E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu

E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu
E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu2020 yılında ülkemizde yayılmaya başlayanCovid-19, meydana gelen kısıtlamalar nedeniyle birçok esnafı ekonomik anlamda zor durumda bırakmıştır. Durum böyle olunca devlet kurum ve kuruluşları...

E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu

2020 yılında ülkemizde yayılmaya başlayan

Covid-19

, meydana gelen kısıtlamalar nedeniyle birçok esnafı ekonomik anlamda zor durumda bırakmıştır. Durum böyle olunca devlet kurum ve kuruluşları ekonomik anlamda zor günler geçiren esnaflara hibe desteği vermeye başlamıştır. Bu kapsamda verilen hibenin tutarı ise 5000 TL’dir. E-devlet 5000 TL yardım başvurusu ise esnaflar tarafından merak edilir. Devletten 5000 TL tutarında hibe alabilmek için öncelikle gerekli şartları taşıdığınızdan emin olmanız gerekir. Ardından

e-devlet

hesabınıza giriş yaparak

Ticaret Bakanlığı

’nın hizmet sayfasına gidebilir ve gelir kaybı desteği başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz 30 gün içerisinde değerlendirilecek ve tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu Başladı E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu Başladı

E-Devlet 5000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

5000 TL yardım başvurusu nasıl alınır sorusu pek çok esnaf tarafından sorulmaktadır. Devletten 5000 TL hibe desteği alabilmek için öncelikle bir başvuruda bulunmanız gerekir.

 • Başvurular e-devlet https://www.turkiye.gov.tr/ platformunda yer alan Ticaret Bakanlığı’nın hizmet sayfasından yapılmaktadır. Bu sayfaya geldiğinizde gelir kaybı desteği başvurusu adlı sekmeye tıklamalısınız.
 • Başvuru ekranında karşınıza kişisel bilgileriniz gelecektir. Bu bilgilerin güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca başvuru sonucu telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderileceği için iletişim bilgilerinizi de kontrol etmeniz şarttır. Başvuruda bulunduktan sonra 30 gün içerisinde size geri dönüş yapılır. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanmışsa takip eden ay içerisinde yardım tutarı banka hesabınıza yatırılacaktır.[box align="" class="" width=""]Gelir Yuvan 7200 Tl Maddi Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu/ Tıklayın.[/box]
E devlet İle İlgili Diğer HaberlerDevlet Ödemeleri

E-Devlet 5000 TL Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

5000 TL hibe desteği başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtına gelecek olursak, e-devlet üzerinden 5000 TL hibe desteği başvurusu yapabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekir:

 • Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan arama çubuğuna gelerek ‘’Ticaret Bakanlığı’’ yazmalı ve aratmalısınız.
 • Bakanlığın hizmet sayfasında yer alan ‘’Gelir Kaybı Desteği Başvurusu’’ sekmesine tıklamalısınız. Sekmeye tıkladığınızda karşınıza gelen bilgileri kontrol etmeli ve başvur butonuna tıklamalısınız.
 • Bu işlemleri sırasıyla yerine getirdiğinizde başvurunuz ilgili birimlere gönderilecektir. Başvurunuzun ardından 30 gün içerisinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza bir SMS gönderilir. Bu SMS’te başvurunuzun sonucu ve yapmanız gereken işlemler yer alacaktır.

5000 lira Destek Ne Zaman Yatacak?

5000 lira destek ne zaman yatacak sorusu da zor durumda olan esnaflar tarafından sıklıkla sorulur. 5000 lira hibe desteğinin ne zaman yatmaya başlayacağı henüz net değildir. Ancak sizler başvurunuzu ilgili birimlere gönderdikten sonra 14 – 30 gün içerisinde sonuç açıklanır. Eğer başvurunuz olumlu olarak sonuçlandıysa takip eden ayın ilk 15 günü içerisinde hibe desteğiniz hesabınıza yatırılacaktır. Hibe desteği PTT hesabınıza veya banka hesabınıza yatırılabilir. Eğer başvuru sırasında veya sonrasında bir banka IBAN numarası belirtmediyseniz paranız

PTT

hesabınıza yatacaktır. Kimlik kartınız ile birlikte PTT şubelerine giderek bu hibe tutarını çok kolay bir şekilde çekebileceksiniz.

Kimler 5000 TL Hibe Alabilir?

 • Kıraathane ve kahveler
 • İnternet kafeler ve Playstation salonları
 • Pastaneler ve kahvaltı salonları
 • Onarım ve bakım sektörü
 • Vergi mükellefi olan seyyar satıcılar
 • Oto yıkama & tamir dükkanları
 • Bakırcılar
 • Camcılar
 • Ayakkabıcılar
 • Kurslar
 • Tuhafiyeciler
 • Oyuncak ve hediye dükkanları
 • Kozmetikçiler
 • Müzisyenler

Yukarıda sıralanan alanlarda faaliyet gösteren tüm işyeri sahipleri 5000 TL hibe desteğinden faydalanabilir. Ancak bu hibeden faydalanmak isteyen işyeri sahipleri, Mayıs 2021 tarihinden önce vergi mükellefi olmalıdır. Daha fazla soru için kurum birimleri telefon ile aranabilmektedir.

5000 TL Yardım Başvuru Formu

Eğer küçük veya orta ölçekli bir işletmeye sahipseniz ve devletten 5000 TL hibe desteği almak istiyorsanız, 5000 TL yardım başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Bu formu doldurabilmek için tek yapmanız gereken e-devlet hesabınıza giriş yapmak ve Ticaret Bakanlığı sayfasında yer alan başvuru formuna tıklamaktır. Formda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. İstenen bilgileri başkasının adına doldurmak veya yanlış bilgi vermek, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Eğer başvuru sırasında herhangi bir nedenden ötürü sorun yaşıyorsanız, cep telefonunuzdan 144 numaralı sosyal destek hattını arayarak anında yanıt bulabilirsiniz.

5000 TL Yardım Sorgulama

İşyeri sahipleri 5000 TL tutarındaki hibe desteğine başvuru yaptıktan sonra 30 gün beklemelilerdir. Bu 30 gün içerisinde işyeri sahibinin telefon numarasına başvuru sonucu gönderilir. Ancak bu süre içerisinde olumlu veya olumsuz herhangi bir geri dönüş alınmadıysa, e-devlet üzerinden bakanlık sayfasına gidilerek başvurunun son durumu öğrenilebilir. 5000 TL yardım sorgulama işlemi yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. 30 gün geçtikten sonra e-devlet üzerinden bile herhangi bir sorgulama yapılamıyorsa, Ticaret Bakanlığı’na ait hizmet binalarını ziyaret edebilir veya kuruma e-posta ile ulaşabilirsiniz. Ancak bazı zamanlarda olumsuz sonuçlanan başvurular için işyeri sahiplerine geri dönüş yapılmayabilmektedir. Yani sizlerin sorgulama yapamamanızın nedeni başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanması olabilir.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum