devlet ödemeleri

Doğalgaz Yardımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fatura Desteği. Yakacak, Gıda, Erzak, Para Yardımı

Sakarya Büyükşehir  Belediyesi tarafından muhtaç durumundaki aileler için aktif bir şekilde yardım projesi yer alıyor. Özellikle pandemiden itibaren meydana gelen işsizlik ve evsizlik durumlarının artması ile birlikte belediyeler bu konuda titiz bir çalışmaya başladı.

Gerçekleşen çalışmalar kapsamında pek çok yardım projesi gündemde yerini alırken özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte ısınma konusu talep görmeye başladı. Sakarya Belediyesi tarafından ısınma kategorisi içerisinde iki adet yardımdan bahsetmek mümkün hale geliyor.

Bunlardan birisi doğalgaz bulunmayan kişilere kömür yardımı olarak karşımıza çıkarken diğeri ise doğalgaz kullanan kişiler için doğalgaz fatura desteği oluyor.

Muhtaç durumda yer alarak fatura ödeme konusunda Sakarya doğalgaz yardım başvurusu şansı tanınıyor. Sakarya, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı bir şekilde doğalgaz fatura desteği sağlıyor. İhtiyaç sahibi olan ailelerin bulunduğu noktada doğalgaz alt yapısı bulunması baz alınarak bu işlemler meydana gelmekte.

Bu alanda sunulan destek tutarı ise 450 TL ile 1150 TL arasında farklılık gösteriyor. Gerçekleşen ödemelerin iki taksit şeklinde yapılacağı bildiriliyor. Mevcut ilk taksit ise mevsim koşulları baz alınarak 225 TL ile 575 TL arasında haneye bağlı farklı miktarlar içerisinde yatırılacak.

Fatura desteği Sakarya Belediyesi binasında idari bilimler üzerinden başvuru yapılabildiği vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden de başvuru yapma şansı yer alıyor. Ödeme onayı gerçekleştikten sonra ise vatandaşlar tarafından doğalgaz faturası ile birlikte PTT şubelerine giderek fatura yatırımı sağlanıyor.

Bu konu dahilinde ek olarak ödemeli sayaç kullanan vatandaşlar için destek miktarı direkt kartlara yaptırılmaktadır.

sakarya büyükşehir belediyesi doğalgaz yardımı
sakarya büyükşehir belediyesi doğalgaz yardımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği 

Sakarya doğalgaz fatura desteği bazı şartları sağlayan kişilere verilmektedir. Doğalgaz fatura desteği miktarı ise bir hanenin içerisindeki kişi sayısına göre farklılık göstermektedir.

Mevcut destek kapsamında hane sayısı ve mevcut gelir düzeyi gibi durumlar baz alınarak yapılacak yardım tutarı fazla olmaktadır. Gerçekleştirilen araştırma süreci sonrasında mağdur aileler için bu yardım imkânı tanınır.

Özellikle kış mevsiminin gelmesiyle birlikte vatandaşların kış mevsimini rahat bir şekilde geçirmesi hedeflenmektedir. Oluşturulan doğalgaz fatura desteği ile birlikte belediye tarafından başvuru süreci hızlı bir şekilde ilerlemekte ve sonuçlandırılmaktadır.

Fatura desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin Sakarya Belediyesi dahilinde idari birimler üzerinden başvuru gerçekleştirme imkânı bulunmaktadır. Aynı zamanda hasta ve engelli vatandaşları için e-devlet sistemi üzerinden de başvurulma şansı tanınmış olmaktadır.

Sakarya  Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Sakarya Belediyesi tarafından sunulan bu imkândan yararlanmak isteyen kişilerin formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurması gerekiyor.

Sakarya doğalgaz fatura destek formu gerekli kontrollerden geçtikten sonra bir sonuca varılmaktadır. Mevcut başvuru formu içerisinde sizlerden kişisel bilgileriniz talep edilmekte olup ardından ise gelir durumu gibi detaylar talep edilir.

Başvuru formu üzerindeki bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gereklidir yanlış bir bilgi doldurmanız doğrultusunda verilen hak iptali sağlanır.

Başvurma esnasında gerekli kontroller yapıldıktan sonra form yetkili birimler tarafından incelemeye alınır. Olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilen başvuru formu sonuçları e-devlet sistemi üzerinden de paylaşılmaktadır. Aynı zamanda yetkili kişiler tarafından muhtaç ailelere bilgi verilmektedir.

 Sakarya Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

  • Düşük düzeyde gelir sahibi, hane gelirinin ortalama olarak asgari ücretin üçte biri kadar olması
  • Sakarya içerisinde yaşıyor olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Herhangi bir yardım desteği almamak
  • Hane içerisinde hasta veya engelli bulunuyor ise rapor bulunması
  • Dul veya yetim durumunun yer alması
  • Gazi veya şehit yakın olunması

Sakarya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen doğalgaz fatura desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşların bu alanda mevcut şartları taşıyor olması gerekiyor.

Yukarıdaki taşıyan vatandaşlar e-devlet sistem üzerinden başvuru imkanına sahip olmaktadır. E-devlet sistemi üzerinden başvuru yapacak kişilerin öncelikle T.C. kimlik numarası ve şifresi ile birlikte sisteme girmesi gerekiyor.

Giriş işlemi gerçekleştikten sonra arama kısmına sosyal yardım hizmetleri yazınız. Karşınıza çıkan başvuru seçeneğine girerek bu sayfada yer alan başvuru kısmını onaylayınız. Ardından yeni başvuru formu karşınıza çıkacaktır. Form içerisinde yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurarak işlemleri tamamlamış olacaksınız.

E-devlet sistemi üzerinden başvuru gerçekleştirmek istiyorsanız buraya https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti  tıklayınız.

E-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvuruyu veya daha önceki başvuruları sorgulamak istiyorsanız buraya https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayınız.

ALO 153 hattı üzerinden Sakarya çözüm masasına ulaşarak doğalgaz fatura desteği hakkında bilgi sahibi olabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.

Sakarya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimine 44 44 054 (3751) numarası ile ulaşım sağlayabilirsiniz. E posta adresi olarak ise sosyal.isler@sakarya.bel.tr adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (17 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu