Sosyal Yardım

CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu

CİMER Deprem. CİMER Deprem Yardımı Başvurusu. CİMER Deprem Başvuru Nasıl Yapılır? CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu

CİMER Deprem. CİMER Deprem Yardımı Başvurusu. CİMER Deprem Başvuru Nasıl Yapılır? CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu

CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu. Deprem gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara devlet tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır.

Ülkemiz fay hattı üzerindedir depremin olması kaçınılmadır. Dolayısıyla her anlamda afete hazır olmak çok önemlidir. Afet gerçekleştikten sonra zarar görev vatandaşların da barınma, giyinme, beslenme yardımları yapılmaya devam etmektedir.

Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş depreminde evleri hasar gören ya da yıkılan vatandaşlar CİMER deprem hattı üzerinden ihtiyaçlarına yönelik yardımlar alabilmektedir.

Aynı zamanda hayati öneme sahip olan bir diğer konu ise depremde göçük altında kalan vatandaşlarımızdır. Bu insanların arama kurtarma çalışmalarına destek olmak ve yakınlarının göçük altında olduğu bilgisi de yine CİMER deprem hattı üzerinden sağlanabilmektedir.

CİMER deprem acil ekranı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından depremin meydana geldiği andan itibaren aktif hale getirilmiştir. 

CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu
CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu

CİMER Deprem Yardımı Başvurusu

Depremin gerçekleştiği andan kısa bir süre sonra CİMER web sayfasında deprem acil butonu aktif hale getirilmiştir.

Depremden evleri ağır hasar alan ve yakınları göçük altında kalan vatandaşlarımız bu bilgileri CİMER deprem acil kısmından yetkililere hızlı bir şekilde iletmekte ve AFAD tarafından arama kurtarma çalışmaları anında başlatılmaktadır.

CİMER deprem hattı nedir ve CİMER üzerinden acil durum başvurusu nasıl yapılır sorularının cevapları ise merak konusudur.

Bu acil deprem butonu depremde yakınlarına ulaşamayan vatandaşlar için hayati öneme sahiptir. Sevdiklerini arayan, göçük altında kalan ya da kaybolan vatandaşlar için CİMER deprem hattı oldukça fonksiyonel bir uygulamadır. 

CİMER Deprem Başvuru Nasıl Yapılır?

  • Deprem acil bildirim sistemini kullanmak isteyen vatandaşlar arama motorlarından cimer.gov.tr’ye girerek ya da CİMER uygulamasını indirerek ihbarlarda bulunabilir. 
  • Mobil uygulamaya girmek ücretsizdir. Aynı zamanda CİMER deprem acil sistemine e-devlet üzerinden de erişilebilir. 
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra anasayfada deprem acil kısmı tıklanır.
  • Çıkan ekranda gerekli bilgiler yazılarak Cumhurbaşkanlığı İletişim birimine ihbar bırakılmış olur.
  • Yetkililer kısa süre içerisinde bu ihbarları değerlendirmekte ve vatandaşlara anında dönüş yapmaktadır. 

CİMER deprem hattı üzerinden birçok afetzede, yakınlarına ulaşamadıklarına dair ihbarları yetkililere hızlı bir şekilde bildirebilmekte ve çeşitli yardımları da kısa sürede alabilmektedir.

Yakınlarından haber alamayanlar, isimsiz bir şekilde sevdikleri hastanelere sevk edilen insanlar ya da çadır, battaniye, konteyner gibi yardıma ihtiyacı olan afetzedeler, bu isteklerini CİMER deprem hattı üzerinden devlet yetkililerine ulaştırmaktadır.

Hastanelerde depremzedeler için sürekli güncellenen listeler hazırlanmakta ve bu listelere de yine CİMER üzerinden erişilebilmektedir.

CİMER Deprem Yardım Başvuru Formu

Cumhurbaşkanlığı iletişim birimi olarak bilinen CİMER üzerinden ayni yardımlar, deprem bölgesi altyapı onarımı, sağlık ve tedavi hizmetleri ve çeşitli acil nüfus hizmetleri ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Vatandaşlar ihbarda bulunarak yakınlarının göçük altında olduğu bilgisini ya da kayıp durumlarını yine bu kanal üzerinden bildirebilir.

Cimer.gov.tr web sayfasından ya da mobil uygulamasından anasayfaya girerek başvuru yap kısmına tıklamadan önce sizlerden istenen kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz.

Daha sonra onay kodunun gönderilmesi için telefon numarası ya da mail hesabı kullanılır. Daha sonra bilgileri doldurup başvuru yap kısmına tıklayınız. Bu süreçten sonra başvurunuz Cumhurbaşkanlığı iletişim birimine iletilmiş olur. 

5/5 - (24 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

3 Yorum

  1. Ben Gaziantep islahiyede çerçilli köyünde oturuyorum evim yıkık. E devlet üzerinde de yıkık kararı verilmiş. Ama bana ne konteyner nede .depremzede parası verilmedi. Sistemde bir karışıklık var diyorlar herkes birbirinin üzerine atıyor lütfen bana yardımcı olur musunuz çok magdurum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu