devlet ödemeleri

Güncel

Milli Piyango Parasını Nereden Alabilirim 2023. Milli Piyango İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır?

Milli Piyango Parasını Nereden Alabilirim 2023. Milli Piyango Biletine Çıkan Para Nereden Alınır. Milli Piyango İkramiyesi PTT’den Alınır mı? Milli Piyango İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır

Milli Piyango Parasını Nereden Alabilirim 2023

Milli Piyango Parasını Nereden Alabilirim 2023. Milli Piyango Biletine Çıkan Para Nereden Alınır. Milli Piyango İkramiyesi PTT’den Alınır mı? Milli Piyango İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır

Şans oyunları tarih sahnesine çıktığından itibaren insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Şans oyunlarını kumar olarak nitelendirildiği gibi, şansımı deneyim diyen insanlarda bulunmaktadır. Ancak şu hususu atlamamak gerekir.

Şans oyunlarını oynayan insanların temelinde işsizlik, yoksulluk, muhtaçlık, elektronik cihazlar üzerinden insanları şans oyunlarına özendirilmesi ve büyük para kazanayım düşüncesi yatmaktadır. Kısacası insanlar şans oyunları ile kurduğu hayalleri satın almaya çalışmaktadır.

Sahte bilet satışı yaparak insanların duygusuyla oynayan kişiler bulunmaktadır. Bu sahteciliğin önüne geçilmesi için ilgili kurumlar tarafından bazı önlemler alınmıştır. Bu alınan önlemler doğrultusunda milli piyango idaresi tarafından bayilere ruhsat, gezici bayilere de yaka kartı verilmiştir.

Ayrıca biletlerin arkasında bayi satış mührünün olması ve biletin sol altında yer alan güvenlik numarasının kabarık olması gerekmektedir. Biletinizi alırken bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Konumuzun öznesini oluşturan milli piyango, insanlar tarafından mali açıdan iyi duruma gelme olanağı sağlayan veya mali sahtecilik faaliyeti yürüten bir kurum olarak görmektedir. Ülkemizde genellikle halk tarafından mili piyango kumar olarak lanse edilir.

Ancak piyango, devlet kendi bünyesine aldığında birçok insan kumar olarak düşünmekten vazgeçmiştir. Çünkü ülkemizde kumar oynamanın ve oynatmanın birçok cezası vardır. Ayrıca insanlar kumarı ahlak dışı olarak görmüşlerdir. Milli piyangoya devlet sponsor olduğu vakit, insanların olumsuz düşünceleri de yavaş yavaş değişmeye başlamıştır.

İlgili Makaleler

Milli piyango insanlara bir umut satmaktadır. Oynayanların maddi durumuna baktığımız da orta ve alt gelir durumunda olan insanların oynadığını görmekteyiz. 

Milli Piyango Parasını Nereden Alabilirim 2023
Milli Piyango Parasını Nereden Alabilirim 2023

Milli Piyango Biletine Çıkan Para Nereden Alınır

2023 yılına girerken vatandaşların merak ettiği konulardan birisi de milli piyango biletlerine çıkan parayı nasıl alacağıdır. Bu doğrultuda belli başlı kurallar vardır. Bu kurallar çerçevesinde ise vatandaşlar 5.000 TL’ye kadar varan ikramiye ödemelerini bayiler aracılığıyla tahsis edebilmektedirler.

5.000.01 ve 100.000,00 TL arasındaki ikramiye ödemeleri ise Halk Bankasının 81 ilde belirlediği şubelerden ve Kıbrıs’taki bir şube aracılığı ile bu ödemeleri gerçekleşmektedir. Ancak bu ödemeleri almak için bilet sahibi vatandaşın herhangi bir bayiye giderek “ikramiye bileti” almak zorundadır. 

100.000,01 TL üzerindeki ikramiye ödemeleri ise yalnızca 09:00-12:00 saatleri arasında Türkiye Halk Bankasının Levent Şubesinden verilmektedir. Bu miktar da ikramiye kazanan kişinin ikramiye ödemesini almak için bayilere giderek “ikramiye bileti” alma zorunluluğu yoktur.

Milli Piyango İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır

Milli Piyango sisteminin içeriği ise şu şekildedir; milli piyango tam, yarım ve çeyrek bilet olarak üçe ayrılmaktadır. Bu üç bilet çeşidinin hem fiyatı hem de verdiği ikramiye tutarı farklıdır.

Tam bilet olan bir kişi, kazanılan numaraları bildiği takdirde belirlenen ikramiyenin hepsini kazanır. Yarım bilet üzerindeki numaraları bilen kişiye ise, ikramiyenin yarısı verilmektedir. Çeyrek bilet alıp da kazanılan numaraları bilen vatandaş ise, ikramiyenin dörtte birini kazanmaktadır.

Ayrıca son sayısı bilsen bile amorti ve kazanılan numaralardan sadece biri farklı ise teselli ikramiyesi verilmektedir.

Milli Piyango ikramiyeleri Halk Bankası tarafından verilmektedir. Ancak milli piyango sitesinden online olarak oyun oynadıysanız, ikramiye kazanan kişinin milli piyango online hesabına yatırılacaktır. 

Milli piyango online hesabınızdan ikramiyenizi çekmek için şu yolu izleyiniz:

1- Milli piyangonun online sitesinden hesabınıza giriş yapınız.

2- Hesabınıza girdikten sonra hesabım olan kısma geliniz.

  1. Hesabım kısmından para çekme bölümüne tıklayınız. 

4- Bankanızın IBAN numarasını giriniz ve çekmek istediğiniz tutarı yazıp işlemi bitirebilirsiniz. 

Milli Piyango İkramiyesi PTT’den Alınır mı

Milli piyango ikramiye ödemeleri PTT tarafından verilmemektedir. 5.000 TL’ye kadar olan ikramiye ödemeleri milli piyango bayilerinden tahsis edilmektedir.

5.000 TL’lik ikramiyeyi “ikramiye bileti” almadan bayiden alabilirsiniz. 5.000,01 TL100.000,00 TL arasında ikramiye kazanan vatandaşlar ise Türkiye Halk Bankasının görevlendirdiği şubelerden temin edebilirsiniz.

Ancak bu tutarı almak için öncelikle bayiden “ikramiye bileti” almak zorundasınız. 100.000,01 TL ve daha fazlasını kazanan vatandaşlar Türkiye Halk Bankasına ait olan İstanbul Levent ilçesindeki şubesinden 09.00-12.00 saatleri arasında gitmek kaydıyla ve bayiden “ikramiye bileti” almanıza gerek olmadan, kazandığınız ikramiyeyi alabilirsiniz.

Milli Piyango sonuçlarını öğrenmek için https://www.millipiyangoonline.com/milli-piyango tıklayınız.

Milli Piyango 2023 yılbaşı çekiliş sonuçları ve geçmiş tarihteki yılbaşı çekiliş sonuçlarını öğrenmek için https://www.millipiyangoonline.com/cekilis-sonuclari/milli-piyango tıklayınız.

5/5 - (29 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu