devlet ödemeleri

Doğalgaz Yardımı

Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır? 1000 Tl Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır? 1000 Tl Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır? 1000 Tl Doğalgaz Yardım Başvurusu. Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır?

Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır? 1000 Tl Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır?

Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır? 1000 Tl Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır? 1000 Tl Doğalgaz Yardım Başvurusu. Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır?

Doğalgaz faturası yardımı olarak havaların soğumasından sonra yakacak ve ısınma yardımı olarak devlet tarafından verilmektedir. Ekonomik zorluk çeken ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ısınma yardımıyla hane içerisi artı daha sıcak oluyor. Ancak şimdilik böyle doğalgaz faturası yardımı bulunmuyor.

1000 Tl Doğalgaz Yardım Başvurusu

Doğalgaz fatura yardım desteği kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelere kara kış desteği olarak 1000 tl doğalgaz yardımı yapılacaktır.

Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır?

Maddi durumu kötü olan yurttaşlara devlet tarafından destek ödemeleri sürüyor. Pandemi döneminde ekonomik kapsamda sıkıntı yaşamakta olan yurttaşlar, devlet tarafından sağlanan sosyal yardım ödemelerine müracaat ediyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından  verilen doğalgaz fatura yardımı, ailelere derin nefes aldırıyor. Doğalgaz destek ödemeleri için müracaat koşulları ve ayrıntıları sorgulanan konular arasında yer almakta.

1000 tl doğalgaz yardım başvurusu
1000 tl doğalgaz yardım başvurusu

Doğalgaz Faturası Yardımı Kimlere Verilir?

Pandemi döneminde geçim sıkıntısının da baş göstermesi ile devlet de birçok konu da yurttaşların yanında olmaya devam etmektedir. Onlara çeşitli konularda yardımlar yaparak, bu zorlu sürecin hafif bir biçimde atlatmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Bu yardımlardan birisi de doğal gaz yardımı olmaktadır. Yapılan bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar doğal gaz yardımı nasıl alınır sorusunun cevabını merak etmektedir.

Yapılan yardımlar faturalar dâhil  olmak üzere, pek çok ödemeyi yapmak mecburiyetinde olanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle işsizliğin giderek arttığı covid-19 döneminde bu yardımlar vatandaşa ilaç gibi gelmektedir. Devletin yapmış olduğu doğal gaz, su ve elektrik faturası gibi fatura yardımlarından yararlanmak isteyenler gerekli yerlere müracaat yapmak durumundadırlar.

Doğalgaz Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyeler yakacak yardımı olarak her sene 1 ton kömür dağıtımı yapmaktadırlar. Bu miktar içerisinde bulunulan durum ve belediyelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Belediyenin yaptığı yakacak yardımından yararlanmak isteyenler bazı belgelerle beraber belediyelere müracaat yapabileceklerdir.

 • İkametgâh belgesi,
 • Kimlik belgesi,
 • Başvuru formu,
 • Yapılan müracaatlar sonucunda gerekli araştırmalar ve denetimler yapılarak, müracaat sahiplerinin ihtiyaç sahibi olup olmadıkları belirlenmektedir. Belirlenen ihtiyacı olanlara yardımlar en kısa bir süre içinde ulaştırılacaktır. Yardım yapılacak aileler belirlendikten sonra bir ay içinde yardımlar kendilerine teslim edilir.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama

Doğalgaz Faturası Yardımı Başvuru Formu

İhtiyaç sahiplerine yönelik yapılan doğal gaz indiriminden faydalanabilmek için müracaat yollarından biri e devlet olmaktadır. E devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile sisteme giriş yaptıktan sonra doğal gaz yardım müracaatında bulunulabilecektir.

Yapılan yardımlardan yararlanmak isteyenlerin başvuruları incelenerek uygun olduğu takdirde yardımlar başlanacaktır. Bunun beraberinde doğal gaz kullanmayan ihtiyaç sahipleri için yakacak ve kömür yardımları da her sene ihtiyacı olanlara yapılabilmektedir. E devlet beraberinde müracaatlar için bağlı bulunan ilin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da müracaatta bulunulabilecektir.

Doğalgaz Faturası Yardımı Başvurusu Sorgulama

Doğalgaz Fatura Yardımı Başvurusu, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü yakacak yardımı almak isteyenler için müracaat adresleri belirlemiş durumdadır. Buna göre,

 • Belediyelere,
 • Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüklerine,
 • Valiliklere,
 • Kaymakamlıklara,
 • Sivil Toplum Kuruluşlarına müracaatta bulunarak uygun görüldüğü takdirde vatandaşlar yardım almaya hak kazanacaklardır.

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Doğalgaz Faturası Yardımı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? Başvuru Formu ve Sorgulama

Doğalgaz Faturası Yardımı Ne Kadar?

Belediyeler tarafından sağlanan indirimler değişkenlik göstermektedir. Devlet destekli yapılan indirimler kategorisine göre belli yüzdelik oranlarda indirim yapılmaktadır.

Doğalgaz Faturası Yardımı Telefon Numarası

İlgili belediyelerin telefon numaralarından müracaat yapılmaktadır. Devlet destekli indirim için e-devlet üzerinden başvuru yapılmaktadır.

Doğalgaz Faturası Yardımı Yapılıyor Mu?

Çeşitli kurumların yazılı ya da elektronik müracaat işlemleri sonrası sağlamış olduğu yakacak yardımı, doğal gaz fatura yardımı, su faturası yardımı ve elektrik faturası yardımı yapılabilmektedir. Elektrikte, 2.5 000 000 aile halkının 80 TL faturasını devletin üstlenmesi gözlerin doğal gaza çevrilmesine neden oldu.

Şehir içi gaz dağıtım şirketlerinin çatı örgütü GAZBİR’in Başkanı Yaşar Arslan, gaz şebekesi olan yerlerde dar gelirli ailelere doğal gaz yardımı yapılmasını desteklediklerini söyledi. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri ailelere belli oranda doğalgaz yardımı yapılacağını söylemek mümkündür.

Doğalgaz Faturası Yardımı Var Mı?

Su ve doğal gaz alanında direk bir yardım bulunmuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu alanda öncü olarak yardım kampanyaları başlattılar. Çoğu belediyede bu tür uygulamalar ile yurttaşlara destek veriyor. İBB askıda fatura ile müracaat yapan vatandaşların faturalarının ödenmesini sağlıyor.

Devlet Doğalgaz Faturası Yardımı Yapıyor Mu?

İhtiyaç sahiplerine doğal gaz yardımı beraberinde yakacak yardımı da yapılabilmektedir. Gerekli incelemeler ve araştırmalar sonucunda ihtiyacı olanlara her sene belirlenen miktarlarda yardımlar yapılabilmektedir.

Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü ısınma yardımı yaparak zorlu kış günlerini sıcak bir ortamda geçirmek isteyen vatandaşların yanında olmaktadır. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılacak olan yakacak yardımından yararlanmak isteyenlerin bazı müracaat koşullarını yerine getirmesi gerekiyor.

Bir hanede yaşamakta olan kişilere düşen gelirin aylık minimum ücretten üçte bir oranından az olması halinde ve 18 yaşını doldurmuş olmak koşulu ile müracaatta bulunulabilecektir. Başvuru esnasında kişilerin yanlarında T.C kimlik kartlarının bulunması gerekiyor.

Engellilere Doğalgaz Faturası Yardımı Var Mı?

Engelliler için doğalgazda indirim yoktur.

Emekliye Doğalgaz Faturası Yardımı Var Mı?

Emekli maaşı alan yurttaşları ilgilendiren çok önemli bir kanun teklifi meclise sunuldu. TBMM Komisyonuna sunulmakta olan kanun teklifine göre emekli yurttaşların doğal gaz, su ve elektrik faturalarına yüzde 40 indirim yapılması talep ediliyor.

TBMM Komisyonuna sunulma aşamasında olan kanun teklifinin onaylanması halinde ortalama 200 TL fatura ödeyen bir vatandaş 80 TL indirimle 120 TL fatura ödeyecek.

Doğalgaz destek başvuruları başladı! Doğalgaz desteğinden kimler yararlanacak?

 

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.7/5 - (50 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

18 Yorum

 1. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okuyamıyoruz yardım istiyoruz dualgaz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz fatura mızıödemiyoruz

 2. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okutamıyoruz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz fatura mızıödemiyoruz yardım istiyoruz

 3. Sosyal yardım alıyorum asgari ücretle çalışıyorum Eşim çalışmıyor İki çocuğum var Biri okuyor diğeri boş da

 4. 2 öğrenci var Yeşim çalışmıyor bende çalışmıyor herhangi bir yardım almıyor

 5. Ben de doğalgaz yardımını istiyorum elektrik yardımını istiyorum su yardımı istiyorum 2 öğrenci var eşim çalışmıyor ben de çalışmıyorum bu yardımlardan faydalanmak istiyorum

 6. Çok zor durumundayım eşim çalışmıyor çocuğum var giyecek bez falan alamıyorum çok ihtiyacım var yardım istiyorum

 7. Doğalgaz ,elektrik ,kira borcum çoğaldı ,isde bulamiyom ,iki engellim var ,hakların var kimse yardim etmiyor yasal olarak alayim ,sn yetkililer yardima ihtiyacımız var lutfen yardim edermisiniz bu adalet konusunda yanliz birakildik

 8. Kira da oturuyoruz 2 tane öğrenci var eşim çalışmıyor doğalgaz yardım istiyoruz

  1. İsten cikarildim ve hiç yardım almıyorum Ailemin yanında oturym babam kredi borcu olduğu için aylıktan kesiyorlar ilgili makamlar lütfen bizede yardım edin

 9. Biz ulasamiyoz gaz yardımı icin ,surekli gazimiz kesiliyor hic bir gaz yardımı alamadık. İki hasta engellim var .lutfen bizede yardim edin kis geldi hic bir hazirligimiz yok .yataktan cikamiyoz soğuk tan .yillardir vermediler bize gaz yardimini

 10. Doğalgaz yardımı bekliyoruz doğalgaz faturası yüklü geliyor lütfen yardım edin üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım binyüz kira veriyoruz

 11. Doğalgaz için yardım istiyorum faturamı ödeyemiyorum eşim engelli kiracıyım 3 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor faturalarımı ödeyemiyorum doğalgaz yardımı istiyorum

 12. Eşim kanser hastası çalisanim yok doğalgaz yardımı istiyurum bende çalışamıyorum eşime baktığım için zordurumdayim desteğinizi bekliyurum

 13. Doğalgaz faturası yardım edin lütfen zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım 1300kira fatura yüksek geliyor lütfen yardım edin

 14. Merhaba ben dogalgaz yardimi istiyorum durumum yok kiraciyim 4 çocuk var eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

 15. Ben ev hanımıyım 7 çocuğum var benim durumum yok eşim çalışmıyor su elektirik doğalgaz faturaları 400 400 geliyor 7 aylık çocuğum var okadar baş vurmuştum yardım çıkmıyor odun kömür doğalgazımı
  Yakamiyorum soba kullanıyorum lütfen bana yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu