devlet ödemeleri

Sosyal Yardım

1000 TL Sosyal Yardım Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

1000 TL Sosyal Yardım Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. 1000 TL Sosyal Yardım Parası Nasıl Alınır? Gelir Yuvan. Gelirim Evden. Evden İş Fikirlerim. 1000 TL Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Verilecek? 1000 TL Sosyal Yardım Parası Kaç Ay Verilecek? 1000 TL Sosyal Yardım Parası Kimler Alabilir? E-Devlet 1000 TL Yardım Başvurusu

1000 TL Sosyal Yardım Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Pandemi yaşanmasının ardından pek çok aile ekonomik sıkıntılar yaşamış ve temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanmıştır. Bu nedenle devlet kurum ve kuruluşları yardıma muhtaç ailelere çeşitli sosyal yardımlar vererek onları ekonomik açıdan rahatlatmayı amaçlamaktadır.

1000 TL sosyal yardım da bunlardan bir tanesidir. 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır sorusu ise dar gelirli vatandaşlar ve aileler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yardıma muhtaç ailelere 1000 TL nakit para yardımında bulunmaktadır. Bu yardıma başvuran ailelerin muhtaçlık sınırının altında yaşaması ve ekonomik anlamda zor günler geçirmesi gerekir.

Yardıma başvuruda bulunabilmek için e-devlet hesabınıza giriş yapmalı, ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına giderek ön başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Bulunduğunuz şehirde yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine giderek başvurunuzu iletmeniz mümkündür. Burada size bir form verilecek ve bu formda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız istenecektir.

Bilgileri doldurup formu teslim ettikten sonra başvurunuz alınacaktır. Başvuru sonuçları ise 30 gün içerisinde belli olarak sisteme kayıtlı cep telefonunuza bir kısa mesaj gönderilir.

1000 tl sosyal yardım başvurusu
1000 tl sosyal yardım başvurusu

1000 TL Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Verilecek?

1000 TL sosyal yardım parası ne zaman verilecek gibi sorular sıklıkla sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. 1000 TL değerindeki sosyal yardımlar 2022 yılında da devam etmektedir. Bu yardımlara başvuruda bulunduğunuzda 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır.

Bu geri dönüşte başvurunuzun olumlu sonuçlandığını görmeniz durumunda takip eden ayın ilk 15 gününde yardım tutarı tarafınıza verilecektir.

1000 TL değerindeki yardım tutarı vatandaşların PTT hesaplarına yatırılmaktadır. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar kimlikleri ile birlikte PTT şubelerini ziyaret ederek yardım tutarını çekebilecektir. Ancak başvurunuzun üzerinden 30 gün geçmesine rağmen tarafınıza herhangi bir geri dönüş yapılmadıysa, bulunduğunuz ildeki il müdürlüklerini ziyaret ederek veya ALO 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak bilgi almanız mümkündür.

Gelir Yuvan ve Gelirim Evden iş fikirleri için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelirim-evden/ Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Kaç Ay Verilecek?

1000 TL sosyal yardım parası kaç ay verilecek sorusunun yanıtına gelecek olursak, bu yardım başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara 12 ay süre ile verilmektedir. Bu süre içerisinde muhtaçlık durumunda bir değişim olan veya önceden sağladığı şartlar ortadan kaybolan vatandaşlar, artık yardım tutarını alamayacaktır. 12 ay geçtikten sonra ise yeni duyurulan sosyal yardım paketlerine başvuruda bulunmak mümkündür.

1000 TL’lik sosyal yardım tutarı her ay vatandaşların PTT hesaplarına yatırılır. Aylık 1000 TL olmak üzere 12 ay için 12,000 TL ödeme yapılacaktır. Eğer sizler de 1000 TL sosyal yardım başvurusu için gereken şartları sağlıyorsanız, e-devlet üzerinden veya bakanlığa bağlı il müdürlüklerini ziyaret ederek bu yardıma başvuruda bulunabilirsiniz.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Kimler Alabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1000 TL yardıma yalnızca belirli şartları taşıyan vatandaşlar başvuruda bulunabilmektedir. 1000 TL sosyal yardım parası kimler alabilir sorusunun yanıtı aşağıda sıralanmıştır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • Haneye giren toplam gelir açısından muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • Afetzedeler
 • Çalışmaya engel olan bir kronik hastalığı bulunanlar
 • %40 üzerinde engelli olanlar
 • Eşi vefat etmiş dul ve gelirsiz kadınlar
 • 65 yaşın üzerinde olan ve gelirsiz yaşlılar
 • Öksüz ve yetim çocuklara bakmakla yükümlü olan dar gelirli aileler

Yukarıdaki kişiler devlet kurumları tarafından verilen 1000 TL’lik sosyal yardıma başvuruda bulunabilmektedir. Eğer sizler de gereken şartları taşıyorsanız, bu yardım başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarınızı azaltabilirsiniz.

E-Devlet 1000 TL Yardım Başvurusu

E-devlet 1000 TL yardım başvurusu için öncelikle bir form doldurarak kuruma iletmeniz gerekecektir. Form doldurma işlemi için e-devlet hesabınızı kullanabilir veya kurumun il müdürlüklerini ziyaret edebilirsiniz.

Başvurunuzun sorunsuz işleme alınabilmesi için formda sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir.

Yardım başvurunuz ilgili birimlere iletildikten sonra 30 gün içerisinde kayıtlı cep telefonunuza bir SMS gönderilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda bu SMS’te yapmanız gereken işlemler belirtilecektir.

Gerekli işlemleri yerine getirerek takip eden ay içerisinde ilk yardım tutarını çekmeniz mümkündür. Daha fazla soru için ALO 144 sosyal yardım hattını arayabilirsiniz.

7200 TL Maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ tıklayın.

5/5 - (17 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

12 Yorum

 1. Maddi yardım desteğinizi bekliyorum evim yok evlendim kayınvalideme yerleştik orda kalıyoruz

  1. سلام مه به کمک های تان نیاز دارم تعداد فامیل ما زیاد است یک شوهرم کار می‌کنه سه دانه فرزند دارم مکتب میرن

   1. Evde çalışan yok babam çalışamıyor bir tane abim askerde bir tane abim eli sakat olduğu için çalışamıyor ben tek evdeyim babam da çalışamıyor maddi gelirimiz yok.

 2. Merhaba Ben ev hanımıyım çocuk annesiyim iki öğrencim var Kiradayım eşim inşaat sizden çocuklarım için gıda

 3. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim
  Calisanim yok5 çocuğum var saygilarim

 4. 4 çocuk annesiyim 2 öğrencim var Kiradayım ev hanımıyım eşim inşaatçı eve gelen Bize yetmiyor çocukların için sizden yardım istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu