Haberler

Dolar Fiyatı Ezilecek. İslam Memiş Ocak Ayını İşaret Etti. Doların Fiyatını Geçecek Dedi

Dolar Fiyatı Ezilecek. İslam Memiş Ocak Ayını İşaret Etti. Doların Fiyatını Geçecek Dedi. Doların Euro Karşısında Gerilemesi ve Lira Değeri

Dolar Fiyatı Ezilecek. İslam Memiş Ocak Ayını İşaret Etti. Doların Fiyatını Geçecek Dedi. Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş’in 2024 yılına yönelik döviz piyasaları tahminleri, yatırımcılar ve ekonomi takipçileri için önemli ipuçları barındırıyor. Özellikle dolar ve euro kurlarında beklenen değişiklikler, piyasalarda yeni stratejilerin belirlenmesine yol açıyor.

Dolar Fiyatı Ezilecek. İslam Memiş Ocak Ayını İşaret Etti. Doların Fiyatını Geçecek Dedi
Dolar Fiyatı Ezilecek. İslam Memiş Ocak Ayını İşaret Etti. Doların Fiyatını Geçecek Dedi

Doların Euro Karşısında Gerilemesi ve Lira Değeri

İslam Memiş, 2024 yılında doların euro karşısında geride kalacağını ve iki para biriminin toplam değerinin lira karşısında 95 lirayı bulacağını öngörüyor. Bu tahmin, özellikle dövizle işlem yapan yatırımcılar için dikkate alınması gereken bir gelişme.

Altın ve Gümüş Fiyatlarında Rekor Artış

Memiş’e göre, 2023 yılında altın ve gümüş fiyatlarında beklenen artış gerçekleşti. Yatırımcıların en çok merak ettiği “Altın almalı mıyım, yoksa satmalı mıyım?” sorusuna yanıt arayan uzman, özellikle altın yatırımları konusunda önemli bilgiler veriyor. Altın ve gümüş fiyatlarındaki bu artış, yatırımcıların portföy stratejilerini etkileyebilir.

Borsa İstanbul ve Yabancı Yatırımcıların Durumu

Memiş, Borsa İstanbul’un değer kayıplarını ve yabancı yatırımcıların Türk piyasalarına olan ilgisini değerlendiriyor. 2024 yılında, özellikle ocak ayında borsada hızlı yükselişler bekleniyor. Yabancı yatırımcıların dipten alımları ve zirveye taşıma stratejileri, piyasadaki dinamikleri etkileyebilir.

Dolar ve Euro Kuru Tahminleri

Memiş, dolar kurunda 29 lira 21 kuruş seviyesinde bir yükseliş öngörüyor. Euro’nun ise 2024 yılında 50 lira seviyesine ulaşmasının sürpriz olmayacağını belirtiyor. Bu tahminler, dövizle işlem yapan yatırımcılar için önemli bir rehber niteliğinde.

Altın Fiyatlarında Beklenen Seviyeler

Altın fiyatları konusunda da öngörülerde bulunan Memiş, 2024 yılında gram altının 2500, 2700 ve hatta 3000 lira seviyelerine ulaşabileceğini ifade ediyor. Yıl içerisindeki bu artışlar, altın yatırımcılarının alım-satım stratejilerini etkileyebilir.

Gümüş Fiyatları ve Beklentiler

Gümüş ons fiyatlarının da 2024 yılında 24.30 seviyesinden 32 dolar seviyelerine yükselmesi bekleniyor. Gram gümüş fiyatlarının ise 30 lira üzerine çıkması öngörülüyor.

Yukarıda yer alan içerikler haber amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu