Sosyal Yardım

Bayraktar Bursu Nasıl Alınır? Başvuru Nasıl Yapılır?

Bayraktar Bursu Nasıl Alınır? Bayraktar Öğrenci Bursu Başvurusu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi bünyesinde; yardıma muhtaç, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere zaman zaman ya da düzenli olarak bazı maddi yardım projeleri yürütür. Bu yürütülen maddi yardım projelerini bazı vakıflar da kendi bünyesinde yürütür.

Bu maddi yardımları yapan vakıflardan birisi de T3 vakfıdır. Bu vakfın herkes tarafından bilinen ismi se; Türkiye Teknoloji Tanıtım vakfıdır. 

Bu vakıf, Türkiye’deki bireylerin teknoloji ürünlerinin gelişim sürecine katkılarını hızlandırmak amacı ile 2016 senesinde Selçuk Bayraktar tarafından kurulmuştur. Bu vakıf bazı kişilere de kendi bünyesinde burs veriyor.  Verilecek olan bu burs, tam 4 bin öğrenciye maddi destek sağlamaya hazırlanıyor.

Bunu öğrenen ve bu verilen burstan fayda sağlamak isteyen kişiler ise, Bayraktar bursu nasıl alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Bu yazı dizimizde bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizler için derledik.

Bayraktar Bursu Nasıl Alınır
Bayraktar Bursu Nasıl Alınır

Konu Başlıkları

Bayraktar Öğrenci Bursu Başvurusu

Yukarıda belirttiğimiz gibi 4 bin öğrencinin içerisinde yer almak isteyen kişiler bayraktar bursu nasıl alınır diye araştırma yapmaya başladı bile. Bu burstan faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle https://t3vakfi.org/tr/sayfa/ozdemir-bayraktar-milli-teknoloji-burs-programi/ link adresine hızlı ve güvenilir bir şekilde tıklayarak T3 vakfına giriş yapması gereklidir.

Daha sonra sayfanın alt kısmında bulunan yardım başvuru sekmesine tıklayarak sitenin sizi yönlendirdiği sayfalara giriş yaparak başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Bu başvuru formundan sonra T3 vakfının vereceği burstan siz de faydalanabileceksiniz. Verilecek olan bu burs, milli teknoloji hamlesinin öncüsü olan Özdemir Bayraktar adına dağıtılacaktır.

Özdemir Bayraktar Bursu Kaç TL

Verilecek olan bu proje kapsamına dâhil olmayı düşünen kişiler, Özdemir bayraktar bursu kaç TL araştırmasını yapıyor. Verilecek olan bu proje kapsamına 4 bin öğrenci alınacak. Bu belirlenen kişilere her sene 10 ay boyunca aylık 1600 Türk Lirası burs yardımı vakıf tarafından geri ödemesiz bir şekilde hibe edilecek.

Bu burs programın temel amacı ise,  bu bursu alan kişilerin vakıf projelerinde yer almasını desteklemek ve kariyer ve eğitim gelişimleri için yeterli desteği sağlamak olarak açıklanmıştır.

Bu bursu almak için yapılacak olan aşamalar ise; Kys ön başvuru, canlı video mülakat, vaka mülakatı ve yönetici mülakatı olmak üzere 4 temelden oluşur. Bu verilecek olan vakıf bursuna dâhil olacak kişiler ise şu şekilde sıralanmıştır;

  • Deneyap teknoloji atölye çalışma alanlarının bulunduğu illerin üniversitelerinde; mühendislik bölümleri, psikolojik danışman ve rehberlik (PDR) bölümü, psikoloji ve sosyoloji bölümlerinde okuyan öğrenciler,
  • Bilgisayar ve öğretim teknolojileri lisans programı ve benzer programlarda eğitim görmekte olan lisans öğrencileri
  • Lisansüstü öğrencileri

T3 Vakfı Burs Kaç TL?

Teknofest projelerinde yer alan öğrencilere, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından yılın belli zamanlarında süreli ya da süresiz olarak bazı maddi yardım projeleri yürütülür.

T3 vakfı burs kaç TL diye merak eden öğrenciler için konuyu özetlemek gerekirse; verilecek olan bu burs kapsamında, yukarıda belirttiğimiz şartlara uyum gösteren öğrencilere 10 ay boyunca aylık 750 Türk Lirası maddi destek sağlanacaktır. Bu bursun son başvuru tarihi ise 27 Kasım 2022 olarak belirlenmiştir.

Eğer bu bursa başvuru yaptıktan sonra, başvurunuzun onay görüp görmediğini öğrenmek için, Türkiye Teknoloji takımı internet sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bu burs, belirttiğiniz banka hesabınıza her ay düzenli olarak yatırılacaktır. Verilen bu bursların miktarı, hiçbir şekilde sizden geri istenmez. Bu oluşturulan maddi yardım projesi, vakfın kendi bütçesinden başvuruda bulunan kişiler için hibe edilecektir.

4.3/5 - (31 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

5 Yorum

  1. benim oglim 7 sinifa gidiyor ben astim bronjit koah hastasiyim calisamiyorum evim kira oglumun markete gitmeyi birakin her şeye uazkdan bakabiliyoruz oglumun istedigini alamayinca aglayarak yanimdan uzaklasiyor o üzülunce bende agliyorum anne arkadaşlarimin esyalari çok guzel benimkiler guzel degil dyor kalem kutularinda bir suru kalemlemleri var benimkinde 2 tanecik dyor ALLAHIMIN rızasi icin umudumun yüzunü güldurun ona ışik olun sabirsizlikla guzel haberlerinizi bekliyoruz inşallah bu msj boşa çikmaz eger bizim sesimizi duyarsaniz cok mutlu oluruz yalanim riyam yok arastrilabilinir hoşçakalin ALLAHIM yar ve yardimciniz olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu