zaman bu sistem özellikle de yoğun biçimde alışveriş yapan kişiler için bakıldığı zaman bir yandan da zaman kaybı oluyor. Kimi siteler ise bu anlamda 3D Secure olmayan siteler olarak biliniyor. Ancak ülkemizde bu anlamda yemek siteleri olmadığını da eklemek isteriz.

3D Secure Olmayan Yabancı Siteler

Açıkçası 3d secure olmayan yabancı siteler geçtiğimiz yıla nazaran biraz daha azalmış olsa bile aslında vardır. Gerek Türkiye’de aynı zamanda gerekse de Dünyada bu siteler diğer adı ile cardable siteler olarak biliniyor. Bu nedenle de bu siteler 3D secure güvenliği olmayan sitelerdir ve sayıları da azalmasına rağmen oldukça fazladır. Bunların avantajı vardır. Sürekli biçimde alışveriş yapılan sitelerden gelecek olan onayı kodunun girilmemesi zaman kaybını önlüyor.

Aynı şekilde de banka kartından meydana gelen sanal kartlar için defalarca sms onayının gelmemesi adına oldukça rahat bir konfor sağlıyor. Bu anlamda yabancı siteler bakımında da birkaç siteyi sizler için yazabiliriz. Bunların aslında başında Amazon Türkiye olarak bilinen site geliyor. Bu site üzerinden 3d secure olmadan sizler de kolaylıkla dilediğiniz ürünü alabilirsiniz. Bu yabancı sitenin yanında ise yine;

 • Apple
 • Kodak
 • Canon
 • Warmart
 • Overstock
 • DHL gibi siteleri de yabancı siteler olarak ekleyebiliriz.
5/5 - (17 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu