Gelir Yuvan

Gelir Yuvam Başvuru

Gelir Yuvam Başvuru. Gelir Yuvam Nedir? Gelir Yuvam Başvuru Formu. Gelir Yuvam Başvuru Şartları. Gelir yuvamız başvurusu. Gelir Yuvam Maddi Yardım. Gelir Yuvam E Devlet

Gelir Yuvamız Başvurusu

Gelir Yuvam Sosyal Yardım Başvuruları Başladı. Günümüz şartlarında ekonomik sıkıntılar yaşayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Durum böyle olunca ek iş yapmak ve kurum ile vakıfların sosyal yardımlarına başvurmak pek çok kişinin ilgi odağı haline gelmiştir.

Gelir Yuvam ise sizlere kazançlı iş fikirleri ve sosyal yardım paketleri hakkında bilgilendirmeler yapan bir platformdur. Bu platformda yer alan içerikler incelenerek evden para kazanmak mümkün olacaktır.

Özellikle emekliler, öğrenciler ve ev hanımları için evden para kazanma fikri oldukça caziptir. Evden çıkmadan para kazanmak, günümüz dünyasının dijitalleşmesi ve modernleşmesi ile birlikte mümkün hale gelmiştir.

Gelir Yuvam Başvuru Nasıl Yapılır
Gelir Yuvam Başvuru Nasıl Yapılır

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan sosyal yardım paketlerine başvuru yaparak ekonomik zorlukları bir nebze de olsa aşabilirsiniz.

Gelir Yuvam Nedir?

Gelir Yuvam nedir sorusu son zamanlarda dar gelirli vatandaşlar ve aileleri tarafından sıklıkla sorulur. Gelir Yuvam, evinizden çıkmadan para kazanabileceğiniz fikirlerin yer aldığı ve sosyal yardımlara başvuru yapabilmeniz için bilgilendirmelerin yapıldığı kazançlı bir platformdur.

Bu platform ziyaret edilerek günümüz dünyasının getirdiği yeni iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve sosyal yardımlara başvuru yapabilirsiniz.

Gelir Yuvam platformu, özellikle küresel salgının hayatımıza girmesi ile birlikte büyük önem kazanmıştır. Pandemi nedeniyle evden çalışma gibi olanaklar ortaya çıkmış ve yaşanılan ekonomik kriz sonucunda işsizlik artmıştır.

Bu da vatandaşlar için evden yapılabilecek yeni iş kollarının ortaya çıkmasına ve sosyal yardımların artmasına zemin hazırlamıştır. Gelir Yuvam platformu tam da bu alanda sizlere bilgilendirici içerikler sunar.

Gelir Yuvam Başvuru

Gelir Yuvam başvuru işlemleri için öncelikle sosyal yardım veren kurumlar veya bu kurumların web siteleri ziyaret edilmelidir. Genellikle tüm kurumlar e-devlet üzerinden başvuru alabilmektedir. E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için şu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir:

 • İnternet tarayıcınızdan e-devlet web sitesine giderek T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Hala bir şifreniz yoksa PTT şubelerini ziyaret ederek şifrenizi alabilirsiniz.
 • Giriş işlemlerinin ardından web sitede üst kısımda yer alan arama çubuğuna gelerek kurum ismini yazmalısınız.
 • Kurum hizmetleri karşınıza çıktığında ‘’Sosyal Yardım Başvurusu’’ sekmesine gitmelisiniz.
 • Bu sekmede kişisel bilgileriniz yer alacak ve sağ alt kısımda başvur ibaresi gözükecektir.
 • Başvur ibaresine tıklayarak başvurunuzu başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirerek e-devlet üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer başvurunuzu sesli bir şekilde iletmek istiyorsanız, cep telefonunuzdan ALO 144 numaralı sosyal yardım hattını aramanız gerekecektir. Arama sırasında operatöre sosyal yardım başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtirseniz gereken yönlendirmeler yapılacaktır.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra yaklaşık 30 gün içerisinde tarafınıza olumlu veya olumsuz olarak bir geri dönüş yapılır. Sonuçlar genellikle kayıtlı cep telefonunuza bir kısa mesaj olarak gönderilir. Eğer 30 gün içerisinde herhangi bir dönüş alamazsanız, 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak nedenini öğrenebilirsiniz.

Gelir Yuvam Başvuru Şartları

Sosyal yardım paketlerinden faydalanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekecektir.

Gelir Yuvam başvuru şartları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Toplam hane gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması
 • Herhangi bir yerden ekstra gelir elde etmemek
 • 65 yaşın üzerinde olup gelir sahibi olmamak
 • Eşin vefatının ardından dul kalmak ve bir gelire sahip olmamak
 • Çalışmaya engel olan özel bir duruma sahip olmak
 • Afetten olumsuz olarak etkilenen bir bölgede yaşamak

Eğer sizler de dar gelirliyseniz ve yukarıda verilen şartlardan birini taşıyorsanız, ilgili kanalları kullanarak sosyal yardımlardan faydalanabilir ve ekonomik durumunuzu biraz hafifletebilirsiniz.

Gelir Yuvan Yardım Başvurusu ve İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin.

4/5 - (53 Oy )

15 Yorum

    1. Esim askeri ücret le çalışıyor amq evim kira 2 cocuk var yetniyor borcumuz var cok zor durumdayiz ama burdan destek bekliyoruz

 1. Merhaba ben cevat Yusufoğlu sizlerden ricam var bene yardımcı olumusunuz Allah rızası için yardım edin lütfen benim maddi ve manevi durumum olmadığından dolayı sizden yardım ihtiyacım var evime yiyecek içecek almaya imkanım yok hatta çalışamıyorum çok rahatsızım belim ağrıyor ve ise boynumda fıtık olduğundan dolayı belimde de fıtık olduğundan dolayı çalışamıyorum eşimde çok rahatsız gualtir hastası hatta esimdede belinde ve ise boynunda fıtık var

 2. Gelir yuvam bende istiyorum lütfen yardım istiyorum Allah rızası için

 3. Benim annem 3 defa kalp krızi geçirdi benim annem ihtiyaç saybi o kadına bakmak için calişamiyorum işe gidemiyorum benim babam 65 yaşinda annem paypaz amaliyatı olacak olamıyor ve evimde bir bebek var oglan kardeşim pkolojikmen çöküntüde çalişamiyor 2 yaşli bakıyorum bir müstakil ev var adamlar bundan dolayı yardım etmiyor 5 katlı daire de oturan altında arabasi geliri iyi olan alıyor yardım ama biz alamıyoruz benim anam 62 yaşinda sosyalden geliyorlar kapida iki konuşma yapiyorlar neymiş biz evine gittik baktık durumu iyi red geliyor girdin okapıdan içeri de baktin mi evin içine yok arkadaş ya bizim memleketimizde kendi insanina deger veren bir baş yok yarın anam babam öldükten sonra sizden gelecek yardımı ne yapalım önemli olan anasina babasina bakan evlatlara destek verilmesidir

 4. İyi akşamlar eşim askeri ücretle çalışıyor 2 tane çocuğum var evim kira ve eşimin maaşında icra var bu nedenle zor durumdayız bizede yardım edebilirmisiniz lütfen

 5. Madi durumum yok eşim çalışmıyor 5çocuğumvar kirada oturuyorumkiram500 1tanesi bebek 4tanesi okula gidiyor bize yardımcı olun madi durumum çok düşük bize yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu