Güncel

32 saniye oruç tutan ülke hangisi? En kısa oruç tutan ülke hangisi?

32 saniye oruç tutan ülke hangisi? En kısa oruç tutan ülke hangisi? En Kısa Oruç Nerede Tutuluyor?

32 saniye oruç tutan ülke hangisi? En kısa oruç tutan ülke hangisi? En Kısa Oruç Nerede Tutuluyor? 

32 saniye oruç tutan ülke hangisi En kısa oruç tutan ülke hangisi
32 saniye oruç tutan ülke hangisi En kısa oruç tutan ülke hangisi

En Kısa Oruç Nerede Tutuluyor?

En kısa oruç Antarktika’da tutukluyor. Antarktika, güneş ışığını dünyanın diğer yerlerine göre farklı şekillerde alır. Yazın güneş gökyüzünde sürekli kalırken, kışın güneş hiç ortaya çıkmaz. Bu durum, oruç tutma saatlerini de etkileyerek, yaz aylarında McMurdo İstasyonu’nda oruç tutma süresini 22 saat 30 dakikaya çıkarırken, kışın bu süreyi sadece 32 saniyeye düşürür. 32 saniye oruç tutan ülke hangisi diye merak edildiğinde, Antarktika’daki bu uygulama dikkat çekicidir. Oruç tutmak bu koşullar altında zorlayıcı olabilir ancak aynı zamanda manevi açıdan da zenginleştirici bir deneyim sunar.

En kısa oruç tutan ülke hangisi?

Bir ülkenin oruç tutma süreleri mevsimlere ve güneş ışığının alınış biçimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak, Norveç’in Tromsø şehri yaz aylarında 20 saat 33 dakika ile en uzun oruç tutma süresine sahipken, Antarktika’daki McMurdo İstasyonu kış aylarında yalnızca 32 saniye oruç tutarak rekor kırmaktadır. Yazın Kanada’nın Nunavut bölgesinde 20 saat, Rusya’nın Murmansk şehrinde ise 22 saatten fazla oruç tutulabilir.

Oruç sürelerinin bu denli farklılık göstermesi, güneşin doğuş ve batış saatlerinin coğrafi konuma göre değişkenlik göstermesinden kaynaklanmaktadır. 32 saniye oruç tutan ülke olarak bilinen Antarktika, bu özelliği ile dikkat çeker.

5/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu