devlet ödemeleri

Belediye Yardımları

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Batman Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama hizmetleriyle birlikte ön plana çıkarak sosyal hizmetler bakımından öncü bir şekilde ilerlemektedir. İhtiyaç sahibi ve zor durumda kalan kişilere dönemler içerisinde yardımlar sağlayarak toplum içerisinde kalmayı sağlamaktadır.

Bu toplu yardımlar sayesinde halkın refah seviyesini yüksekte tutarak yaşanabilir bir alan hale getirmektedir. Yardımlar halkın durumuna göre gelişen ekonomik ve genel sorunlar üzerinden çıkarak oluşum sağlanmaktadır.

ardım başvurusu yapabilmek için gerekli başvuru kanalları üzerinden öğrenim sağlayarak başvuru sağlayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Batman Belediyesi başvuru yöntemleri olarak en net bir şekilde ulaşacağınız yer olarak ALO 153 Çağrı Destek Merkezi olarak yer almaktadır.

Çağrı destek merkezi üzerinde yardımlar hakkında bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Yapılan yardım türlerinde dönemsel olarak yapıldığından dolayı ilk olarak başvurumu durumu hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

Gerekli başvuru durumu açık olursa gerekli işlemler için bilgilendirme yapılacaktır. ALO 153 Çağrı merkezi 7 gün 24 saat olarak hizmet vererek Batman halkının istek, dilek, şikayetlerini sisteme kaydederek gerekli birimlere iletim sağlamaktadır. Bu sayede vatandaşlar kaldıkları durumla ilgili bilgilendirmeler sayesinde çözüm yolları da açılmaktadır.

Diğer başvuru türleri olarak da internet sitesi üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Batman Belediyesi sitesinden kayıt oluşturma linkine https://www.batman.bel.tr/ gidebilirsiniz. Yer alan sitede çıkan bölümde vatandaşlık olarak kayıt oluşturmayı seçerek diğer sayfaya gidin. Açılan sayfa da cep telefonu numaranız istenmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bu cep telefonu numarası teyit etmek amaçlı konulan güvenlik sistemidir. Telefon numaranızı yazdıktan sonra “Gönder” butonuna basarak yazmış olduğunuz telefon numarası güvenlik kodu yollanacaktır. Güvenlik kodunu siteye girmenizle birlikte başvuru formu açılış gösterecektir. Başvuru formunda gerekli alanları doldurarak sisteme yollayın. Sisteme yollandıktan sonra kaydınız iletilerek değerlendirme aşamasına girecektir.

Üçüncü yöntem olarak da Batman Belediyesi vatandaşa daha çok ulaşmak adına teknolojik kanalları tercih etmiştir. Batman Belediyesi Whatsapp hattı numarası olarak 0533 153 65 72 numaralı hattı telefonunuza kaydederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj yazdığınızda ekipler tarafından kısa süre içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Almak istediğiniz başvuru hakkında bu tarafta bilgileri alabilirsiniz.

Batman Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Batman Belediyesi yardım başvurusu yaptığınız zaman sizden başvuru formunda bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler olarak başvuran kişiye ait bilgiler istenerek kaydınız oluşturulmaktadır. Başvuru formunda almak istediğiniz yardım türüne göre seçim yaparak başvuru iletilir. Verdiğiniz bilgiler eksiksiz ve doğru bilgiler olarak yer alması gerekmektedir.

Ekipler tarafından incelenme yapılacağından dolayı yanlış verilen bilgi yardımın kabul edilmeme nedeni olarak verilebilir. Başvuru sağlandıktan sonra azami olarak 15-30 gün içerisinde durum hakkında bilgi verilecektir. Başvuru durum bilgi yönlendirmesi de verdiğiniz iletişim numaraları üzerinden sağlanacaktır.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Batman Belediyesi yardım başvurusu yaptığınızda uzun süre geçmesine rağmen geri dönüş olmuyorsa öğrenim yolu olarak ALO 153 çağrı destek merkezi üzerinden ulaşım sağlanarak yardım başvurusu sorgulama yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Sizden bazı bilgiler istenerek başvurunuz sistem çalışanı tarafından sorgulanacaktır. Sorgulama işlemleri bittikten sonra size bilgilendirme yapılacaktır.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Batman Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak ALO 153 üzerinden bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. ALO 153 Batman Destek Çağrı merkezi olarak 7 gün 24 saat hizmet süresiyle birlikte vatandaşların tam hizmetini sağlamaktadır. Batman Belediyesi diğer ulaşım yöntemi olarak Whatsapp üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Whatsapp İletişim Hattı numarası olarak 0533 153 65 72 numaralı hat üzerinden ulaşarak başvuru için gerekli bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Whatsapp üzerinden mesaj atıldığından itibaren ekipler tarafından incelenip gerekli geri dönüş sağlanacaktır.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Batman Belediyesi Yardımları Neler?

Batman Belediyesi yardım türleri hakkında çok yönlü yardımları yaparak halkın refahını korumaya çalışmaktadır. Yardım türleri vatandaşların durumuna göre hareket edilerek dönemsel ve sürekli olarak yapılarak zor durumda kalan kişilerin topluma kazandırılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Batman Belediyesi yardımları olarak;

 • Yoksul Ailelere Yardım
 • Nakdi Yardım
 • Psikolojik Destek
 • Yaşlı Bireylere Evde Bakım Hizmeti,
 • Engelli kişilere engelsiz yaşam koşulları sağlamaktadır. Bu tür yardımlar dönemler bazında değişmektedir. Yardım almak istediğiniz konuyu Çağrı Destek Merkezi üzerinden ulaşım sağlayarak kaydınızı bırakarak gerekli geri dönüşler sağlanacaktır.

Batman Belediyesi Yardım Kolisi

Batman Belediyesi yardım kolisi dağıtılmasıyla birlikte ailelerin mutfağına ve bütçesine katkı sağlamaktadır. Yer alan yardım kolisi içerisinde temel gıda paketi yer almaktadır. Temel gıdalar ailelerin geçinebileceği kadar ayarlanarak adreslerine teslim edilmektedir. Böylelikle aileler manevi desteklerini de alarak refah seviyesi artırılma amacı konulmuştur.

Batman Belediyesi yardım kolisi başvuru yapabilmek için ALO 153 Çağrı Merkezi üzerinden detaylı bilgi ve başvurularını sağlayabilirler. Diğer yöntem olarak Batman Belediyesi sitesine buradan giderek yardım başvurusu talebinde bulunabilirler.  Yardım başvuru sitesine girdiğinizde verilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde verilip sisteme kaydedilmesi gerekmektedir.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Batman Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi Erzak yardımı yapılmasıyla birlikte aileler temel gıda ihtiyaçlarını karşılanmasıyla birlikte önemli sorunu çözülmesi hedeflenmektedir. Geçim sıkıntısı geçiren aileler temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmektedir. Batman Belediyesi bu sorunları tespit ederek ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı yaparak yanında olmaya çalışmaktadır.

Erzak yardımı başvuruları için Batman Belediyesi çağrı destek merkezi numarası ALO 153 numaralı hat numarasıyla ulaşarak erzak yardımı başvurusu belirtmek isteyerek gerekli işlemleri başlatabilirler. Başvuru sırasında bilgi istenerek başvuru kaydınız oluşturulacaktır. Başvuru ekipler tarafından incelenmesiyle olumlu olması halinde adresine yardım sağlanacaktır.

Batman Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi zorluk durumunda yer alan vatandaşlara gıda yardımı sağlayarak önemli bir problemi çözmektedir. Geçim sıkıntısı ve ihtiyaç sahibi ailelerin yararlanılan yardım türünde gıda yardımı sağlanarak topluma kazandırmak adına yapılan sosyal hizmettir. Gıda yardımı başvurusu yapabilmek ALO 153 üzerinden arama sağlayarak durumunu anlatabilirler.

Gıda yardımı başvurusu sistem çalışanı tarafından belli bilgiler alınarak sistem üzerinde kaydınızı açacaktır. Ekipler tarafından inceleme yapılmasıyla birlikte olumlu olması halinde gıda yardımı adresinize sağlanacaktır. Batman Belediyesi gıda yardımında en ihtiyaçlı aileler tespit edilmektedir. Bu yardımlar aylık ve dönemsel olarak yapılarak aileleri geçimini olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

Batman Belediyesi gıda yardımı başvurusu ikinci yöntemi ise internet sitesi üzerinden başvuru yapmaktadır. Başvuru sitesine gitmek için buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Nakdi Yardım Başvurusu

Batman Belediyesi belirli dönemler içerisinde nakdi yardım yapmaktadır. Yapılan nakdi yardım yapılmasıyla zor durumda kalan ailelerin belli alanlarda harcamalarda vesile olmaktadır. Batman Belediyesi nakdi yardım başvurusu site üzerinden yapılmaktadır.

Batman Belediyesi nakdi yardım başvuru sitesine buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Siteye girdiğinizde gerekli adımları yaparak yardım türü olarak nakdi yardım olarak seçerek verilen bilgilerle başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Başvuru sırasında bilgilerin sırasıyla yaparak eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Destek çalışanları tarafından durumunuz incelenerek nakdi yardıma uygun olup olmadığı karar verilecektir. Nakdi yardım olumlu gözükürse dönüş sağlanarak yardım sağlanacaktır.

3/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

7 Yorum

 1. Bi oğlum var eşim çalışıyor ama maaşını ailesine veriyor kredileri olduğu için banada aylık 50 tl veriyorlar oğlum bezi çıkmıyor lütfen sizde yardım bekliyom

  1. Selamünaleyküm sayın büyüklerim ilk önce Allah sonra sizden yardım istiyorum günlük çalışıyorum günlüğüm 50 TL dir geçinemiyorum kirada yim kiram 400 4tane çocuğum var 3tanesi okula gidiyor yırtık ayakkabı ile okula gidiyor yırtık montla Allah sizden razı olsun bana yardım edin çocuklarım hastalaniyor doktora goturemiyorum Allah rızası için yardım edin sayın büyüklerim ellerinden öpüyorum

 2. İstanbuldan evimi buraya taşıdım durumum yok sizden nagdi destek istiyorum

 3. İşsizim sizlerden gelen her türlü desteğe muhtacız Saygılarımla

 4. Nakdi yardım almak istiyorum eşim altı ay dir çalışmıyor sizden yardım istiyorum lütfen gelin komşularima soyliyebilrsinz kirdayim çok Zor durum dayım işi olsaydı böyle başvurmasaydim keşke ama çocuk larim için herkapiyi çalarım Allah rızası için yardım bekliyorum

 5. Ben Gülsüm benim 4 küçük cocugum var en büyük olanı 1 sınıfa gidiyor onun okul ihtiyaçlarını karşılayacak gücüm yok diğer çocuklarımda mamaya primaya ve süte bağlı bazen süt olmadığı için çay biberona koyup iciriyorum çünkü durumum yok alsam sizden yardım eli uzatmanizi istiyorum Allah rızası için eşim çalışmıyor bize bakmıyor sürekli evde tartışma içerisindee bizimle evime gelen tek gelir kaynanamin aydan aya aldığı engelli maaşıyla geçim yapmaya çalışıyoruz biz 7 kişiyiz aydan ayda 1300 TL yetmiyor 4 küçük çocukla gerçekten Allah sahittirki olmuyor artık sizden Prima süt ve mama desteği istiyorum lütfen Allah rızası için sesimi duyun artık sosyal valilik hiç bir yardımda bulunmuyor bari siz yardım edin şimdiden Allah razı olsun

 6. Kiradayım kiram 2000 TL doğalgaz su faturası derken 5 tane çocuğun var okula gidiyor ikisi küçük maması bezi derken okul masrafı derken fazla eşyam da yok yardım ben talep ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu