Elektrik Fatura Desteği

Mersin Büyükşehir belediyesi elektrik yardım başvurusu Başladı. 650 tl Elektrik Fatura Desteği

Mersin Büyükşehir belediyesi elektrik yardım başvurusu. Mersin Toroslar belediyesi elektrik yardım başvurusu. Mersin Yenişehir belediyesi elektrik yardım başvurusu. Mersin Mezitli belediyesi elektrik yardım başvurusu

Mersin Büyükşehir belediyesi elektrik yardım başvurusu

Büyüyen dengeler ve insanların daha da geride kalmasıyla, çoğu kişi çıkış yolu olmadığı için bir şekilde sıkışmış hissediyor. Enflasyon ve yükselen faiz oranları, işleri tersine çevirmeyi her zamankinden daha zor hale getiriyor.

Düşük bir geliriniz veya mini emekli maaşınız varsa, devlet yardımı almaya hakkınız olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Bu, gelirinizi artırmanıza ve bütçenizde size daha fazla alan bırakmanıza olanak sağlayacaktır.

Mersin Büyükşehir belediyesi elektrik yardımı, soğuk kış aylarında elektrik faturaları konusunda düşük gelirli Mersin sakinlerine yardımcı olmak amacıyla kollarını sıvadı.

Devlet Ödemeleri  Çorum Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Birçoğunuz için elektrik faturası büyük gider kalemidir. Biraz finansal özgürlüğe sahip olmanız için Mersin büyükşehir Belediyesi olarak, elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız.

Bu sayfanın amacı, Mersin sakinlerinin, bireylerin ve ailelerin mali durumlarını sorumlu bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış kişiselleştirilmiş konsolidasyon seçeneklerini gözden geçirmelerine yardımcı olmaktır. Sizlerde elektrik yardımı almayı düşünüyorsanız yazımızı okumaya lütfen devam edin.

Mersin Büyükşehir belediyesi elektrik yardım başvurusu
Mersin Büyükşehir belediyesi elektrik yardım başvurusu

Mersin Yenişehir ve Büyükşehir belediyesi elektrik fatura desteği

Pandemi, pek çok Mersinliyi beklenmedik faturalarla ve maliyetlerle boğuşmaya bıraktı. Yalnız değilsiniz. Sizlere elektrik desteği verebilmek ve daha fazlası için çalışmalarımıza son gaz devam etmekten mutluluk duyuyoruz.

Elektrik fatura desteği, ailede yaşayan kişi sayısına göre ve kullanılan elektrik kw göre değişkenlik göstermektedir. 350 tl ile 650 tl arası elektrik fatura desteği verilmektedir.

Mersin belediyesi elektrik fatura destek formu

Mersin belediyesi elektrik fatura desteği almak isterseniz başvuru formuna ihtiyacınız var. Düşük gelirli yardım almaya hak kazanan vatandaşlar uygunluğu belirlemek için çeşitli yöntemlerle taranır.

Elektrik faturası desteği almak istiyorsanız elektrik fatura destek formu doldurmanız gerekir. Elektrik fatura destek başvuru formunuzu doldurduktan sonra başvurunuz gerekli incelemeye alınıp, yardım talebiniz onaylandığı takdirde elektrik desteği yardımı almaya başlayabilirsiniz  Elektrik fatura destek formunu PTT şubelerinde doldurmanız gerekecektir. Son aya ait elektrik faturanız ve kimliğiniz ile PTT şubelerine başvurmanız yeterli olacaktır.

Devlet Ödemeleri  Elektrik Yardımı Başvurusu Kimler Alabilir? Elektrik Fatura Desteği Nasıl Alınır
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli merkezi yardım alıyorsanız olarak elektrik yardım desteğinden otomatik olarak yararlanabilirsiniz.
Elektrik fatura desteği almayı hak ettiyseniz, bu destek faturalarınıza indirim şeklinde yansıyacaktır. Yani size nakit para olarak ödenmeyecektir.

Mersin belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları nelerdir?

Mersin belediyesi elektrik faturası desteğini sadece gerçek anlamda muhtaçlara ve ihtiyaç sahiplerine yapıyor.

Şuan herhangi bir işte çalışmıyorsanız herhangi bir başvuruda bulunmadan Ptt şubelerine gidip, faturanızı ödemek istediğinizde bu indirimden, elektrik fatura desteğinden faydalanabilirsiniz. Ancak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na kaydınız yoksa, ilk olarak bu vakfa kayıt olmanız gerekir.

Elektrik Fatura Desteği İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

 • TC kimlik kartınızın aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgeniz
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • Muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi
 • SGK’dan alacağınız gelir belgesi
 • Eşinizin ölüm belgesi ( dul kadınlar için)
 • 2022 engelli raporu ( engelli vatandaşlar için)
 • Kronik hastalığınız varsa tam teşekküllü bir hastaneden almanız gereken sağlık kurulu raporu
 • Afetzede iseniz bilirkişi raporu
 • Mal beyanınıza dair belgeler
Devlet Ödemeleri  Devlet Keseyi Açtı. Yüksek Elektrik Faturası Derdine Son. Yardım Başladı

Talep edilen belgeler sizin özel durumunuza  göre de değişkenlik gösterebilir.

Evden çıkamayacak derecede hasta olup elektrik fatura desteği almak isteyip, vasileriniz veya veliniz olmaması halinde Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı personeli tarafından evinizde başvuru alınabilir.

Elektrik desteği programı başvuru formunu doldurup, imzalamak suretiyle başvurunuz tamamlanmış olur.

Elektrik Fatura Desteği Hangi Durumlarda Kesilir?

 • Muhtaçlığınız ortadan kalktığı taktirde
 • Elektrik fatura desteği hak sahibinin vefat ettiği takdirde
 • Eşiniz vefat ettikten sonra Elektrik fatura desteği alıp, daha sonra başka biriyle evlendiğiniz takdirde

Aldığınız Elektrik fatura desteği bilginiz dışında kesilirse  ALO 144 veya ALO 183 Sosyal Destek hatlarından birini arayabilirsiniz.

Mersin belediyesi olarak renk, din, cinsiyet, medeni durum, soy temelinde  asla ayrımcılık yapmadan sizin her ihtiyacınızda yanınızda olacağımızı belirtmek isteriz.

Elektrik Fatura Desteği için hemen https://www.devletodemeleri.com/elektrik-fatura-destegi/ tıklayın.

5/5 - (7 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu