Maksimum HaberSosyal Yardım

1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır 2024? Aile Destek Programı Ödemesi Ne Kadar? Kimler Başvurabilir?

1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır 2024? Aile Destek Programı Ödemesi Ne Kadar? Aile Destek Paketi Ne Kadar 2024? Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır 2024? Aile Destek Programı Ödemesi Ne Kadar? Aile Destek Paketi Ne Kadar 2024? Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

1250 TL Aile Destek Ödemesi

1250 tl aile destek ödemesi. Devletimiz, bu sene içerisinde yaptığı sosyal ve maddi yardımlara bir yenisini daha ekledi ve ihtiyaç sahibi, dar gelirli ya da yardıma muhtaç ailelere belli bir miktarda maddi yardım yapmaya karar verdi.

Yapılan bu yardımların amacı ise, vatandaşı artan enflasyon oranlarına karışı korumak, hayat standartlarını belli bir düzeyde tutmak ve biraz da olsa refah düzeylerini arttırmaktır. Verilen bu yardımlar sayesinde vatandaş maddi anlamda rahat ederken hem de sosyal ve psikolojik olarak kendini daha güvende hissederek sosyal hayatın içine daha fazla karışmış olacak. 

1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır 2023?

Yapılan maddi yardımların ücreti, asgari ücret oranlarıyla birlikte orantılı olarak her sene artış gösterir. Bu yardımın bu seneki ücret miktarı ise 1250 Türk Lirası olarak belirlendi. Bu maddi yarım kapsamına dahil olacak kişilere verilen bu ücret ‘ Aile Destek Programı ‘ olarak geçiyor.

Devletimizin böyle bir yardım türüne imza attığını öğrenen ihtiyaç sahibi vatandaşlar ise şimdilerde 1250 TL aile destek ödemesi nasıl alınır diye merak ediyor ve bu konunun cevabını bekliyorlar. Devletin sizler için hazırlamış olduğu bu yardım türünün tüm detaylarını bu yazı dizimizde bulabilir ve eğer ihtiyacınız varsa siz de bu yardım türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

1250 tl aile destek ödemesi başladı
1250 tl aile destek ödemesi başladı

Aile Destek Programı Ödemesi Ne Kadar 2023?

Böyle bir yardım programının olduğunu öğrenen yardıma muhtaç dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler aile destek programı ödemesi ne kadar diye merak etmeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yapmış olduğu bu yardımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliği ile yürütür.

Bu yardımın ücretini de aile ve sosyal politikalar bakanı Derya YANIK, hak sahibi ailelere maddi durumlarına göre 850 Türk Lirası ile 1250 Türk Lirası arasında bir rakam olarak belirlemiştir. Bu yardım kapsamına giren kişilerin eğer çocukları varsa, bu yardıma ek olarak ailelere;350 Türk Lirası ile 650 Türk Lirası ile ek yardım fonu da verilir.

Verilecek olan bu yardım kapsamına girmek için, aile ve sosyal politikalar bakanlığının belirlemiş olduğu şartlara kati bir suretle uyum sağlaması gerekmektedir. Bu şartların olmasının temel sebebi ise, gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ya da aileleri tespit edip verilecek olan bu yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda harcamaktır.

Aile Destek Paketi Ne Kadar 2023?

Aile destek paketi ne kadar 2023 diye merak eden kişiler için bu sene belirlenen yardım ücreti, 1250 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Verilecek olan yardımlar, her sene değişen enflasyon oranlarına ve asgari ücret miktarına göre değişiklik gösterebilir. Verilecek olan tüm yardım projelerinin maddi ücreti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenir.

Verilecek olan bu yardımların tüm maddi fonu, devlet kasasından ayrılan fon ile karşılanır ve yardımı alan kişilerden asla geriye talep edilmez. Yani yapılan tüm yardımlar, sizlere hibe edilir.

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletin yaptığı bu yardım türüne dâhil olup aile destek programı başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından açıklanan başvuru işlemleri ve başvuru şartları şu şekilde belirlenmiştir;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Sosyal güvencesi olmayan kişiler
 • Düzenli maddi geliri olmayan kişiler
 • Sahip olunan çocukların temel ihtiyaç ve gıdalarını bile karşılayamayacak kadar maddi durumu olmayanlar
 • Hane başına düşen gelirin, asgari ücretin belirlenen sınırının altında kalması
 • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişiler

Bu yardım türüne sahip olmak için te yapmanız gereken şey, Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi sitesi olan e – devlete giriş yapıp, sosyal yardım başvuru hizmeti seçeneğine girip, aile destek programı başvuru sayfasına ulaşmanız lazım.

Bu işlemi hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlamak için; https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-sorgu linkine tıklayabilir ve başvurularınızı tamamlayabilir, ya da ikamet ettiğiniz şehirde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek bu yardım türünü aileniz için talep edebilirsiniz.

Eğer bu yardım türüne girmeye hak kazanırsanız, devlet tarafından size verilecek bu ücreti PTT şubelerine gidip kimlik numaranız ile tahsil edebilirsiniz.

4.4/5 - (79 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

41 Yorum

 1. Ben hep basvuruyorum red oluyor komsularimda sigortalı ama bütün yardımlardan faydalanıyor.lutfen yardım edin

 2. Engelli bireyim kiramı vs odemekte sıkıntı yaşıyorum yalnız yaşıyorum aldığım engelli parası hayat pahalılığı zor yaşam mücadele eden bir insanım yetiremiyorum sizlerden nakdî yardım veya harhangi yardım yapmanızı rica ediyorum saygılarimla arz

 3. Kiraciyim 4cocugum ve faturalarımi odeyemiyom durumum çok kötü bana yardım edin

 4. Ben İsmail ben sadece engelli magaş alıyorum başka gelirim yok evim kira delalet büyüklerinden yardım istiyorum

 5. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum 8milyar kredi borcum var ödeyemiyorum çok zor durumdayim 5çocuğum var calisanim yok ikisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygilarim

 6. Ayle Destek programına baş vur mak istiyorum yardım istiyorum herkese var bana yok lütfen yardım verin yardım istiyorum

 7. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var 8milyar kredi borcum var ödeyemiyorum 5çocuğum var calisanim yok yardımlarınızı bekliyorum saygilarim la ıkisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygilarim saygilarim

 8. Merhaba,bize yardım et dördüz annem hastayız babam felçli ve sadece ben çalışıyorum kardeşim öğrenci İhtiyacımız var.

 9. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu borcum var 8milyar 5çocuğum var calisanim yok ikisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum kredi borcum var ödeyemiyorum çok zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim saygilarim

 10. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on beş milyar şu borcum var 10milyar 5 çocuğum var ikisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum calisanim yok çok zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim saygilarim

 11. Valla benim de durumum yok bana da yardımci olun evim kira bodrum katinda oturuyom 3 kızım var 2, kızım okuyor

 12. Evliyim durumum iyi değil yardım da bulunursanız sevinirim teşekkürler

 13. Bir çocuğum var evliyim çalışmıyorum ihtiyacım var askere gideceğim eşim ve çocuğum ihtiyaç ları için

 14. Bir çocuğun var evliyim çok ihtiyacım var askere gideceğim eşime ve çocuğuma bakcak kimse yok ihtiyacım var

 15. Ne madi ne manevi durumum iyi deyil lütfen yardımcı olun yeni doğum yaptım yardıma ihtiyacım var

  1. Benim eşim rahatsız raporlu çalışmıyor ama yardım yapılmıyor evim kira 3cocugum var biri bebek ikisi okula gidiyor ihtiyaç sahibi değilmişim durumu iyi olan insallar alıyor ihtiyaç sahipleri almıyor

    1. Benim kimsem yok dayım falan ama
     Her yardımı alıyorum cok sukur bunada başvuracağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu