Haberler

Galatasaray ve Fenerbahçe Süper Kupa Derbi Tarihi Belli Oldu. Hangi Kanalda Oynanacak?

Galatasaray ve Fenerbahçe Süper Kupa Derbi Tarihi Belli Oldu. Hangi Kanalda Oynanacak? Süper Kupa Heyecanı Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi için Yeni Tarih Belli Oldu

Galatasaray ve Fenerbahçe Süper Kupa Derbi Tarihi Belli Oldu. Hangi Kanalda Oynanacak? Suudi Arabistan’da 29 Aralıkta oynanması gereken derbi, “Atatürk tişörtü ve pankartı” izin verilmeyince Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri sahaya çıkmadı ve TFF Maçı başka bir tarihe atmıştı.

Süper Kupa Heyecanı Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi için Yeni Tarih Belli Oldu

Türk futbolunun en büyük rekabetlerinden biri olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi, Süper Kupa mücadelesiyle yeniden sahneye çıkıyor. 29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ancak bazı sebeplerden dolayı ertelenen bu önemli maçın yeni tarihi, futbolseverler tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Nihayet bu bekleyiş sona erdi ve maçın Ocak ayında oynanacağı duyuruldu.

Süper Kupa’nın Yeni Tarihi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Pazartesi günü Riva’da gerçekleştirdiği toplantıda, Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki bu kritik karşılaşmanın Ocak ayı içinde oynanması yönünde karar verdi. Bu karar, hem futbol camiasını hem de taraftarları memnun etti.

Derbi Ne Zaman Oynanacak?

EURO 2024 nedeniyle, 19 Mayıs’ta sona erecek olan lig sezonunun zaten yoğun takvimi, Süper Kupa maçının ertelenmesiyle bir hafta kaydırılacak. Bu düzenleme, lig takviminin daha verimli bir şekilde işlemesini sağlayacak ve ertelenen maçların hafta içi oynanmasına olanak tanıyacak.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu