Sosyal Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bu yazımızda “İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna yanıt vereceğiz. Öncelikle bu yardımın gerçekten ihtiyacı olan kişilere ve hanelere verildiği bilinmelidir. Başvuru sonrasında devam eden süreçlerde, başvuru yapan kişiler hakkında detaylı bir inceleme yapıldığı ve kurul tarafından alınan karar eşliğinde işlem yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir vatandaşı olup maddi desteğe ihtiyacı bulanan bireylere su yardımı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle engelli vatandaşlara yardım yapılması konusunda belediye yetkilileri tarafından ayrı bir özen gösterilmektedir. Kampanyanın ilk başladığı günden bu yana destekçilerin ve başvuranların sayısı artmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tarafından yürütülen su faturası yardımı kampanyaları için gerekli tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Nasıl Alınır?

“İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı nasıl alınır?” sorusunun cevabı için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bunun için öncelikle doğrudan belediye binasına gidilememektedir. İçerisinde bulunulan küresel salgın durumlarından ötürü genel bir su faturası yardımı için, e-devlet ekran bağlantısı olan  https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresi üzerinden bağlı bulunulan il kapsamında başvuru yapılabilmektedir.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan https://www.bizizmir.com/askidafatura bağlantısı üzerinden de doğrudan askıda fatura kampanyasına başvuru yapılabilmektedir. Bu bağlantı içerisinde, ihtiyaç sahipleri ve destek olmak isteyen kişiler bir arada toplanmıştır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı başvurusu sorgulama ekranına gidebilmek için, kişilerin öncelikle askıya fatura bırakmış olması gerekmektedir. https://www.bizizmir.com/askidafatura adresinden askıya bırakılan faturanın durumu hakkında bilgi alınabileceği gibi faturalar hakkındaki bilgi belediye binasından da almak mümkündür.

Gerek ekonomik sıkıntı yaşayan kişilerin askıya fatura bırakması, gerekse destek olmak isteyen vatandaşların askıda fatura ödemesi yapabilmesi için kurulan sistem oldukça pratik olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı başvuru formu için istenilen tüm bilgiler internet üzerinden gerçekleşmektedir. Burada hem daha pratik olması sebebiyle hem de sadece bir platform üzerinden toplanması ile oldukça kullanışlı bir platform, vatandaşlara sunulmaktadır. Biz İzmir platformu üzerinden başvuru yapacak olan kişilerden istenilen bilgiler;

  • Başvuruda bulunulacak olan faturanın kayıtlı bulunan kişi isim ve soy ismi
  • T.C. kimlik numarası
  • Cep telefonu
  • IZSU abone numarası

Biz İzmir adresinden başvuru formunun doldurulabileceği gibi, e-devlet adresi üzerinden de başvuru formu doldurulabilmektedir. E-devlet üzerinden yapılmış olan başvuruları sorgulamak için https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ giriş ekranında bulunan arama çubuğuna ilgili işlem adı yazılarak ilerleme kaydedilebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama


İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı telefon numarası için bizzat belediye tarafından iletilen numara 444 40 35 olmaktadır. Numara üzerinden su faturası yardımı için bilgi almak isteyen kişilerin, öncelikle aboneliklerinin kendi üzerlerine olması gerekmektedir. Abonelikleri kendi üzerlerinde olmayan vatandaşların başvuruları dahi kabul edilmeyecektir.

Dolayısıyla, yapılan telefon görüşmelerinde de su faturası hakkında herhangi bir bilgi alınamayacaktır. İçerisinde bulunduğumuz küresel salgın şartları sebebiyle başvurular ve sorgulamalar yüz yüze yapılmamaktadır. Bu sebepten dolayı vatandaşların, yukarıda bulunan iletişim numarası üzerinden belediye yetkilileri ile görüşme yapması gerekmektedir.

Arama esnasında konu ile ilgili net bilgiler alabilmek için başvuruda girilen bilgiler yetkili kişi ile paylaşılmalıdır. Daha sonrasında ise tüm detaylar, Büyükşehir Belediyesi yetkilisi tarafından öğrenilebilecektir. Burada yapılması gereken öncelikli işlem, yukarıda bulunan numaraya arama gerçekleştirmek ve gerekli işlemler hakkında bilgi almak olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Kimlere Verilir?

“İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı kimlere verilir?” sorusunun cevabı, öncelikli olarak ihtiyaç sahibi bulunan kişiler olmaktadır. Ayrıca engeli bulunan vatandaşların ve şehit ve gazi yakınlarının su faturaları yardımı da e-devlet üzerinde bulunan su faturası yardımı üzerinden yapılmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun görülen kişiler askıda fatura kampanyası ile de askıya fatura bırakabilmekte ve destek olmak isteyen kişiler destek olabilmektedir. Askıda fatura kampanyasında birçok farklı tutardan su faturası bulunmaktadır. Faturaların kime veya hangi haneye ait olduğu ise hiçbir şekilde bilinmemektedir. Su faturası tutarları her ev ve her vatandaş için farklılık göstermekte olup, destekte bulunmak isteyen kişiler yardım edeceği fatura tutarı kadar sistemde mevcut olan faturayı ödeyebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı Şartları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı şartları nelerdir diye bakacak olursak, verilecek en temel cevap ikamet edilen yerin aboneliğinin başvuru yapan kişi üzerinde bulunuyor olması gerektiğidir.  Abonelik eğer kendi üzerinizdeyse direkt başvuru yapabilirsiniz.

Fakat eğer aboneliğiniz kendi üzerinizde değil ise öncelikle kendi üzerinize aldırmalı ve daha sonrasında başvuru yapmalısınız. Başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken şartlardan bir tanesi de belediye binasında değil internet adresi üzerinden su faturası yardımına başvuru yapılabileceğidir. Su faturası yardımı için belirlenen tutar değişmekte olduğundan, burada önemli olan fatura ödeme desteğinde bulunmak isteyen kişilerin ödeme limitlerinin ne kadar olacağıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Faturası Yardımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı için gerekli belgeler nelerdir sorusunun birkaç yanıtı bulunmaktadır. Öncelikle eğer yapmak istediğiniz su yardımı başvurusu askıda fatura yöntemi ise yalnızca, askıda fatura kampanyasının gerçekleşmiş olduğu https://www.bizizmir.com/askidafatura adresine gitmek gerektiğidir.

Burada yalnızca, başvuruda bulunacak aboneye ait isim soy isim, T.C. Kimlik numarası, cep telefon numarası ve abone numarası istenilmektedir. İlerleyen aşamalarda ise kişiye ait var olan faturalar askıya bırakılmaktadır. Başvuruda bulunulacak olan su faturası yardımı, devlet tarafından yapılan yardımlar arasında yer alıyor ise bu sefer doğrudan e-devlet giriş ekranına gidilmesi gerekmektedir. Ayrıca engelli bireyler için yapılan su faturası yardımında ise, engelli bireylerden birkaç belge istenilmektedir. Bu belgeler;

  • Engeli bulunan kişiye ait ikametgah belgesi
  • Kimlik ve kimlik fotokopisi
  • Engeli bulunan kişiye ait Engelli Sağlık Kurulu Raporu
  • İkamet edilecek süre zarfı

Yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte İzmir’de bulunan Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne gidiler başvuru yapılabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura yardımı için belirlenen sabit bir fatura tutarı bulunmamaktadır. Burada askıya bırakılan fatura tutarı kadar yardım edilebilmektedir. Dolayısıyla her tutar birbirinden farklı olmaktadır. Burada yapılacak olan fatura tercihi ise tamamen askıdan fatura alacak olan kişiye ait olmaktadır.

Askıda fatura kampanyasından yararlanmak ve askıdan fatura almak için https://www.bizizmir.com/AskidaFatura  Biz İzmir adresi olan bağlantıya tıklamak yeterli olmaktadır. Bu adrese tıklandığı andan itibaren üye olmadan bile işlem yapılabilmektedir. Gerçekleşen işlemler oldukça pratik ve sadece yardım sunmaya yöneliktir.

Kampanyanın başlatıldığı günden bu yana toplam 23.858 fatura askıdan alınmıştır. Şu ana kadar yapılan yardım su faturası yardımı tutarı ise 3 milyona yaklaşmaktadır. Her geçen gün çok daha fazla vatandaşın katıldığı bu yardım kampanyası, ihtiyaç sahibi olan kişiler için oldukça önemlidir.

3.5/5 - (6 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu