Belediye Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım ile geçim zorluğu çeken aileler için umut ışığı olmaya devam etmektedir. Ailelerin aylık olarak temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceği yardımları sürdürmektedir.

Zor durumda kalan vatandaşlar belediye başvuru yaparak bu yardımdan faydalanabilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Yardımın onaylanmasıyla birlikte her ay bu tür yardımlar devam etmektedir. Aile geçim zorluğunu atlattığında bu tür yardıma gerek kalmayacaktır. Sosyal destek yardımları ihtiyaç sahipleri kişilere yardım etmektir.

Bu sayede toplum tekrardan kazandırarak çekirdek aile yapısını sağlam tutmak amaçlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Yardım başvurusu yapmak için iki tür kanal bulunmaktadır. Bu kanallar olarak biri ALO 153 Bursa Beyaz Masadan ulaşım sağlanmaktadır.

Çağrı merkezine bağlanarak yardım almak istediğiniz konuyu belirtebilirsiniz.

Devlet Ödemeleri  Toki'den Daire Alanlara Müjde. Yüzde 25 İndirim Fırsatı

Bu tür başvurular ilgili detaylı bilgilendirmeyi yaparak işinizi çözecektir. Diğer yöntem Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sayfasına giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Yardım sayfasına gitmek https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru tıklayın.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini başvuru yaptıktan bir süre sonra yapabilirsiniz. Bu tür sorgulama işlemleri için e-devlet üzerinden https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru sayfaya giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yapmak için kayıtlı bilgi ve şifreniz olması gerekmektedir.

Bu tür bilgiler elinizde yoksa PTT şubesinden ücret karşılığında şifre oluşturabilirsiniz. Online bankacılık hesabınız varsa buradan sistem üzerinden bağlanabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak da ALO 153 bölümünden yardım isteyerek yardım başvurusu sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu içerisinde doldurulacak önemli bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri doldurma esnasında doğru bilgileri eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir.

İstenen bilgiler arasında kişisel bilgiler, adres ve iletişim bilgileri, kişinin ekonomik durumu, aile durumu ve çocuk sayısı, istenen yardım türü hakkında bilgiler istenmektedir. Bu tür bilgiler ekipler tarafından detaylı inceleme altına alınarak doğruluk payı araştırılmaktadır. Bütün araştırmalar yapıldığında ihtiyaç sahibi olduğunuz sonucuna varılarak yardım işlemleri başlatılacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım formu üzerindeki bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra başvurunuzun onaylanma sürecine girecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Telefon Numarası

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım telefon numarası olarak Beyaz Masa hattından yardımlarınızı iletebilirsiniz. Beyaz Masa İletişim Numarası 153 numaralı hattır.

Yapılan sistem sayesinde kişilerin kaldığı zor durumu çağrı merkezine ileterek bu duruma sisteme işlenmesi sağlanarak hareket edilmesidir. Bu sayede sosyal dengeyi getirmek amaçlı yardımlar bu yol üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıca belediyenin vermiş olduğu yardımlar detaylı bilgilendirmeleri de buradan alabilirsiniz.

Devlet Ödemeleri  Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım paketi başvurusu nasıl yapılır? Genel olarak çağrı merkezi yada Bursa Büyükşehir Belediyesi sitesi üzerinden yapılmaktadır. Yardım paketi başvuruları genellikle Kart16 olarak sistemine bağlı olarak çalışmaktadır. Erzak paketleri belli süre içerisinde verilebilir. Kart16 olarak başvurusu olarak yapmanız fayda sağlayacaktır.

Başvuru yapabilmek ALO 153 üzerinden arama sağlayarak yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden başvuru yapmak için buradan linke giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında işlemleriniz doğruluğu kontrolü ekipler tarafından incelenerek sonuçlanacaktır. Yardım Başvuru alınan başvuru yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı sayesinde Bursa il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gıda yardımı ile temel gıda ürünlerin karşılanmasını sağlıyor. Bu sayede bir çok dar gelirli vatandaşa destek oluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaparak temel ihtiyaçları karşılanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapmak için başvuru formunu doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Başvuru formunu doldurduktan sonra ön incelemeye gireceksiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımından yararlanabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvurusu nasıl yapılır? Kart16 sistemi sayesinde ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Verilen Kart16 sayesinde her ay içerisine belediye tarafından para yüklenerek anlaşmalı marketlerden alışverişlerini yapmaktadırlar.

Bu sayede aileler evlerine erzak doldurarak topluma kazandırılmaya çalışmaktadır. Aileler bu sosyal destek sayesinde tencereleri kaynamaya devam etmektedir.

Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

Bu tür başvuruyu yapabilmek için de ALO 153 üzerinden Beyaz Masa iletişim merkezini arama sağlayarak başvuru yapabilirsiniz. Çağrı merkezinde durumunuzu belirterek Kart16 Başvurusu yapmak istediğini belirtmeniz halinde yardımcı olunacaktır.

Devlet Ödemeleri  Adana Seyhan Belediyesi Yardım Başvurusu Formu. Adana Belediyesi Gıda ve Maddi Yardımı. Seyhan Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi kart16 başvurusu için belediyenin sitesi üzerinden yardım başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru formunda durumunuz ilgili bilgiler istenmektedir. Başvuru nedeni altında seçimler yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvuru Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvuru sorgulama yapmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu yapan kişiler başvuru sonucunu sorgulamak isteyebilir.

Bu tür başvuru sonuçlarını ALO 153 üzerinden çağrı merkezinden ya da E-devlet üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi sayfasına giderek sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başvurularınız olumlu olması halinde verdiğiniz iletişim numarası üzerinden sizlere geri dönüş yapılacaktır. Başvurularda yoğunluk olduğundan dolayı bu tür cevaplar gecikmeli olarak gelebilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvuru formu içerisinde yer alan bilgilere göre kişinin T.C Kimlik Numarası, Adı Soyadı, İletişim Bilgileri, Adres Bilgileri, Aile maddi durumu, Aile çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir.

Bu tür bilgiler verilerek Kart16 başvurusu yapılmaktadır. Çocuk sayısı ve diğer bilgilerin doğru verilmesi gerekmektedir. Yapılan yardım çocuk sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ekipler verdiğiniz bilgileri doğrulama teyidi için araştırmalar yapacaktır. Doğru olması ve ihtiyaç durumu tespit edildiğinde işleminiz gerçekleşecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 bakiye sorgulama nasıl yapılır? Kart16 içerisinde bulunan bakiyeyi sorgulamak için Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayfasına gidilerek yapılmaktadır.

Bu başvuru formunda başvuran kişinin bilgileri, iletişim bilgileri, aile durum bilgisi gibi bilgiler istenmektedir. Kart16 Bakiyesi için de başvuru formunda başvuru nedeni yazan yere işaretlemeniz gerekmektedir. Başvuru onaylanması sonrasında her ay belli günlerde karta para yatmaktadır. Bu bakiyeyi anlaşmalı marketlerde kullanarak aileye destek olunmaktadır.

4.9/5 - (13 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

15 Yorum

 1. Kiradayım hamileyim iki çocuğum var eşim bel fıtık ameliyat oldu çalışamıyor.yardım talep ediyorum.

 2. Kaç defa başvuru yaptık yani evi oalnlara verildi bize bı şey yok ne erzak ne bi yardım oy zamanı tek bir kahveyle kapımıza gelenler bunalrı göz önünde bulunarak gelsinler Ali nur Aktaş takip edin gerçek ihtiyacı olanlar mı alyo yoksa hiç ihtiyacı olmayan insanlar mı alıyor yardımları yazık wallaha .

 3. Üç kızı m var kiracıyım ihtiyaçlarını karşılayamıyoruzlütfan yardımcı olun mağduruz

 4. Evimiz kira herhangi bir gelirimiz yok bir çocuğum var gıdaya çok ihtiyacımız var lütfen geri dönmüş yapın

 5. Merhaba 3 ayi gecik birsuredir kart 16 başvurusunda bulundum sonuç alamadım maddi sıkıntı çekiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 6. Kirada oturuyorum benimde ihtiyacım var lütfen yardım cı olun bursa yenişehir de oturuyorum

  1. Eşim inşahatan düştu kolunda pılatın var çalışamıyor üç cocugum var yetıremıyoru kira öduyorum sizden yardım istiyorum lutfen banada yardim edin kıradayım

 7. Benim çok ihtiyacım var eşim günlük çalışıyor ev kira ikiçocuğum var on16 karta ihtiyacım var başvurdum geri düşmüş yok

 8. Benim çok ihtiyacım var eşim günlük çalışıyor ikiçocuğum var kiracıyım

 9. Merhaba yardım başvurusunda bulundum ama henüz bir geri dönüş olmadı KOAH hastası eşim özürlü kızım olduğunu ve evimin kira olduğunu belirtttim ve acil yardıma ihtiyacım olduğunu belirterek lütfen geri dönüş yaparsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu