Sosyal Yardım

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi Ne Demek

SED Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi. SED Hizmeti Kapsamı Ne Demek? SED Kayıt Bulunamadı Ne Demek? SED Hizmetinden Nasıl Yararlanılır? SED Yardım Başvuru Formu. SED Başvurunuz Olumlu Değerlendirildi Ne Demek? SED Yardımı Hangi Durumlarda Kesilir?

SED Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi. SED Hizmeti Kapsamı Ne Demek? SED Kayıt Bulunamadı Ne Demek? SED Hizmetinden Nasıl Yararlanılır? SED Yardım Başvuru Formu. SED Başvurunuz Olumlu Değerlendirildi Ne Demek? SED Yardımı Hangi Durumlarda Kesilir?

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi Ne Demek

Sed hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) kapsamında çeşitli sosyal yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar sayesinde temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan ailelere bir nebze de olsa destek olunması amaçlanır.

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ibaresi ise bazı ailelerin karşısına çıkabilmektedir. Bu ibare, gerekli koşulları sağlamayan başvurular için kullanılmaktadır.

Eğer başvuru sonucunuzu görüntülemeye çalıştığınızda kapsam dışında olduğunuzu görürseniz, yardım alabilmek için yeteri kadar muhtaç durumda olmadığınızı anlayabilirsiniz.

 Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi
Hizmeti Kapsamında Olmadığınız
Değerlendirildi

Bu yardımlara yalnızca muhtaçlık sınırının altında kalan aileler ve ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşlar başvurabilmektedir. Aynı zamanda ekonomik yönden bazı şartları sağlayan vatandaşlar da bu yardıma başvuruda bulunabilmektedir.

Devlet Ödemeleri  Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

SED Hizmeti Kapsamı Ne Demek?

SED hizmeti kapsamı ne demek sorusu, yardıma muhtaç aileler ve dar gelirli vatandaşlar tarafından sorulmaktadır. SED hizmeti, çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşlara verilen bir sosyal yardım desteğidir.

SED hizmeti kapsamı ise bu yardımlardan faydalanabilecek olan vatandaşları ve aileleri ifade eder. Eğer SED kapsamındaysanız, her ay belirli tutarda nakit para desteği alabilirsiniz.

SED miktarı, aile içerisinde yer alan çocuk sayısına göre değil ailenin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. SED hizmeti kapsamına giren aileler her ay 733 TL’den 1320 TL’ye kadar maddi yardım alabilmektedir. Eğer bu hizmet kapsamına alınmışsanız, sizler de SED yardımlarından kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Gelir Yuvan ve Gelirim Evden iş fikirleri için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelirim-evden/ Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz.

SED Kayıt Bulunamadı Ne Demek?

SED kayıt bulunamadı ne demek sorusu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca verilen sosyal yardıma başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından merak edilir. Eğer e-devlet üzerinden veya diğer platformlardan SED hizmetleri sayfasına giderek ‘’SED Kayıt Bulunamadı’’ ibaresi ile karşılaştıysanız, bu durum başvurunuzun olumlu sonuçlanmadığını veya yardımınızın kesildiğini gösterir.

Eğer daha önce bu hizmet için başvuruda bulunmadıysanız, SED kayıt bulunamadı ibaresi sizler için bir anlam ifade etmeyecektir. Bu ifadeyi gördüğünüzde SED kapsamında verilen sosyal yardımlara sorunsuz bir şekilde başvurabilirsiniz. Ancak başvuruda bulunabilmek için öncelikle gerekli şartları sağladığınızdan emin olmanız gerekir.

SED Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

SED hizmetinden nasıl yararlanılır sorusu pek çok kişi tarafından sorularak yanıt aranmaktadır. SED hizmetine başvuruda bulunabilmeniz için önünüzde üç seçenek vardır. Bu seçenekler şunlardır:

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine giderek form doldurmak
 • Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlükleri’ne giderek form doldurmak
 • E-devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına giderek form doldurmak
 • Müdürlüklere uzak olunması durumunda posta ile dilekçe göndermek
Devlet Ödemeleri  5500 tl öğrenci yardımı başvurusu

Yukarıda yer alan yöntemler sayesinde SED kapsamında sunulan yardımlardan faydalanmanız mümkündür. Ancak e-devlet üzerinden yapacağınız başvurular bir ön başvuru niteliği taşır. Ön başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların gerekli evrakları yine başvuru adreslerine götürmeleri gerekecektir.

SED Yardım Başvuru Formu

SED yardım başvuru formu doldurmadan bu sosyal yardımlara başvurmak ne yazık ki mümkün değildir. Yukarıdaki başlıkta da belirtildiği gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine giderek bir form doldurmanız gerekir. Bu formda gelir durumunuzu ve sosyal imkanlarınızı belirleyen bazı sorular yer alır. Bu soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlamanız mümkündür.

Başvuru formunu doldururken istenen kutucukları kendinize göre doldurmanız gerekecektir. Aileden başka birinin adına form doldurmak, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Ayrıca bu hizmet binalarını ziyaret ederken yanınızda kimlik, dilekçe, sağlık raporu, çocuğa ait öğrenci belgesi, ikametgah belgesi, gelir belgesi ve fakirlik belgesi gibi evrakları da götürmeniz gerekecektir.

SED Başvurunuz Olumlu Değerlendirildi Ne Demek?

SED başvurunuz olumlu değerlendirildi ne demek sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Eğer başvuru sorgulama ekranına geldiğinizde ‘’SED Başvurunuz Olumlu Değerlendirildi’’ ibaresi ile karşılaştıysanız, bu durum başvurunuzun olumlu sonuçlandığı ve yardım alabileceğiniz anlamlarına gelir.

Devlet Ödemeleri  Ahbap Derneği Deprem Bölgelerine Yardımları Başladı

Yani sizler bu ibareyi gördükten sonra takip eden ay içerisinde belirtilen sosyal yardımları alabileceksiniz.

Eğer SED başvurunuz olumlu değerlendirildi ibaresini e-devlet üzerinde yer alan ön başvuru ekranında görüntülüyorsanız, bu durum ön başvurunuzun olumlu değerlendirildiği anlamına gelir. Bu ibareyi gördükten sonra kısa süre içerisinde sizlerden istenen evrakları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine teslim etmeniz gerekecektir. Böylece tüm aşamalar tamamlanmış olacak ve yardımlarınız kısa sürede tarafınıza ulaşacaktır.

SED Yardımı Hangi Durumlarda Kesilir?

Bazı durumlarda SED yardımı kesilebilmektedir. SED yardımı hangi durumlarda kesilir sorusunun yanıtı aşağıda sıralanmıştır.

 • Ailenin muhtaçlık durumunun ortadan kalkması
 • Aileye SED hizmetinin sunulmasındaki nedenlerin ortadan kalkması
 • Çocuğun herhangi bir nedenden ötürü vefat etmesi
 • Hak sahibinin vefat etmesi
 • Başka bir şehre taşınmak gibi ikametgah adresinin değişmesi
 • Ailenin yeterli düzeyde bir maddi gelir elde etmesi

Yukarıda yer alan durumların meydana gelmesiyle SED yardımı kesilmektedir. Kesilen SED yardımına tekrar başvurabilmek için gerekli koşulların tekrar sağlanması gerekir.

Gerekli koşulları tekrar sağlayamayan ailelerin başvuruları ne yazık ki olumsuz olarak sonuçlanmayacaktır. Sizler de bu bilgiler doğrultusunda SED hizmetine başvurabilir ve ekonomik destek alabilirsiniz.

7200 TL Maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ tıklayın.


4.9/5 - (19 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

3 Yorum

 1. Ben kaç kere başvuru yapmam ramen olumsuz cevap geldi durum yok ikiz oglum var hurda topluyarak geçiniyorum yardımcı olur sanız sevinirim

 2. Banda yardımcı olursanız çok zor durumdayım çocuklarım ihtiyacı var iki tane bebek var elektrik doğalgaz su ödymyorum evde 7 kişiyiz 3 Tan öğrenci var sed banda yardımcı olursanız sevinirim çocuklar için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu