Yuvam Hesabı

Gelir Yuvam Sistemi Nedir?

Gelir Yuvam Sistemi Nedir? Yuvam Sistemi Kazandırır Mı? Kimler Yuvam Hesabı Açabilir? Yuvam hesabı nasıl işliyor? Yuvam uygulaması nedir? Yuvam hesabı hangi banka?

Gelir Yuvam Sistemi Nedir?

Gelir Yuvam Sistemi, tüm dünyada 2008 yılından günümüze kadar süregelen ekonomik kriz mevcuttur. Türkiye dahil olmak üzere çok sayıda ülke söz konusu ekonomik krizden nasibini almıştır. İnsanlar; ekonomik krizin etkilerinden sağ salim kurtulabilmek adına birikimlerini en doğru şekilde yönetmek isterler. Bu noktada, bankaların tüketicilere sunmuş olduğu hesap türleri gündeme gelir.

Yuvam hesabı; yurt dışında yaşayan insanların ve söz konusu kişilerin şirketlerinin açabileceği bir hesap türü olarak bilinir. Tüketiciler; Yuvam hesabı sayesinde birikimlerini Türkiye’deki bankalarda değerlendirme şansını elde ederler.

Bu hesabın öne çıkan bazı özellikleri vardır. Merkez Bankası kur koruma güvencesi sayesinde tüketicilerin mağdur olmalarının önüne geçilir. Buna ek olarak, tüketicilere ilave gelir garantisi de sunulur. Türk Lirası hesabı oluşu; insanların Amerikan Doları veya Euro birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini mümkün kılar.

Gelir Yuvam Sistemi Nedir
Gelir Yuvam Sistemi Nedir

Yuvam Sistemi Kazandırır Mı?

Yuvam sistemi her geçen gün daha da popüler oluyor. İnsanlar; bu hesabın avantajlarına hayran kalıyorlar. Yuvam hesabı avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Her şeyden önce, tüketicilerin birikimlerini kur riskine karşı en iyi şekilde korur.
  • Tüketiciler; vade bitiminde döviz cinsinden anapara garantisi elde ederler. Bunun yanı sıra, ilave gelir ile de kazançlarını arttırırlar.
  • Takdir edersiniz ki, yurt dışında yaşayan insanların birikim yapmaları ülkemizdekilere kıyasla daha kolaydır. Ancak, Yuvam hesabını tercih edenler; söz konusu birikimleri ülke ekonomisine kazandırarak ülkeleri adına da olumlu bir iş yapmış olurlar.
  • Tüketiciler; vade süresi içerisinde yurt dışından döviz transferi yapma hakkına sahip olurlar. Hatta, söz konusu transferler sırasında Türkiye’ye herhangi bir transfer masrafı ödemeleri ihtimaller dahilinde değildir.
  • Merkez Bankası; Yuvam hesabının en büyük garantisidir. Bir başka deyişle, tüketicilerin kur farkı ve ilave geliri; Merkez Bankası’nın garantisi altındadır.

Yuvam hesabı; oldukça basit bir çalışma prensibine sahiptir. Yuvam hesabının açıldığı sırada anaparanın Türk Lirası’na dönüşümünün gerçekleştirildiği dönüşüm kuru ile vade bitimindeki vade sonu kuru oldukça önemlidir. Bu iki kur dikkate alınarak kur farkı hesaplanır. Birçok kişinin aklında ilave getiri nedir sorusu mevcut! Merkez Bankası; döviz cinsinden anapara üzerinden tüketicinin seçmiş olduğu vade türüne göre Türk Lirası olarak bir ödeme yapar. İlave getiri oranları; yüzde bir ila yüzde dört arasında değişir.

Kimler Yuvam Hesabı Açabilir?

Yuvam hesabı açmak; birikimi olan bir tüketici için en doğru davranışlardan birisidir. Her şeyden önce, hesap sahibinin her durumda kazanması söz konusudur. Bunun yanı sıra, vade sonunda hem anapara hem de ilave getiri garantisi mevcuttur. Ekonomik şartlar kısa sürede değişir. Fakat, vade sonunda döviz kuru düştüğü takdirde dahi hesap sahibinin döviz bazında yüksek gelir elde etmesi söz konusudur.

İnsanların aklında kimler Yuvam hesabı açabilir sorusu bulunuyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi yurt dışında yerleşik statüde yaşayan kişiler ile bu kişilerin şirketlerinin Yuvam hesabı açma hakları vardır. Yuvam hesabı açma şartları şu şekilde özetlenebilir:

  • Yurt dışında oturma veya çalışma izni bulunan kişiler
  • Türkiye’deki Adres Sistemi bilgilerinde ikametgah adresi olarak yurt dışındaki bir adres yer alanlar
  • Türk vatandaşı olmayan ancak hem yurt dışında yaşayan hem de Mavi Kart sahibi olanlar
  • Türk vatandaşı olmayan ancak Türkiye’deki bankaların hesap açma şartlarını sorunsuz bir şekilde karşılayanlar
  • Yabancı bir ülkede kendi sermayesi ile söz konusu ülkenin kanunlarını dikkate alarak şirket açanlar

Türkiye’deki banka şubelerine giderek veya internet bankacılığı sayesinde Yuvam hesabı açma şansına erişebilirler. Bu hesap; yurt içerisindeki tüm mevduat ve katılım bankalarında açılabilir.

Yuvam Hesabı Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/yuvam-hesabi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (6 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu