Sosyal Yardım

İBB Halk Süt Yardımı 2023 Başvurusu Nasıl Yapılır? Halk Süt Başvuru Şartları

İBB Halk Süt Yardımı 2023 Başvurusu Nasıl Yapılır? Halk Süt Başvuru Şartları. İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu. İBB Halk Süt Başvuru Sorgulama

İBB Halk Süt Yardımı 2023 Başvurusu Nasıl Yapılır? Halk Süt Başvuru Şartları

İBB Halk Süt Yardımı 2023 Başvurusu Nasıl Yapılır? Halk Süt Başvuru Şartları. İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu. İBB Halk Süt Başvuru Sorgulama

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Halk Süt Başvuru Şartları ile İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin süt alma yönünde maddi sıkıntıya düşmeleri sonucu belediye tarafından 3-6 yaş arasında çocuğu olan ailelere verilen süt yardımıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ” Süt her çocuğun hakkı ” sloganıyla yola çıkarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına haftalık olarak süt yardımı yapmaktadır. Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere yönelik yapılan süt yardımı ile süt ihtiyaçları karşılanması hedeflenerek halk süt yardımı yapılıyor.

Halk süt için belediye tarafından herhangi bir ücret alınmamasıyla birlikte, süt yardımı tamamen ücretsizdir ve halk süt için sizden ücret isteyenlere kesinlikle herhangi bir para vermeyiniz.

Devlet Ödemeleri  Sosyal yardım parası ne zaman yatacak

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB halk süt başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu yapmak için belirli şartlarınız olması gerekiyor. Bu şartların başında ihtiyaç sahibi olduğunuzun onaylanması gerekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

İhtiyaç sahibi olmanız durumunda 3-6 yaş arasında çocuğunuzun da olması gerekiyor. Ekim 2019 yılında halk süt yardımı yapılmasına başlanmasıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu 2 farklı şekilde yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmanın iki farklı yolu bulunmaktadır.

Birincisi; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine girerek https://portal.ibb.istanbul/ başvurunuzu yapabilirsiniz.

İkincisi; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak İBB halk süt başvurusu yapabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvuru Sorgulama

İBB halk süt başvuru sorgulama işlemini yapmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Herhangi bir başvuru talebiniz olmadıysa sorgulama işlemi de yapamazsınız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu yaptıktan sonra başvurunuz detaylı bir şekilde incelenecektir. İnceleme sırasında şartları karşılıyor musun diye ailenizi belediyeden görevli personel araştıracaktır. Başvurunuzu sorgulama işleminizi https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/query internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak da başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt yardımı başvuru formu doldurulurken dikkatli bir şekilde ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Halk süt yardımı başvuru formuna belediyenin internet sitesinden ulaşabileceğiniz gibi, Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefon numarasından da detayları öğrenebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB Halk Süt İletişim Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt iletişim numarası olarak İstanbul içerisinde ikamet edenlerin 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefondan ulaşmaları mümkündür.

Devlet Ödemeleri  Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Başvuru Talep Formu. Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Sorgulama.

İstanbul dışından iletişim kurmak isteyenler de 0 212 153 00 00 numaralı telefon ile Beyaz Masa destek hattına ulaşabilirler.

İBB Halk Süt Kimlere Verilir?

İBB halk süt kimlere veriliyor sorusunu bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşımız merak etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt, İstanbul içerisinde ikamet eden, ihtiyaç sahibi ailelerin 3-6 yaş arasındaki her çocuğuna verilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt her çocuk başına haftada 2 litre, toplamda ayda 8 litre süt verilmektedir.

Halk Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt yardımı başvurusu yapmak için sizlere iki farklı yol söylemiştik. İBB’nin resmi internet sitesinden başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru formunu doldurması gerekiyor. Başvuru formunda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir.

Halk süt başvurusu yapmanın diğer bir yolu da ALO 153 Beyaz Masa iletişim numarasını arayıp, başvuru için bütün gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Halk Süt yardımı yaparak devlet süt yardımı başvuru olarak da resmi başvuru yapmış olursunuz.

İBB Halk Süt Gelmedi

İBB halk süt gelmedi diye araştırma yapıyorsanız size ilk olarak, yoğunluktan dolayı halk süt dağıtımlarında aksama olduğu ya da halk süt almak için şartlarınızın sona ermesi yüzünden gelmeyebilir.

Çocuklara süt yardımı olarak gönderilen Halk sütün neden gelmediğini detaylı bir şekilde öğrenmek için Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefon numarasından öğrenebilirsiniz.

İBB Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

İBB halk süt yardımı nasıl alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt yardımı ailesinde 3-6 yaş aralığında çocuğu bulunup, ihtiyaç sahibi, İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar alabilir. Bu şartlara uygunsanız başvuru yaptıktan sonra adresinize halk süt yardımı belediyede görevli personel tarafından getirilecektir.

Devlet Ödemeleri  Son Dakika Sosyal Yardım Başvurusu Başladı 2023. 1833 Tl Yardım Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir?

İBB Birlikte Başaracağız Halk Süt Yardımı

İBB birlikte başaracağız halk süt yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelerin ” her süt çocuğun hakkı ” sloganıyla yola çıkılarak haftada 2 litre ayda 8 litre çocuk başına yardım yapılmaktadır.

Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Dilekçe Örneği 

İBB Halk Süt Dağıtımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt dağıtımı ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına sütlerini aralıksız olarak iletmektedir. Halk süt ile gelişi çağındaki çocukların süt ihtiyaçları karşılanarak, ihtiyaç sahibi ailelere de destek olmaktadır.

İstanbul Halk Süt Başvuru Şartları

İstanbul Halk süt başvuru şartları olarak ilk etapta ihtiyaç sahibi olmanız ve muhtaçlık sınırı altında bulunmanız gerkeiyor.

Halk Süt Başvuru Şartları

 • 3 ile 6 yaş aralığında çocuğunuz olması gerekiyor
 • İhtiyaç sahibi olmanız gerekiyor
 • İstanbul il sınırlarında ikamet ediyor olmanız gerekiyor
 • Belediyenin diğer yardımlarından yararlanıyor olmanız gerekiyor.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımlarından yararlanıyor olmanız gerekiyor.

Eğer herhangi bir yardımdan yararlanmıyorsanız başvuru yaparak yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Halk Süt Dağıtımı Devam Ediyor Mu?

Halk süt dağıtımı devam ediyor mu? İBB halk süt dağıtımı aralıksız olarak devam etmektedir. Dağıtımlarla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Halk Süt Adres Değişikliği

Halk süt adres değişikliği yaptığınız takdirde mutlaka ikamet adresi değişikliğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Halk Süt Ne Zaman Gelir?

Halk süt ne zaman gelir? Halk süt başvurusu yaptıktan sonra her ay hane içerisinde bulunan 3-6 yaş aralığındaki çocuklara haftada 2 litre ayda 8 litre olarak verilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu konusunda sizlere yardımcı olduk. Sormak istediğiniz herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmına belirtiniz.

4/5 - (81 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

29 Yorum

 1. Benim iki çocuğum var süt yardımı aklamıyorum eşim epilespi hastası kiraciyim geçinemiyorum yardım

 2. Bende süt yardımı istiyorum iki çocuğum var ikiside süt içiyorlar lütfen bize dönün

 3. Merhabalar 3 cocuk annesiyim süt yardiminı tarafınızca arz ediyorum

 4. Kaç kere başvurdum vermediler zenginlere nasl çıkıyor anlamıyorum

 5. 1 aylık 3 yaşında çocuklarım var onlar içinde sut yardımı istiyorum

  1. Baraba benim kızım sut cok tuketıyor ve ben dul kadınım zizden sut yardımı istiyorum neolur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu