Doğalgaz Yardımı

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu Başladı. Aksaray Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği. Aksaray yakacak ve Odun Yardımı. Aksaray Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu Başladı

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu. Isınmak ihtiyacı özellikle kış aylarının birincil sorunudur ve toplum sağlığı açısından önemlidir. İhtiyaç sahibi olup yeteri kadar geliri olmayanlar için kış ayları zordur ve ısınmak ayrı bir sorundur.

Doğalgaz yardımının amacı geliri yetersiz olduğu için doğalgaz faturasını ödeyemeyenlerin faturasını ödemektir. Yardım nakit bir şekilde yapılmıyor ve doğrudan faturaya yansıyor. Aksaray Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu faturaya yansıyan ve sadece fatura ödeme işleminde kullanılabilen bir yardımdır.

Yardımın alınabilmesi için yardıma ihtiyacı olan kişinin başvuru yapması gerekir. Başvuru yapmayanlar destekten faydalanamıyor. Bu nedenle yardıma ihtiyacı olan kişinin yardım programlarını takip etmesi ve başvuru yapması gerekiyor. Başvurusu kabul edilen kişiler e-devletten başvurusunu kontrol etmelidir. Başvurunun onaylanması ile birlikte sadece doğalgaz faturasına yansıyan nakit yardımı T.C numarasına yatıyor.

Yardıma başvurmak isteyen herkes öncelikle başvuru şartlarını yerine getirmesi ve ihtiyaç sahip biri olması gerekiyor. Resmi gelirler ve resmi olmayan gelirler, gelir testiyle analiz ediliyor ve başvuranın ihtiyaç sahibi olduğuna karar verilirse yardım yapılıyor. Başvuru işlemi herkese açıktır ancak ihtiyaç sahibi olanların başvurusu kabul ediliyor.

Başvurunun diğer önemli bir konusu ise bir aileden bir kişi başvurduğu zaman bütün aile fertleri adına başvuru yapmış olur. O başvuru sonuçlanmadan başvuran kişi ve aile fertleri ikinci bir yardım başvurusu yapamaz.

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Aksaray Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Kömür, giysi, gıda, kırtasiye ve benzeri konularda yardım yapan Aksaray Belediyesi, faturaya yansıyan yardım programında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışıyor. Doğalgaz yardımı almak isteyenler e-devlet aracılığı ile başvuru yaparak fatura desteği alabilir. Aksaray Belediyesi doğalgaz fatura desteği genel bir yardımdır ve yardım için ikametgah adresinde doğalgaz tesisatının olması gerekir.

Fatura desteği faturanın belli bir kısmının ödenmesi işlemidir. Faturanın belli bir kısmının ödenmesi işleminde limit bakanlık tarafından belirlenir. Bakanlık belli bir limiti öder ancak kullanıcı bu limiti geçerse bu durumda fazla harcanan kısım kullanıcı tarafından ödenir. Ödemelerde aracı kurum PTT’dir. T.C kimlik numarası ile PTT’ye giden ve doğalgaz yardımı almaya hak kazanan kişiler fatura desteğinden faydalanır.

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Fatura desteğini almanın ilk şartı destek formunu doldurmak ve başvuru yapmaktır. Gelir araştırma işleminde ilk sırada resmi gelirler yer alır. Banka maaşları, hesaplar, gayrimenkuller, tarım gelirleri, hayvancılık gelirleri ve kira gelirleri bu bağlamda araştırılır.

Yapılan araştırma sonunda kişinin yardıma ihtiyacı olup olmadığı tespit edilir. Gayri resmi gelirler ise yardım başvurusu yapan kişinin beyanına göre belirlenir. Bu işlem için sosyal yardımlaşma müdürlüğü ekipleri görev alır ve yardıma ihtiyacı olan kişiyi ziyaret eder.

Ziyaret esnasında gelir testi ile ilgili sorular sorulur ve yardıma ihtiyacı olan kişi yakından analiz edilir. Bu işlem sonrası yardım talebinde bulunan kişinin ihtiyaç sahibi olup olmadığı anlaşılır. Aksaray Belediyesi doğalgaz fatura destek formu online sitede yer almakla birlikte belediyeden de tedarik edilebilir.

Gelir testi yaptırmadan veya başvuru yapmadan herhangi bir yardım alınamamaktadır. Ancak Bakanlık ‘herkes başvurabilir’ başlığı ile yayınladığı yardım kampanyalarına herkes başvurur ve başvuru esnasında gelir beyanı sunar.

Aksaray Belediyesi de aynı yöntemle gıda başta olmak üzere, kömür, kırtasiye, giysi ve benzeri konularda yardım yapmaktadır. Belediyeler dahil olmak üzere diğer bütün resmi kurumlar başvuru işleminde e-devlet verilerini dikkate almaktadır.

Başvuru işlemleri e- devletten yapılabildiği gibi aynı zamanda resmi kurumların ilgili müdürlükleri vasıtası ile de yapılabilmektedir. Başvurudan T.C vatandaşı olan herkes yararlanabilir.

Aksaray Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

  1. Başvuru işlemi aileyi kapsamaktadır ve aile içerisinde 18 yaşını geçmiş olan herkes başvuru yapabilmektedir.
  2. Başvuru yapacak olan kişi T.C vatandaşı olmalıdır ve başvuru için her hangi bir engel olmamalıdır.
  3. Başvuru işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır veya Aksaray Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden yapılmaktadır.
  4. İkametgahta doğalgaz tesisatı olmalıdır ve ikametgah adresi başvuru yapan kişiye ait olmalıdır.
  5. Başvuruda ikametgah adresinde yaşayan herkesin telefon, kimlik numarası ve gelir bilgisi hazır olmalıdır.

Fatura desteği alma şartları herkes için aynıdır ve bu şarta uyan herkese yardım yapılmaktadır. Fatura desteği alabilmek için öncelikle başvuru şartlarının yerine gelmesi gerekir. Herhangi bir başvuru yapmadan destek almak mümkün değildir.

Başvuru yaparken öncelikli konu kişinin gelir seviyesidir. Yani başvuru yapacak olan kişi önce gelir beyanı sunar ve daha sonra bunun akabinde başvuru sonucunu bekler.

Başvurunun yapılmasının ardından birkaç haftada başvuru sonuçlanmaktadır ve yardım ‘doğalgaz fatura desteğine özel nakit yardım’ şeklinde T.C numarasına yatmaktadır. Doğalgaz fatura desteği PTT şubelerinden tahsil edilebilir.

Engelli raporu, hasta raporu, çalışamaz raporu, dul/yetim raporu ve malül raporu başvuru esnasında sunulursa ve yeterli geliri olmadığı tespit edilirse fatura desteği sunulur. Bununla birlikte ihtiyacını karşılaması için maaş bağlanır. Aksaray Belediyesi de kaymakamlıkla ortaklaşa hareket ederek ihtiyaç sahiplerini tespit ediyor ve evinde ziyaret ederek durumlarını yakından inceliyor.

Doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir?

  1. E-devlet şifresi alarak başvuru yapmalıdır ve e-devleti olmayanlar şifre almalıdır (PTT’den).
  2. Başvuru işlemleri esnasında aile fertlerinin nüfus cüzdan kimlik numaralarını, telefon numaralarını ve gelir bilgilerini hazır bulundurmalıdır. Ayrıca iban numarası, maaş bilgileri ve gelir bilgileri hazır olmalıdır.
  3. www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapıldıktan sonra sosyal yardım sayfasına ulaşmalıdır. Bu sayfaya ulaşmak için arama kısmı kullanılır. Bu kısma ‘yardım başvurusu’ yazıldığında Aile ve Sosyal Bakanlığı Yardım Başvurusu kısmı çıkar. Bu kısım tıklanır ve yeni başvuru kısmından başvuru yapılır.
  4. Hali hazırda yeni başvuru yapan ve başvurusu sonuçlanmayanlar yeni bir başvuru yapamaz.
  5. Başvuru sonunda ısınma türü doğalgaz olmalıdır. Isınma türü kömür olanlar kömür yardımı alabilir. Evinde doğalgaz tesisatı var ise bu durumda doğalgaz fatura desteği alınabilir ve ısınma türü doğalgaz olarak işaretlenmelidir. En sonda başvuru nedenine de doğalgaz yardımı yazılmalıdır.

Başvuru işlemleri için link arayanlar bu linkleri takip edebilir:  https://yardimbasvurusu.com/aksaray-belediyesi-yardim-basvurusu-ve-sorgulama/ linkinin yanı sıra www.turkiye.gov.tr linkine girerek şifre ile birlikte başvuru yapılabilir.

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (7 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu