Kömür Yardımı

Kömür Yardımı Başladı. Resmi Gazetede Onaylandı

Kömür Yardımı Başladı. Resmi Gazetede Onaylandı. Kömür Yardımı Resmi Gazetede Yayınlandı. Kimler Kömür yardımı alabilir? Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kömür Yardımı Başladı. Resmi Gazetede Onaylandı. İhtiyaç sahibi olan hanelere kömür yardımı desteği Cumhur Başkanının onayından sonra resmi gazetede yayınlandı. İhtiyacı Olan Aileler Kömür desteği almak için başvuruda bulunabilecekler.

Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın imzalamasından sonra resmi gazetede yayınlanan kömür desteği başladı. Türkiye geneli her il ve ilçede, ihtiyaç doğrultusunda belirlenen ailelere kömür yardım desteği verilecek.

kömür yardımı resmi gazete
kömür yardımı resmi gazete

Kömür Yardımı Resmi Gazetede Yayınlandı

Kömür yardım desteği Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan‘nın onayından sonra Resmi gazetede yayınlandı. Resmi Gazetede kömür yardımı https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/04/20230429-1.pdf sayfasından inceleyebilirsiniz.

Kimler Kömür yardımı alabilir?

Kömür yardımı, Türkiye’de belirli kriterleri sağlayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yapılan bir sosyal yardım programıdır. Kömür yardımı almak için aşağıdaki şartları sağlamak gerekmektedir:

  • Türkiye’de ikamet etmek,
  • Gelir durumu düşük olmak,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olmamak,
  • Kendi adına kayıtlı herhangi bir taşınmazın bulunmaması.

Bu şartları sağlayan ve başvuruları kabul edilen vatandaşlar, kömür yardımından faydalanabilirler. Kömür yardımı, genellikle kış aylarında gerçekleştirilir ve yardım alanların belirli bir süre içinde talep etmeleri gerekmektedir.

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kömür Yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/tki-sosyal-yardim-vakiflarina-linyit-komuru-satisinin-yapilmasi Tıklayın. Açılan sayfada T.C. Kimlik numaranız ile giriş yapın ve başvuru formunu doldurun.

Kömür Yardım Başvurusu İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/komur-yardimi-basvurusu/ Tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu