Maddi Yardım

Esnafa 60 ay kredi Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu

Esnafa 60 ay kredi. Esnafa Kredi Son Dakika. 1.5 Milyon Kredi Nasıl Alınır? Recep Tayyip Erdoğan Esnaf Kredi Haberi

Esnafa 60 ay kredi

Günümüzde yaşadığımız ekonomik sıkıntılar nedeniyle pek çok esnaf kepenk kapatma noktasına gelmiştir. Durum böyle olunca devlet kurumları esnafın maddi durumunu iyileştirmeye yönelik adımlar atmaya başlamıştır.

Atılan son adım ise cumhurbaşkanı tarafından açıklanmıştır. Esnafa 60 ay kredi olarak açıklanan bu gelişme sonucunda belirli şartları taşıyan esnaflar 60 ay vadeli kredi çekebilecektir.

Esnafların ekonomik açıdan rahatlayabilmeleri için 1,5 milyon TL’ye kadar %7,5 faiz ile kredi verileceği açıklanmıştır. Kredi almaya hak kazanan esnaflar bu tutarı 60 ay içerisinde sabit taksitler ile ödeyebilecektir.

Ayrıca bu kredi desteğinin toplam tutarının 100 milyar TL’ye kadar çıkacağı belirtilmiştir. Yani gerekli şartları taşıyan esnaflara toplamda 100 milyar TL kredi Halkbank tarafından verilecektir.

esnaf destek kredisi başladı
esnaf destek kredisi başladı

Esnafa Kredi Son Dakika

Esnafa kredi son dakika haberleri dükkan işleten esnaflar tarafından merak edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalara göre esnaflara 1,5 milyon TL’ye kadar kredi sağlanacaktır.

Ancak 1,5 milyon TL kredi yalnızca iş yeri edindirme ve taşıt ihtiyacı içindir. Eğer esnafsanız ve ihtiyaçlarınız için kredi çekecekseniz üst limit 500 bin TL olarak belirlenmiştir.

%7,5 faiz oranlı krediden faydalanmak isteyen esnafların Halkbank şubelerine başvuruda bulunmaları gerekecektir. Kredinin toplam ödemesi ise 60 ay içerisinde gerçekleştirilecektir. Ancak başvurular henüz başlamamıştır. Yapılacak açıklamaların ardından gerekli belgeler ile birlikte Halkbank şubelerine gitmeniz başvuru için yeterli olacaktır.

1.5 Milyon Kredi Nasıl Alınır?

Yeni duyurulan esnaf desteği kapsamında üst limiti 1,5 milyon TL olan krediden faydalanmak isteyen esnaflar, 1,5 milyon kredi nasıl alınır sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır.

Bu krediye başvuruda bulunabilmek için öncelikle yürürlüğe girme tarihini beklemeniz gerekecektir. Gerekli açıklamalar devlet kurumları tarafından önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Kredi başvurularının başlaması ile birlikte gerekli tüm belgeleri ve evrakları alarak size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekir. Halkbank şubesinde personellerden yardım alarak başvurunuzu dakikalar içerisinde iletebilirsiniz.

Başvurunuz işleme alındıktan sonra kısa sürede sonuçlanacak ve kredi talebinizin durumu tarafınıza iletilecektir. Eğer gerekli şartları taşıyorsanız kredi başvurunuzun yüksek olasılıkla olumlu sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Recep Tayyip Erdoğan Esnaf Kredi Haberi

Recep Tayyip Erdoğan esnaf kredi haberi pek çok esnaf tarafından araştırılmaya başlamıştır. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnaf desteği kapsamında gerekli şartları taşıyan esnaflar yüzde 7,5 faiz oranı ile 1,5 milyon TL’ye kadar kredi çekebilecektir. Üstelik kredinin geri ödemesi 60 eşit taksitler şeklinde gerçekleştirilecektir.

Eğer sizler de esnaf kredisinden faydalanmak ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız başvuruların başlamasının ardından en yakın Halkbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu ziyaretiniz esnasında sizlerden istenen belgeleri teslim etmeniz halinde başvurunuz alınacak ve sonuçlandırıldığında tarafınıza bilgi verilecektir. Daha fazla bilgi alabilmek için cumhurbaşkanı tarafından yapılacak olan açıklamaları takip edebilirsiniz.

5/5 - (16 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu