devlet ödemeleri

Gelir Yuvan

Gelir Yuvan Aylık 600 TL Destek Başladı. 12 Ay verilecek. Toplamda 7200 TL Yardım Başvurusu Başladı

Gelir Yuvan Aylık 600 TL Destek. Gelir Yuvan Başvurusu Yap. Gelir Yuvan Başvuru Formu Doldur. Gelir Yuvan Yardım Başvurusu. Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir. Gelir Yuvan Yardımlarına Kimler Başvurabilir? Gelir Yuvan Başvuru Sorgulama

Gelir Yuvan Başvurusu Yap 2023

Gelir yuvan başvurusu yap konusu, dar gelirli vatandaşlar ve ekonomik sıkıntı yaşayan aileler tarafından araştırılmaktadır. Bazı aileler çeşitli ekonomik nedenlerden ötürü temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilirler.

Bu gibi durumlarda devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen sosyal yardımlara başvuruda bulunmak mümkündür. Ancak bu yardımlara başvuruda bulunabilmek için gerçek anlamda muhtaçlık sınırının altında yaşamanız gerekecektir.

Sosyal yardım başvuru sonucu, başvuru tarihini takip eden 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar, takip eden ay içerisinde yardım tutarını PTT şubelerine giderek çekebilmektedir.

Sosyal yardımın tutarı ve verilme sıklığı ise vatandaşların muhtaçlık durumuna göre değişiklik gösterecektir. En sık verilen destek tutarı aylık 600 TL olarak bilinmektedir.

gelir yuvan para yardımı
gelir yuvan para yardımı

Gelir Yuvan Başvuru Formu Doldur

Gelir yuvan başvuru formu doldur işlemi sayesinde devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen sosyal yardımlara başvuruda bulunmanız mümkündür. Bu formu e-devlet hesabınıza giriş yaparak doldurabileceğiniz gibi aynı zamanda vakıf ve dernekleri ziyaret ederek de doldurabilirsiniz.

Formda yer alan sorular genellikle gelir durumunuzu ve sosyal güvencenizi tespit etmeye yöneliktir.
Başvurunuzun sorunsuz olarak işleme alınabilmesi için sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekir.

Ayrıca formdaki soruları hane içerisinden birine göre değil kendinize göre doldurmanız şarttır. Formu doldurup teslim ettikten sonra yaklaşık 30 gün içerisinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza bir geri dönüş yapılacaktır.

Gelir Yuvan 7200 tl maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ ziyaret edin.

Gelir Yuvan Yardım Başvurusu

Gelir yuvan yardım başvurusu için e-devlet kanalını ziyaret etmek ve form doldurmak yeterli olacaktır. şu adımları takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Gelir Yuvan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle internet tarayıcınızdan e-devlet sistemine gitmeli ve giriş yapmalısınız.
  Sosyal Yardım Başvuru Formu
  Geliryuvan yardım başvurusu
 • Giriş işlemlerinin ardından arama sekmesini kullanarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmet sayfasına gitmelisiniz.
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
 • Bu sayfada yer alan hizmetler arasından ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza bir bilgilendirme metni gelecektir. Bu metni onayladıktan sonra devam etmeli ve ön başvurunuzu tamamlamalısınız.

Yukarıda yer alan işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde başvurunuz alınmış olacaktır. 30 gün içerisinde sisteme kayıtlı olan cep telefonunuza bir geri dönüş yapılacağı için iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olmalısınız.

Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir

 • Gelir yuvan yardımları nelerdir sorusunun yanıtına gelecek olursak, devlet kurum ve kuruluşları tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara şu yardımlar yapılmaktadır:
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Akülü araba yardımı
 • Eşya yardımı
 • Fatura yardımı
 • Doğum yardımı
 • Süt yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Nakit para yardımı

Yukarıda yer alan yardımlar, yalnızca belirli şartları taşıyan ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara sunulmaktadır. Eğer sizler de bu yardımlar arasından ihtiyacınıza göre herhangi birine başvuruda bulunmak istiyorsanız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerini ziyaret edebilir veya e-devlet hesabınızdan hizmet sayfasına gidebilirsiniz.

Gelir Yuvan Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Gelir yuvan yardımlarına kimler başvurabilir sorusu da dar gelirli vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Aşağıda sıralanan kişiler sosyal yardım paketlerine başvuruda bulunabilmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • 65 yaşın üzerinde olup kimsesi olmayanlar
 • Afetzedeler ve engelliler
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvencesi bulunmayanlar
 • Eğitim ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrenciler
 • Dul ve gelirsiz kadınlar
 • Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan aileler

Yukarıda sıralanan kişiler, devlet kurum ve kuruluşlarına başvuruda bulunarak sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir. Eğer sizler de gerekli şartları taşıyorsanız, bu yardımlara başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarınızı hafifletebilirsiniz.

Gelir Yuvan Başvuru Sorgulama

 • Gelir yuvan başvuru sorgulama işlemi e-devlet üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu işlem için öncelikle e-devlet hesabınıza giriş yapmalı ve yardım talebinde bulunduğunuz kurumun hizmet sayfasına gitmelisiniz.
 • Bu hizmet sayfasında yer alan sekmelerden konu ile alakalı olana tıklayarak sorgulama işlemini anında gerçekleştirebilirsiniz. Ancak başvuru sonuçlandığında sisteme kayıtlı cep telefonunuza mutlaka bir geri dönüş yapılacaktır.

Başvuru sorgulama işlemini ALO 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak da yapabilirsiniz. Bu hat, sosyal yardımlar ile alakalı vatandaşlara gerekli bilgileri verebilmek amacıyla kurulmuştur.

Karşınıza çıkan kurum operatörüne durumu izah ederek anında başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir sorunun yanıtını da bu hat üzerinden alabilirsiniz.

Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin.
Gelirim Evden İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelirim-evden/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (18 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

3 Yorum

 1. Ben çok kere müracaat ettim hepsine ret verildi ödeme yabiliyormus bensadece bendik belediyesi tarafından ucyuz tele yardım kartimvar evim kira çocuğum var okula gidiyor maddi açıdan gerçekten çok zor durumdayım eşim yurtdışında çalışıyor ama bize hiçbir yararı yoktur

 2. Eşimden ayrıldım 2 çocuğumla birlikte yaşıyorum çocuklar okula gidiyor bı oda bı yerde yaşıyoruz çalışamıyorum lütfen yardımcı olun

 3. Benim ikizlerim var evim kira bigelirim yok borcum var eşim inşaat işcisi ikizlerim den biri yürüme zorluğu çekiyo tedavisi var medikal ayakkabı giyiyor durumum yok yardım istiyorum yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu