devlet ödemeleri

Güncel

AKP’den 23 Milyon Destek Başladı. Kimler Alabilir? Başvuru Formu

AKP'den Kumluca’ya 23 Milyon Destek Başladı. Kumluca Belediyesi Sel Yardımı. Kumluca Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kumluca Belediyesi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kumluca’ya 23 Milyon Destek

AKP’den Kumluca’ya 23 Milyon Destek Başladı. Kumluca Belediyesi Sel Yardımı. Kumluca Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kumluca Belediyesi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kumluca’da meydana gelen sel felaketinden sonra bölge halkının yaralarını sarmak için hem devlet hem de ülkenin dört bir yanında yaşayan vatandaşlar tarafından maddi olarak yardımlar sağlanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya YanıkKumluca’da selden zarar gören hanelerimizin acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 5,5 Milyon TL daha kaynak aktardık. Bakanlığımız tarafından selin ardından bölgeye ulaştırılan yardım miktarı 23 Milyon TL’ye ulaştı” açıklamasını yapmıştır.

Ak Parti Antalya Milletvekili olan Atay Uslu’nun açıklamalarına göre, Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde yaşanan sel felaketinden dolayı zarar gören 616 iş yerine 10.000 TL yardım yapıldığı bildirilmiştir. Ayrıca Uslu, Kumluca Kaymakamlığının Toplan Salonu’nda basın mensuplarına verdiği demeçlerde sel afetinin verdiği zararları karşılamak için “can suyu” adı altında yardımların yapıldığını açıklamıştır.

Bölgede halen hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Uslu, “680 hasarlı araç tespit edildi. Oluşturulan ekipler, sanayideki araçların zararlarını tespit ediyor. Kumluca Belediyesine 4 milyon, Finike Belediyesine de 2 milyon lira acil yardım desteği adı altında yardım gönderildi.” ifadelerine de yer vermiştir.

Uslu, bu ifadelerin dışında da şöyle bir açıklama yapmıştır: “Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 80 milyon, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2,5 milyon lira ödenek (10 milyon liraya yükseltilecek) tahsisleri yapıldı.

akpden 23 milyon destek
akpden 23 milyon destek

Ödeneklerle evi, eşyası, iş yeri zarar gören vatandaşlarımızın zararları tazmin edilecek. Okullar için 2 milyon lira tamirat ödeneği gönderildi. Ayrıca AFAD hizmetleri için 10 milyon lira ödenek gönderildi. Şu ana kadar 100 milyon liranın üzerinde bir ödenek tahsisi gerçekleşti.” açıklamalarında bulunmuştur.

İlgili Makaleler

Sel felaketi yaşanın Kumluca ve Finike ilçelerinde iki binden fazla personelle birlikte bin civarında iş makinelerinin aracılığıyla selden zarar gören mahalle ve evlerin onarımı hızlı bir şekilde yapılmıştır. Kumluca ve Finike ilçelerinin normal hayata döndükten sonra tekrar açıklama yapan Uslu, “Zarar gören esnaf işlerine döndü. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu tüm süreci bizatihi koordine etti. Emeklerine teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, neredeyse yapılan çalışmalardan anlık bilgiler aldı. Bakanlarımız sahada. Hükümetimize, kurumlarımıza başarılı koordinasyonu için teşekkür ederiz. Selden zarar gören bölgemiz, ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi‘ ilan edildi.

Kumluca ilçemizde hayat normale döndü. Temizlik çalışması bitti. Yıkama çalışması gerçekleştiriliyor. Allah bir daha böyle afet vermesin, Bakanlığımız Kumluca Belediyesinin ihaleye çıkarttığı kapalı pazar yeri için işin yapımına göre 10 milyon lira destek sözü verdi” ifadelerine yer vermiştir.

Türkiye, her doğal afetlerde olduğu gibi Antalya’nın Kumluca ilçesinde yaşanan sel felaketinde hem maddi hem manevi olarak halkın yanında yer alarak onların acısına ortak olmuştur. Sel gibi doğal afetler sonucunda yaşanan yıkımlar sonucunda ortaya çıkan görüntüler tüm insanlığın ortak üzüntüsüdür.

Son zamanlarda hem ülkemiz de hem diğer ülkelerde doğal afetlerin yaşandığını görmekteyiz. Bu gibi durumlarda ülkeler birbirlerine yardım göndermesi de doğal afetlerin tüm insanlığın ortak sorunu olduğunun göstergesidir.

Ayrıca son yıllarda ülkemizde sıkça yaşanan yangınlar sonucunda kardeş ülke olan Azerbaycan hükümetinin kendi itfaiye erlerini ülkemize yangınların söndürülmesine yardım etmeleri için göndermesini örnek verebiliriz.

Kumluca Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Kumluca belediyesine yardım başvurusu yapmak için o ilçede ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca maddi geliri yetersiz olan ve desteğe muhtaç olan vatandaşlar başvuruları onaylanmaktadır.

Sosyal yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların T.C. kimlikleri ve hangi yardımı talep edecekse onun belgeleri (tapu, yangın, deprem raporu, sağlık raporu) temin etmesi gerekmektedir. Kumluca sosyal yardım başvuruları e-devlet, belediye binasına giderek ve ALO 144 numarasını arayarak yapılmaktadır.

Kumluca Belediyesi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kumluca Belediyesi’nden para yardımı almak için e-devlet üzerinden veya belediye binasına gelerek verilen formu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldururken eksik ve doğru bilgi vermek zorundasınız.

Yoksa yapılan para yardımı başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Kumluca Belediyesinin verdiği para yardımı her ayın 23’ünde verilmektedir. Çok nadir olarak da ayın 6’sında verildiği de görülmektedir. 

Kumluca Sosyal Yardım Başvurusu

Antalya’nın Kumluca ilçesinin belediyesine sosyal yardım almak için başvurular genellikle her vatandaşın bildiği e-devlet sisteminden yapılmaktadır. Ayrıca Kumluca Belediyesi binasına giderek de sosyal yardım başvurusu yapabilirisiniz. Ücretsiz olan ALO 144 irtibat numarasını arayarak da sosyal yardım başvurusu yapabilirisiniz.

Kumluca Belediyesinin sosyal yardım faaliyetleri üç ana başlıkta ele alınmaktadır. Bu sosyal yardım başlıkları ise şu şekildedir:

1- Aile Yardımları 

Gıda, giyim, yakacak, sağlık, barınma, ev yaparken kullanılan malzeme ve ev onarma gibi verilen sosyal yardımlardır.

2- Özel Amaçlı Yardımlar

Sel, yangın gibi doğal afetler ve terör saldırıları sonucunda verilen zararların karşılanması gibi verilen sosyal yardımlardır.

3-Düzenli Olarak Yapılan Yardımlar

Eğitim, sağlık ve gebelik yardımı

Eşi vefat eden kadınlara yardım

Öksüz ve yetim yardımı

Muhtaç asker ailesi ve asker ailesi çocuğu yardımı

Engelli, engelli yakını ve yaşlı olan vatandaşlara yardım

Kronik hastalığı bulunan vatandaşlara yardım

Kumluca Belediyesine 0(242) 887 27 00 numarası ve belediye@kumluca-bld.gov.tr mail adresi vasıtasıyla uluşabilir ve sosyal yardımlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Sosyal yardımlar konusunda bilgi almak ve başvuru yapmak için ALO144 numarasını arayabilirsiniz.

E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayınız. 

E-devlet üzerinden yaptığınız sosyal yardım başvurunuzu takip etmek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayınız.

Devletin yapmış olduğu sosyal yardımları online olarak başvuru yapmak istemiyorsanız, belediye binalarına giderek oradaki çalışanlarla iletişime geçerek hem sosyal yardımlarla ilgili bilgi edinebilirsiniz hem de sosyal yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusunu yaparken size verilen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

5/5 - (14 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu