Haberler

Pizza Hut Boykot mu? Hangi Ülkenin Malı? İsrail’le Destek Veriyor Mu?

Pizza Hut Boykot mu? Hangi Ülkenin Malı? İsrail'le Destek Veriyor Mu? Pizza Hut Hangi Ülkenin Malı? Pizza Hut Neden boykot?

Pizza Hut Boykot mu? Hangi Ülkenin Malı? İsrail’le Destek Veriyor Mu? Pizza Hut, boykot hareketlerinin odağına oturmuş bir markadır. Bu marka, hangi ülkede faaliyet gösteriyor?

Gazze’deki trajik olaylar sonrası milyonlarca insan, İsrail ekonomisine doğrudan veya dolaylı yoldan katkıda bulunan ürünlere karşı boykot başlattı. Pizza Hut, bu boykotun merkezinde yer alıyor. Peki Pizza Hut hangi ülkenin ve kime ait?

Pizza Hut Boykot mu Hangi Ülkenin Malı İsrail'le Destek Veriyor Mu
Pizza Hut Boykot mu Hangi Ülkenin Malı İsrail’le Destek Veriyor Mu

Pizza Hut Hangi Ülkenin Malı?

Pizza Hut, dünya çapında en tanınmış pizza zincirlerinden biridir. Bu global marka, Amerika Birleşik Devletleri‘nde bulunan Yum! Brands şirketi tarafından yönetilmektedir. Yum! Brands, dünyanın önde gelen restoran zincirlerinden birine sahiptir ve bünyesinde KFC, Taco Bell, WingStreet ve A&W gibi diğer popüler markaları da barındırır.

Benzer İçerikler

Devlet Ödemeleri

Pizza Hut Kim Tarafından Kuruldu?

1958 yılında Kansas’ın Wichita şehrinde Frank ve Dan Carney kardeşler tarafından kurulan Pizza Hut, kısa süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde pizza sektörünün öncü isimlerinden biri haline geldi. 1970’li yıllarda uluslararası alanda da büyümeye başlayan Pizza Hut, bugün dünya genelinde 90’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Dünya çapında yaklaşık 18.000 Pizza Hut restoranı bulunmakta. Türkiye’de de faaliyetlerini sürdüren Pizza Hut, ülkemizde yaklaşık 100 restoran ile hizmet vermektedir.

Pizza Hut İsrail’e destek veriyor mu?

Pizza Hut, İsrail’e destek veren işletmeler arasında yer alıyor. Pizza Hut’ı bünyesinde barındıran ana şirket Yum! Brands, İsrail’de 200’den fazla restoran işletiyor ve İsrail ordusuna destek sağlıyor. 2021’deki İsrail-Filistin çatışmaları esnasında Pizza Hut’ın İsrail askerleri için yemek hazırladığı biliniyor, bu durum da İsrail’e yönelik boykot çağrılarına sebep oldu.

Pizza Hut, İsrail’deki geniş müşteri kitlesine hizmet vermenin bir hak olduğunu savunuyor. Ancak, şirketin İsrail’e verdiği bu destek, bazı tüketiciler tarafından boykot edilmesine neden olmakta.

Pizza Hut Neden boykot?

Uzun süredir açlık grevi yapan Filistinli tutukluların lideri Mervan Bergusi, Pizza Hut’ın İsrail şubesine ait bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak, bu markaya yönelik bir boykot çağrısında bulundu.

Pizza Hut Twitter Boykot https://twitter.com/search?q=%23PizzaHutBoykot&src=trend_click&vertical=trends tıklayın.

Pizza Hut ne eti kullanıyor?

Pizza Hut, pizzalarında kullanılan et ürünlerinin içeriği hakkında bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre, firma tarafından pizzalarda kullanılan ısıl işlemden geçmiş sucuk, salam, sosis ve pepperoni gibi et ürünlerinin piliç eti temelinde hazırlandığını ifade etti

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu