Güncel

Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Charisma Ajans Masaj İcra Kâğıdı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?

Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Charisma Ajans Masaj İcra Kâğıdı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım? Charisma Ajans Masaj Salonu WhatsApp Dolandırıcılığı

Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Gün geçmiyor ki masaj salonu dolandırıcılığı vakalarına bir yenisi daha eklenmesin. Bu noktada pek çok kişinin merak ettiği ilk sorulardan biri de bunun önüne nasıl geçileceğidir. Masaj salonları, özellikle de büyükşehirlerde yer alan salonların bir kısmının dolandırıcılık faaliyetleri içerisinde yer aldığı bilinmektedir.

Bu dolandırıcılıklardan Charisma Ajans masaj salonu dolandırıcılığı en dikkat çekeni olmuştur. Ana haber bültenlerinde dahi yer alan bu dolandırıcılık yöntemiyle birlikte vatandaşların büyük çoğunluğunun mağduriyet yaşadığı bilinmektedir. Masaj salonu dolandırıcılığı vakalarıyla ilgili alınan yeni önlemler sayesinde pek çok vatandaşın mağduriyeti devlet tarafından sübvanse edilmektedir.

Charisma Ajans da bu faaliyetler içerisinde en üst sıralarda yer alan salonlardan biridir. Bu durum en basit tabiriyle insanların yalnızca fiyat sormaya gitmesiyle dahi başlayabilmektedir. Fiyat bilgisi sormak için salona giren kişilere bir form doldurtularak bu formun standart bir prosedür olduğu söylenir.

Bu noktada formu dolduran kişi de herhangi bir şüpheye kapılmadığı için kişisel verilerini de forma ekleyerek tamamlar. Sonrasında fiyat bilgisinin verilmesiyle birlikte bir randevunun oluşturulması talebinde bulunulur.

Kişi, randevuyu kabul etse de etmese de doldurulan form aslında bir senet örneği olduğu için direkt olarak icralık olur. Bu noktada pek çok salonun resmi bir şekilde hizmet sunan hukuk bürolarıyla çalıştığı da bilinmektedir.

Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı
Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Charisma Ajans Masaj İcra Kâğıdı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?

Masaj salonlarının çalıştığı hukuk büroları eğer lisanslı ve resmi hizmet sunuyorsa “YASAL UYARI” başlığı altında kısa mesaj yoluyla mesaj dahi gönderilebilir. Bu tip durumlarda genellikle hukuk büroları sabit hat üzerinden arayarak vatandaşları bilgilendirmektedir.

Bu bilgilendirme sırasında ise alınacak olan hizmetin tutarının üzerine avukat vekalet ücreti de eklenerek kişiden talep edilir. Pek çok hukuk bürosu bu borçları kredi kartına taksitle dahi ödeme imkânı sunmaktadır. İcra ile ilgili detayların kısa mesaj yoluyla gönderilmesi ile birlikte tehditkâr çağrı ve kısa mesajların da ardı arkası kesilmemektedir.

Bu kapsamda gönderilen mesajlar genellikle ödemenin yapılmamasıyla birlikte icra dosyasının açılacağını belirtmektedir. Böylece insanların korkması sonucuyla büyük miktarda gelir elde edilmektedir.

Bu durumun karşısında durabilmek için yapılması gerekenlerden biri de önlem almaktır. Bu kapsamda Charisma Ajans masaj icra kâğıdı mesajı geldi ne yapmalıyım sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu soruya verilebilecek en doğru yanıt elbette ki suç duyurusunda bulunmak olacaktır.

Kişi özellikle de kimlik bilgilerini paylaşarak form sandığı ve aslında senet olan kâğıda imza attıysa süreç epey uzayabilmektedir. Bu noktada hukuk bürolarının resmi bir şekilde icra dosyası açma hakkına sahip olduğu da bilinmektedir.

Fakat senette hiçbir şekilde kimlik bilgisi ve kişinin imzasının olmaması durumunda dosya açmak mümkün değildir. Bu tip durumlarda genellikle birkaç ay süren taciz aramalarının ve mesajlarının sonunda bürolar da insanların peşini bırakmaktadır.

Charisma Ajans Masaj Salonu WhatsApp Dolandırıcılığı

Yukarıda da belirtildiği gibi masaj salonları oldukça büyük bir dolandırıcılık ağının içerisinde yer alabilmektedir. Bu tip salonları önceden anlayabilmek adına referans talebinde bulunmak ya da sosyal medya hesaplarını incelemek gerekmektedir.

Yorumlar bölümünde kişilerin salonla ilgili yorumlarını görerek önceden önlem almak mümkündür. Fakat en nihayetinde bir masaj salonu tarafından dolandırıcılık girişiminde bulunuluyorsa yapılması gereken ilk durum fotoğraf istemektir.

Charisma Ajans masaj salonu WhatsApp dolandırıcılığı genellikle senedin ellerinde olduğu ve icra dosyasının işleme konulacağı hakkında tehditkâr minvalde geçen konuşmalar meydana gelir. Bu konuşmalar sırasında WhatsApp üzerinden senedin fotoğrafının istenmesi son derece önemlidir. Bu durum yüzde 90’a varan büyük bir ihtimalle senedin fotoğrafının gönderilemeyeceğiyle ve tacizlerin son bulacağıyla sonuçlanır.

WhatsApp dolandırıcılığı sırasında bazı durumlarda direkt olarak adliyeden iletişime geçildiği ve bu sebeple icra dosyasının kapatılması gerektiği de belirtilmektedir. Bu tip durumlarda muhakkak adliyenin sabit hattını arayarak iletişime geçen kişinin varlığını teyit etmek gerekmektedir.

Adliye çalışanlarının ve özellikle de icra memurlarının vatandaşlarla WhatsApp üzerinden iletişime geçerek IBAN yoluyla ödeme talep etmeyeceğini de bilmek önemlidir. Tüm bunların yanı sıra kısa mesaj ya da WhatsApp yoluyla gönderilen IBAN bilgilerinin resmi kurum ve kuruluşlara ait olup olmadığına da dikkat etmek gerekmektedir.

Adliye çalışanı olduğunu iddia eden kişilerin göndereceği IBAN bilgilerinin adliyenin resmi internet sitesinde de yer alması gereklidir. Bilindiği üzere tüm adliyelerin icra ödemeleri için IBAN bilgileri internet sitelerinde yayınlanmaktadır.

Herhangi bir icra ödemesini adliyenin internet sitesinde yayınlanan IBAN bilgisinin dışında farklı bir yere yapmak sakıncalıdır. Bu durumun geri dönüşü olmayacağı gibi oldukça büyük problemlerin meydana gelmesini de sağlar.

Not: Hiç bir masaj salonu randevuya gitmediğiniz için size dava açamaz. Açma yetkisi de yoktur. Bu tarz bir sorun ile karşılaştıysanız yorum olarak bildirin.

5/5 - (10 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu