Haberler

13 gündür Kayıptı. Müge Anlı’da İtiraf Geldi. Ben Öldürdüm Dedi

13 gündür Kayıptı. Müge Anlı'da İtiraf Geldi. Ben Öldürdüm Dedi. İsa Dumlu'nun İtirafı. Mustafa Hakkulu Otopsi Sonucu

13 gündür Kayıptı. Müge Anlı’da İtiraf Geldi. Ben Öldürdüm Dedi. Türkiye’nin yakından takip ettiği bir kayıp vakası, Müge Anlı’nın programında gelen itiraf ile yeni bir boyut kazandı. 12 gün boyunca kayıp olan Mustafa Hakkulu’nun cinayetine dair gerçekler, programda canlı yayında açığa çıktı.

13 gündür Kayıptı. Müge Anlı'da İtiraf Geldi. Ben Öldürdüm Dedi
13 gündür Kayıptı. Müge Anlı’da İtiraf Geldi. Ben Öldürdüm Dedi

Kayıp Vakanın Sonu Kötü Bitti

Adana Kozan’da yaşayan 35 yaşındaki Mustafa Hakkulu, 13 Aralık’tan bu yana kayıptı. Ailesinin endişeli arayışları sırasında, Hakkulu’nun cesedi, Postkabasakal Mahallesi’nde dere kenarında bulundu. Baba Mehmet Hakkulu’nun, oğlunun vahşice öldürülmesi haberini alınca yaşadığı yıkım, herkesi derinden etkiledi.

Cinayetin Aydınlatılması ve Şüpheliler

Olayın ardından yapılan otopsi, Mustafa Hakkulu’nun ensesinden tabanca ile vurularak öldürüldüğünü ortaya çıkardı. Cinayetin sır perdesi, Müge Anlı’nın “Tatlı Sert” programında İsa Dumlu’nun itirafıyla aralandı. Dumlu, arkadaşı Hakkulu’yu karısına dair konuştuğu için öldürdüğünü itiraf etti.

İsa Dumlu’nun İtirafı ve Sonrası Gelişmeler

İsa Dumlu, programa katılarak arkadaşı Mustafa Hakkulu’yu öldürdüğünü itiraf etti. İtirafın ardından İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Dumlu, pişmanlık duygularını dile getirdi.

Mahmut Akkılıca ve Yüksel Ürün’ün Gözaltına Alınması

Cesedi bulduğu iddia edilen Mahmut Akkılıca ve ardından Yüksel Ürün’ün gözaltına alınmaları, olayın çözülmesine yönelik önemli adımlar oldu. Hakkulu ailesinin şüphelendirdiği İsa ve cinayetle bağlantılı olduğu düşünülen diğer şüphelilerin durumu, soruşturma kapsamında incelenmeye devam ediyor.

Mustafa Hakkulu Kimdir ve Ailenin Şüpheleri

Kaybolmadan önce Kozan İlçesi’nde çiftçilik yapan Mustafa Hakkulu, ailesinin ve çevresinin sevgisini kazanmış biriydi. Ailenin, İsa ve Hakkulu’nun eski eşi Bengül arasında şüphelendikleri ilişki, olayın çözümünde önemli bir ipucu olabilir.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu