Belediye Yardımları

Şahinbey s.y.d.v başvuru formu. Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru

Şahinbey s.y.d.v başvuru formu. Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru. Şahinbey Belediyesi Yardım Başvurusu. Kömür, Gıda, Yakacak, Doğalgaz yardımı.

Şahinbey s.y.d.v başvuru formu. Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru

Sosyal yardım kapsamında Şahinbey Belediyesi ihtiyaç sahibi kimselere yardımcı olur. Yapılan yardımlar karşılıksız bir şekilde ihtiyaç sahibi kişilere yapılmaktadır.

Muhtaçlık sınırında olan aileler tüm yardım gereksinimlerini belediyenin sosyal yardım işleri müdürlüğü yönetmeliğince gerçekleştirebilir.

şahinbey s.y.d.v başvuru formu
şahinbey s.y.d.v başvuru formu

Şahinbey s.y.d.v başvuru formu 2023

Yönetmeliğe göre ihtiyaç sahibi kimseler bu yardımları tek seferlik ya da düzenli bir şekilde alabilmektedir. Muhtaçlık sınırında bulunan ailelere yapılan sosyal yardım başvuruları şu şekilde olabilir;

Şahinbey belediyesi yardımları nelerdir?

 • Nakit yardımı
 • Gıda yardımı
 • Kömür yardımı
 • Fatura desteği
 • Eğitim yardımı
 • Barınma yardımı
 • Sağlık yardımı

Yardım kapsamında en güncel bilgiler belediye tarafından sağlanmaktadır. Yardımların türü ve ismi belediyede farklı anılabilir. Ama genel anlamda sosyal yardımlar kapsamlı bir şekilde aynı amaca hitap eder.

Çeşitli sosyal yardım başvuruları bizzat belediyeye giderek yapılabilir. Destekten yararlanacak kişiler kolej tepe mahallesi yeşil cami caddesinde yer alan Şahinbey belediyesine giderek müracaat da bulunabilir. Ayrıca müracaat edecek kişilerin ihtiyaç sahibi olması gerekir.

Muhtaç ailelere yönelik yapılan sosyal yardımlar kapsamında çeşitli yardımlar tek seferlik ya da düzenli bir şekilde alınabilir. Sadece ihtiyaç sahibi kimsenin başvuru yapabilmesine olanak tanıyacak şartları bulunur.

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türk Vatandaşı olmak
 • Belediye sınırları içerisinde ikametgah adresinin bulunması
 • Belediye sınırlarında en az beş sene oturmak
 • Muhtaçlık sınıfında bulunmak
 • Aile halkında kişi başına düşen gelir sayısının asgari ücretin üçte birinden az olması
 • Herhangi bir gelir ya da maaşa bağlı olmamak
 • Evde bakıma muhtaç ve yaşlılar
 • Dul kimseler
 • Yeşil kart ya da mavi kart sahipleri

Hem başvuru şartları hem de başvuru yapacak kişiler bu şekilde açıklanabilir. Başvuru yapacakların dikkatli ve eksiksiz bilgilerle birlikte belediyeye giderek müracaat etmeleri önemlidir.

Bu sayede başvurunuzun geçerli sayılabilmesi mümkün olur. Eğer başvuruya hak kazanmışsanız başvurunuz kısa süre içerisinde olumlu bir şekilde değerlendirilir. 

Bu değerlendirme işleyişe göre belediyenin belirlediği süre zarfında gerçekleşir. Belediye yoğunluk durumuna göre her başvuruyu sıraya alır ve sırası geldiğinde başvuruları olumlu ya da olumsuz bir şekilde değerlendirilir.

Şahinbey S.Y.D.V Başvuru Sonucu 2023

Sosyal yardım başvuru sonucu eksiksiz evraklar vererek değerlendirmeye alınır ve belediyeden öğrenilebilir. Başvuru yaptığınız yerden detayları öğrenmek için mesai saatlerinde sabah 9 ile akşam 16 arasında belediyeyi ziyaret edebilirsiniz.

Belediyenin sağladığı yardımlar kapsamında Şahinbey kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı gerekli sosyal yardımları sağlamaktadır.

Öncelikli olarak belediyeden nasıl ve nerede başvuru yapacağınızı öğrendikten sonra başvuru sonucunuzu dayanışma vakfından öğrenebilmeniz mümkündür. 

Sosyal yardım başvurularında başvurusu olumlu yanıtlanan kişiler mutlaka sorgu işlemlerini gerçekleştirmelidir. Herhangi bir bildirim gelmediğinden dolayı başvuru sonucu kişinin kendisi tarafından öğrenilmelidir.

Ayrıca başvurunun olumlu olduğunu öğrendikten sonra hak kazandığınız yardım talebinin ne zaman karşılanacağını kurumdan talep edebilirsiniz. 

Örneğin yardım desteği için nakit para başvurusunda bulunan kişiler bu desteklerin hangi yollarla ve ne zaman alınacağını mutlaka sorması gerekir.

Özellikle PTT üzerinden yardım başvurusu yapacakların ücretleri yatırılır fakat bu durum belediyenin öngördüğü ödeme yöntemleri ile değişik şekillerde verilebilir.

Sosyal yardım paketleri kapsamında faaliyet dönemi boyunca her ihtiyaç sahibi kişiye destek sunulmaktadır. Ayrıca başvuru yapamayan kişiler dilerse 0 342 220 10 57 hat üzerinden iletişime geçebilir.

Bizzat giderek başvuru yapamayan kişilerin talep ettikleri sosyal yardımlardan yararlanmak istediğini belirtir ve yardımlaşma vakfından bu yardımı talep eder. Gerekirse belediye personeli muhtaç aileleri ziyaret eder ve bu durumu neticeye kavuşturur.

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvuru ve Sorgulama

Şahinbey Belediyesi 3000 TL nakit desteği başvurusu bizzat belediyeye gittiğinizde yapılabilir. Bu destek kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler hane halkı sayısına göre ve çocuk durumlarına göre yardım başvurusunda bulunabilir. Muhtaçlık sınırına göre her hane birbirinden farklı rakamlar alabilir. 

Nakit para desteğinden yararlanacak kişilerin ek bir geliri olmaması ve asgari ücretin üçte biri oranında kişi başına düşen aylık gelirinin bulunması gerekir.

Asgari ücretin güncelleme durumuna göre bu başvuruda hane halkına düşen gelir sayısı değişebilir. Ayrıca hem başvuru hem de sorgulama işlemleri aynı birimden yapılmaktadır.

Sorgulama yapacak kişilerin detayları öğrenebilmesi için mutlaka birime müracaat etmeleri lazımdır. İletişim destek üzerinden dilerlerse müşteri hizmetleri ile destek alabilir ve merak ettiklerini öğrenebilirler.

İhtiyaç sahibi kimseler kuruma gitmeden önce müşteri hizmetlerini arayarak başvurular hakkında ve ödemeler hakkında bilgi alabilir.

Şahinbey Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Şahinbey Belediyesi Yapmış Olduğu Yardımlar;
Yukarıda Yer Alan Yardım Bilgileri Tamamen Sosyal Belediyecilik yardımları göz önünde bulundurularak bilgi verilmiştir. Yardımların Olup Olmadığını ve Devam edip etmediğini öğrenmek için hemen  https://www.sahinbey.bel.tr/Default resmi web sayfasını ziyaret edin.
5/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

10 Yorum

 1. Nakit yardım istiyorum 300 TL evım kira üç tane çocuğum var ne olursun yardımcı olun

 2. Sayin başkanım iki cocuk okutuyorum ve cocuklarimin ihtiyaclarina yetişemiyoruz. Ev kira ev sahibi kafasina gore artirip duruyor her sey olmus ateş pahasi tek maas esim asgari ücret aliyor.evle okul arasi mesafe baya var cocuklarima servis tutacak bile gucumuz yok. Ve sesimizi duymanizi istiyorum.

 3. 3 tane kız cocum var bAskanim ısınma ve gıda nakit yardımınızı talep ediyorum saygilarimla

 4. Sayın başkanım yardımlarınızdan bizleri mahrum etmeyin kızımın okul servis ödeyemiyoruz su foturasını ödeyemedik kestiler eve birşey almıyoruz çocuk ların okul masrafı kömürmü alim tahtamı alim çocukların ihtiyaçlarınımı giderim şaştık vallhi billahi herşey üst-üste geliyor nolur yardımlarınızdan bizleri mahrum etmeyin nolur sayın bâşkanım madi ve manavi desteklerinizi bekliyoruz lütfen

 5. Sayın başkanım lütfen bizide görün çocuklar okula gidiyor ve yetiştiremiyoruz kömürüm yok odunyok su faturamızı yatıramadık kestiler nolur yardım larınızı esirgemeyin vallhi yetişmiyor billahi yetişmiyor çocuk larıma birşey alamıyorum ya Valllhi madi ve manevi yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin sayın başkanım lütfen çocuklarıma harcılık veremiyorum ya Valllhi kızımın okul servis ücretini bile veremiyoruz yetiştiremiyoruz artık vallhi billahi sayın başkanım elinizi üstümüzden cekmeyin nolur

 6. Sizlerden gıda ve yakacak yardımı istiyorum
  Elimde bir işim ve gelirim yok

 7. Sayın başkanım 4 çocuk annesiyim eşim boyacı şuanda çalışmıyor serbest meslek çalışıyor kış kapıda Şahinbey yaninda yardımında istiyorum inşallah yardim ederseniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu