Güncel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı. Defne Devlet Hastanesi Açılıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı. Yeni defne Hastanesi Açılıyor. Defne devlet hastanesi nerede yapılıyor? Defne Devlet Hastanesinde 80 Yoğun Bakım Odası

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra yüzlerce ev hasar gördü. Bunların içerisinde bir çok hastane de kullanılamaz hale geldi.

Deprem Felaketindne sonra hızlı bir şekilde konteyner sağlık ocakları ve hastaneler yapıldı. Ardından bir çok bölgede yeni hastanelerin inşaatına başlandı. Bu hastanelerden birisi de Defne Devlet Hastanesidir.

Defne Devlet Hastanesi
Defne Devlet Hastanesi

Defne Hastanesinin 60 günde tamamlanacağını ve faliyete geçeceğini duyuran Fahrettin Koca, hastanenin 48. inşaa gününde bir ziyaret gerçekleştirdi ve yukarıda yer alan videoyu yayınladı.

Hastanesi Neredeyse bitmiş diyebiliriz. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Bu kadar kısa bir sürede böyle bir hastane yapmak kolay bir iş olmasa gerek. Emeği geçen herkese minnetarız. İyiki varsınız.

Defne devlet hastanesi nerede yapılıyor?

Defne Devlet Hastanesi Hatay’ın iskenderun ilçesine yapılıyor. Temeli 24 Martta atıldı.

“Defne Hastanesinin Temeli Atılmadı” dediler.

24 Martta temel atma töreni ile inşaatına başlanan Defne Devlet Hastanesi için sosyal medyada yüzlerce gerçeği yansıtmayan haber yer aldı. Temelinin atılmadığını ve böyle bir hastanenin yapılamayacağı söyleniyordu.

Defne Devlet Hastanesinde 80 Yoğun Bakım Odası

Defne Devlet Hastanesinde toplamda 80 yoğun bakım odası, 12 ameliyathane ve 300 yataklı bir devlet hastanesi olarak tüm branşlara hizmet vermektedir.

5/5 - (21 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

  1. Yardıma ihtiyacım var devletten 900 aliyom yetmiyo diz kapaklarim da sorun var calisamiyom kira ve gıdaya ihtiyaç var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu