Yardım Kartı

Kart 16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kart 16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. kart16 başvuru sorgulama e-devlet. Kart 16 Bakiye sorgulama

Kart 16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. kart16 başvuru sorgulama e-devlet. Kart 16 Bakiye sorgulama

Kart 16 Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu ve Sorgulama
Kart 16 Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu ve Sorgulama

Kart 16 nedir? Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Vakıfbank ile birlikte ortaklaşa olarak bastırılmasıyla oluşturulan maddi yardım kartıdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayıp da ihtiyaç sahibi aileler verilmektedir.

Aynı kredi kartı görünümünde olan bu kart ile ihtiyaç sahibi aileler rencide olmadan istedikleri alışverişi yapabilmektedir.

Kart 16 Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi imkanı olmayan ve ihtiyaç sahibi ailelere maddi imkan olarak sunulan ve Vakıfbank ile birlikte ortaklaşa yapılan anlaşma sonucu kredi kartı görünümünde sunulan maddi yardım kartıdır.

Kart 16 ile İhtiyaç sahibi aileler kart bakiyesi miktarı kadar Bursa il sınırları içerisinde tüm alışveriş merkezlerinden alışverişlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmektedir.

Kart 16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart 16 başvurusu pandemi dönemi boyunca oldukça yoğun taleple karşılaşmıştır. Bunun üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 başvurusunu sadece internet üzerinden yapılacağını belirtmiştir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi internet sitesine giriş yaparak kart 16 başvurusunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak başvuru sırasında sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Yanlış girilen bilgilerle birlikte kart 16 başvurunuz geçersiz sayılabilir ve yeniden başvuru işlemi yapmanız gerekebilir.

Kart 16 Bakiye Sorgulama

Kart 16 bakiye sorgulama işlemi yapılmamaktadır. Size belirtilen miktar aylık olarak kartınıza yatırılıp, bitene kadar kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.

Bakiye sorgulama işleminizi yapabileceğiniz herhangi bir alan, site ve platform bulunmuyor.

Kart 16 Ne Demek?

Kart 16, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Vakıfbank kredi kartı gibi görünen, bankayla ortaklaşa çıkarılmış olup, Bursa sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi vatandaşların rencide olmadan alışveriş merkezlerinde istediği alışverişi yapmaları için çıkarılan karttır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkartılan kart 16 temel ihtiyaç desteği alan vatandaşlara verilmektedir ve Bursa’nın tüm ilçelerinde geçerlidir.

Kart 16 Başvuru Formu

Kart 16 başvuru formu olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde yayınlanan yazı ile sosyal destek hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin internet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir yazısı mevcuttur.

Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşların başvurularını Sosyal Yardım Başvuru Formu linkini tıklayarak yapabilirler. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken konu ise; sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmanızdır.

Kart 16 Başvuru Sorgulama

Kart16 başvuru sorgulama işleminizi yapmak oldukça basit bir işlemden geçmektedir. En kolay yöntemi evinizde internetiniz yoksa ALO 153 çağrı merkezinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

İnternet kullanıcısıysanız da E-Devlet üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümünden yapabilirsiniz.

Kart 16 Hangi Marketlerde Geçerli?

Kart 16 hangi marketlerde geçerli sorusunu soranlara tek yanıt olarak, Bursa il sınırlarındaysanız bütün alışveriş merkezlerinde ve marketlerde istediğiniz gibi alışverişinizi yapabilirsiniz.

Vakıfbank ile ortak yürütülmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de, istenilen yerde istenilen alışverişi rencide olmadan yapmanızdır.

Kart 16 sosyal yardım kartı ile tekel ürünleri, elektronik ve beyaz eşya alımlarında geçerli değildir.

Kart 16 Nerelerde Geçerli?

Kart 16, Bursa ilinde yaşayan ve Bursa ili sınırlarında bütün alışveriş yerlerinde geçerli olarak hizmete verilmiştir. Dilediğinizi gibi bakiyeniz doğrultusunda alışverişinizi yapabilirsiniz.

Bursa’da bulunan 17 ilçenin tamamında geçerli ve Vakıfbank post cihazının bulunduğu bütün alışveriş merkezlerinde dilendiği gibi kullanılabilecek.

Kart 16 ile tekel ürünlerinin alışverişi, elektronik ve beyaz eşya alımlarında kullanılamayacaktır.

Kart16 Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Kart16 sosyal yardım kartı limit Bursa’nın 17 ilçesinde de geçerli olacak şekilde kartlara bakiye olarak yüklenmektedir.

Planlama Yönetimi ile birlikte konu değerlendirilip karara bağlanacağı belirtilmiştir. Kart 16 sosyal yardım kartı limiti ile ilgili kesin bilgiyi size kart ulaştıktan sonra alabilirsiniz. Kredi kartı gibi kullanılacak olan kartın bilgisini ALO 153 numaralı telefon numarasından da öğrenebilirsiniz.

Kart16 Başvuru Nereden Yapılır?

Kart16 başvuru yapmak için Bursa Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi kart16 sosyal yardım kartı nedir? gibi soruların yanıtları yazının başında belirttiğimiz gibi, ihtiyaç sahibi aileler rencide olmadan Vakıfbank ile anlaşmalı şekilde kredi kartı gibi alışveriş yapmalarını sağlayan yardım kartıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapmak için Belediye’nin internet sitesine girerek detaylı bilgi alabilir, başvurularınız yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı nasıl alabilirim sorusuna tek yanıt; internet sitesi üzerinden başvurular kabul edildiği için yapabileceğiniz başka alternatif başvuru seçeneği bulunmamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu da erzak yardımı başvurusu gibi sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine girerek başvuru yapabilirsiniz.

Kart 16 nedir? sorusuna cevaplarımızı verdikten sonra aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu