Güncel

Depremzede Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Depremzede Uçak Bileti Nasıl Alınır? Depremzede Uçak Bileti Yardımı Nasıl Alınır? Depremzedelerin uçak bileti alma şartları nelerdir? Depremzedelere Verilen Yardımlar Nelerdir?

Depremzede Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Depremzede uçak bileti nasıl alınır sorusu, 6 Şubat 2023 Maraş depreminden etkilenen vatandaşlarımız için başlatılmış bir uygulamadır.

Tüm ülkemizi maddi ve manevi olarak derinden sarsan Maraş depremi sonrasında binlerce insanın yaşam alanları kısıtlandı.

Durum böyle olunca da barınacak yeri kalmayan insanlar da depremin yaşandığı bölgeyi can güvenlikleri için terk etmek zorunda kalıyor. 

Deprem bölgesinden karayolları ile ulaşım yaşanan aksaklıklardan dolayı zaman zaman sekteye uğrasa da bu duruma havayolları şirketleri gerekli çözümü oluşturdu. Deprem bölgelerindeki oluşan insanların tahliye edilmesi için bu yardım seferberliğini ilk olarak Pegasus Havayolları başlatmışken bu seferberliğe daha sonra tüm havayolu şirketleri dâhil oldu.

Depremzede Uçak Bileti Nasıl Alınır
Depremzede Uçak Bileti Nasıl Alınır

Depremzede Uçak Bileti Yardımı Nasıl Alınır?

Depremzede Uçak Bileti Yardımı. Deprem felaketinin yaşandığı illerde bulunan kişilerin olağanüstü hal bölgelerinden çıkışlarını sağlamak için oluşturulan yardım seferberliği, herkes tarafından takip ediliyor ve depremzede uçak bileti yardımı nasıl alınır? sorusuna cevap arıyor.

Belirlenen ücretsiz uçak bileti yardımı almak için belli şartlar bulunmaktadır. Havayolu ulaşım şirketlerinin bu şartları oluşturmasındaki temel sebep ise, gerçekten depremzede kişileri belirleyip oluşturan seferberliği sadece onların ihtiyaçları için kullanmaktır.

Depremzedelerin uçak bileti alma şartları nelerdir?

 • Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Urfa, Elazığ, Malatya, Kayseri, Gaziantep ve Diyarbakır gibi illerde depremden etkilenmiş olmak,
 • Ücretsiz uçuşlardan fayda sağlamak için şehirden çıkış yapmadan önce bilet rezervasyon işlemini gerçekleştirmek,
 • Alınacak ücretsiz biletin seçimini sadece tek yön olarak belirlemek.

Aynı zamanda belirtmek gerekir ki, uçak bileti yardımı maddi olarak yapılmaz. Yapılan uygulama sadece afet bölgelerindeki depremzede vatandaşlar için geçerlidir.

Belirlenen konu hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek için; https://www.flypgs.com/basin-odasi/duyurular/deprem-bolgesi-cikisli-tahliye-ucuslariyla-ilgili-onemli-duyuru ya da https://www.turkishairlines.com/tr-int/kahramanmaras-ve-cevre-illerdeki-yolcularimiza-taninan-ilave-haklar/ linkine hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu linkler üzerinden ücretsiz bir şekilde hava yollarından bilet alma olanağı da bulunmaktadır.

Depremzedelere Uçak Bileti Yardımı Var mı?

Depremzede uçak bileyi yardımı var mı? Depremzede vatandaşların en çok merak ettiği konulardan birisi depremzedelere uçak bileti yardımı var mı sorusudur. 

Depremzedelere uçak bileti için nakdi bir yardım yapılmamaktadır. Fakat bu uygulama yerine depremden etkilenen vatandaşlara farklı kurumlar üzerinden çeşitli yardımlar yapılır.

Yapılan bu yardımlar devlet ya da özel kişiler tarafından depremzede vatandaşlara ulaştırılır. Depremzede vatandaşlar için genel olarak yapılan yardımlar maddi ve manevi olarak çeşitlendirilmiştir. 

Yapılan yardımlar belli koordinasyonlar sonrasında ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Eğer sizler de uçak biletini nasıl alacağınızı merak ediyorsanız, belirlenen linkler içinde şirketlerin müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Ama unutmamanız gerekiyor ki, yapılan bu ücretsiz havayolu seferleri 19 Mart saat 09.00’ a kadar devam etmektedir. Bu tarihten sonra yapılan tek yön gidiş ulaşım araçları belli bir ücret mukabilinde gerçekleşecektir.

Depremzedelere Verilen Yardımlar Nelerdir?

 • Giyecek yardımı,
 • İçecek ve yiyecek yardımı,
 • Bebekler için bez ve mama yardımı,
 • Barınma ihtiyacı yardımı,
 • Isınma ihtiyacı yardımı,
 • İkamet ettikleri konutları yıkılan vatandaşlara verilecek olan kredi destek programı,
 • Depremden etkilenen öğrencilere devlet ya da özel kişiler tarafından verilecek olan eğitim – öğretim burs programları,
 • Depremzede vatandaşlar için kira yardımı,
 • Depremzede vatandaşlar için taşınma yardımı,
 • Vatandaşlara verilecek olan afet destek ödemesi.

Depremzedelere verilen yardımlar nelerdir sorusuna gelecek olursak, devlet ya da özel kişiler depremin ilk gününden beri belli başlı yardımları afet bölgesine aktarmıştır. Yapılan bu yardımlarla, vatandaşın manevi olarak kendisini daha iyi hissetmesi ve depremin izlerini daha çabuk silmeleri hedefleniyor.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu