devlet ödemeleri

Maddi Yardım

AK Parti Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

AK Parti Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? AK Parti Yardımı Nasıl Alınır? Kimler AK Partiden Yardım Alabilir? AK Parti Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? Ak Parti Sosyal Yardımları nelerdir? 

AK Parti Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

AK Parti Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? AK Parti Yardımı Nasıl Alınır? Kimler AK Partiden Yardım Alabilir? AK Parti Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? Ak Parti Sosyal Yardımları nelerdir? 

Ülkemizde insanların hayatını devam ettirebilmesi için ulaşım, gıda, elektrik, giyim, sağlık, ısınma gibi ihtiyaç fiyatlarının artması nedeniyle en temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir ve bu durum vatandaşların yaşam kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır, karşılayan kişiler ise bir şeylerden kısarak karşılama çabasına girmiştir.

Ülkemizde iktidar olan AK Parti, yapmış olduğu yardım kampanyaları ile gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişileri tespit ederek bu kişilerin yükünü azaltmak ve ihtiyaçları karşılamak için çeşitli alandaki yardımlarla vatandaşların çektiği sıkıntıları azaltmaya çalışmaktadır.

AK Parti yardımlarını almak için birtakım kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterleri sağlamayan kişiler yardım alamayacaktır bu sayede bunun için ayrılmış olan yardımlar gerçekten ihtiyacı olan kişilere gitmektedir. 

ak parti yardım başvurusu
ak parti yardım başvurusu

AK Parti Yardımı Nasıl Alınır? 

Adalet ve kalkınma partisinden yardım almak isteyen kişilerin aklına ilk olarak “ak parti yardımı nasıl alınır?” sorusu gelmektedir, başvuru yapmak isteyen vatandaşların çeşitli yöntemleri vardır. 

AK Parti yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar isterlerse ilk olarak AK Parti il ve ilçe teşkilatına giderek yardım almak istediğini bildirebilir. Başvuru yapmanın diğer bir yolu da Ak Parti 444 25 44 numarasını arayarak telefon üzerinden doğrudan iletişime geçebilirsiniz. 

Kimler AK Partiden Yardım Alabilir? 

AK Partiden yardım almak isteyen vatandaşların ve durumunun kötü olduğu saptanan kişi veya aileler için yapılan çeşitli yardımlar bu bireylerin yaşam standartları iyileştirilmeye çalışılmaktadır. Adalet ve Kalkınma Partisi de bu amaç ile birden fazla bireye yardım eli uzatmakta ve çeşitli yardımlarda bulunmaktadır.

AK Parti maddi durumu kötü olan vatandaşlara çeşitli zamanlarda erzak yardımı yapmaktadır. AK Parti aracılığıyla yapılan bir diğer yardım da yakacak yardımıdır. Bilhassa soğuk kış aylarının gelmesi ile birlikte yakacak almakta zorlanan bireyler bu yardımı almak için başvuru yapıp gerekli yakacağı Ak Parti aracılığıyla ücretsiz bir biçimde alma olanağına sahip olur.

Tüm bu yardımların yanında nakit para yardımı da Adalet ve kalkınma partisi aracılığıyla yapılan bir diğer yardım çeşididir. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişiler çeşitli şekillerde bu yardımlara başvurabilir. 

AK Parti Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? 

 • AK Parti’nin yapmış olduğu nakit, yiyecek ya da yakacak yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların ilk olarak sorduğu soruların başında “kimler ak partiden yardım alabilir?” sorusu gelmektedir.
 • Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yardımlarından faydalanmak için gerekli şart maddi yetersizliktir. Kişilerin maddi yetersizliğini çeşitli belgeler ile doğrulanması gerekmekte.Başvurunun ardından belgeler incelenmektedir ardından başvuru formunda hatalı bilgi verdiği tespit edilen vatandaşlar yardım kampanyasından faydalanma hakkını kaybeder. Bu nedenle başvuru formunun hatasız ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • AK Parti sosyal yardım başvurusu için doğrudan AK Parti il ve ilçe temsilciliklerine gidebilir ya da resmî web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvurularında Ak Parti’nin iki ana yardım kanalı bulunmakta.  

Yardım türlerinden biri engelli vatandaşlara yöneliktir. Engelli vatandaşlar ihtiyaçlarını dile getirerek başvuru formlarını doldururlar sonrasında başvuruları kabul edilirse Ak Parti tarafından engelli vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Detaylı bilgi için Ak Partinin resmî sitesinden yardım alabilirsiniz. 

Ak Parti Sosyal Yardımları nelerdir? 

AK Parti her zaman olduğu gibi yardıma muhtaç kişilerin gıda, elektrik, ısınma ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal yardımlar ile muhtaç kişilere destek vermektedir.

AK Parti tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardımlar; maddi yardım, gıda yardımı, yakacak yardımı ve erzak yardımı olmak üzere birçok konuda sosyal yardım yapılmaktadır. AK Parti maddi yadım ile ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini amaçlamıştır.  

Ak Parti Yardımları Nelerdir?

 • AK Parti Gıda Yardımı 

AK Parti’ye gıda yardımı için müracaat eden vatandaşlara yardım desteği sağlanmaktadır. Gıda desteği almak için sadece başvuru esnasından gıda yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Gıda yardımı başvurularınızı AK Parti web sitesinden veya 444 25 44 numaralı hattı arayarak yapabilirsiniz. 

 • AK Parti Isınma Yardımı 

AK Parti kış aylarında doğalgaz faturasını ödeyemeyen veya evine kömür alamaya gücü olmayan vatandaşlar için yakacak yardımından bulunmaktadır.

Yardımdan faydalanabilmeniz için AK Parti’nin web sitesinden başvuru formunu doldurmanız ve yakacak yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. 

 • AK Parti Yardım Başvurusu 

AK Parti yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların AK Parti il veya ilçe binalarına giderek veya resmî web sitesinden başvuru yapacak vatandaşların yardımdan faydalanabilmesi için doldurulması gereken bir belgedir.

Başvuru formunda yer alan bilgiler doğru ve güncel olması son derece önemlidir, çünkü burada yazılan bilgilerin doğruluğu araştırılacaktır. Eğer yanlış bilgi verilirse AK Parti yardımından faydalanmanız mümkün değildir. 

AK Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu 

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yapılan sosyal yardımlara başvuruda bulunmak için ilk olarak başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Sosyal yardım başvuru formu aracılığı ile erzak yardımı, maddi yardım ve yakacak yardımı gibi sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz. Sosyal yardımlara yapılan başvuruların tamamlandıktan sonra sıraya alınır. Yoğunluğa göre başvurular sıraya alınır ve formda bulunan bilgilerin doğruluğu kontrol edilir.  Tüm kontrollerin ardından gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişiler onaylanarak yardım almaya hak kazanır. 

AK Parti Sosyal Yardım Alma Şartları Nelerdir? 

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Engel var ise %40 üzerinde sağlık raporunun olması.
 • Şehit ve Gazi yakını olmak.
 • Yaşlılık sebebi ile çalışamamak.
 • Fakirlik belgesi bulunanlar.

Yukarıda belirtildiği gibi AK Parti başvuru numarası olan 444 25 44 arayarak başvuru yapabilirsiniz. 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yardım kampanyalarından haberdar olan bireyler arasında en çok tartışılan sorular “ak parti sosyal yardım şartları nelerdir?” sorularıdır.

Bu yardımlardan faydalanmak için gerekli olan en temel şart başvuru sahibinin maddi bakımdan yardıma muhtaç olmasıdır. AK Parti tarafından verilen yardımlardan faydalanabilmek için ihtiyaç sahibi olmanız yeterlidir. 

Aynı zamanda evinizden başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşları için https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak doğrudan başvuru sayfasına giderek yardım talep edebilirsiniz.  

AK Parti resmi web sitesinden de iletişim formunu doldurarak başvurunuzu iletebilirsiniz. https://www.akparti.org.tr/iletisim/ tıklayarak doğrudan sayfaya gidebilirsiniz.

E- Devlet üzerinden devlet desteğine başvuru yapacak olan kişiler için detaylı bilgi almak isterseniz buraya https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi yeterli olacaktır. E-Devlet sayfasından sosyal yardım başvurularını  buraya https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak yapabilirsiniz 

Aynı zamanda yaptığınız başvuruları sorgulamak için https://akim.akparti.org.tr/ tıklayabilirsiniz..


5/5 - (14 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

9 Yorum

 1. Geçinemiyorum çocuklarım okuyor ihtiyaçlarını alamıyorum yardımınızı bekliyorum teşekkürler

 2. Issizim hicbir sosyal yardim almadim bu zamana kadar maddi sikintilar icerisindeyim siz buyuklerimden bana yardimda bulunmanizi saygilarimla gereginin yapilmasini arz ve talep ederim.

 3. 5 çocuğum var evim kira eşim çalışmıyor rahatsız olduğu için yardım istiyorum

 4. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim saygilarim

 5. 5çocugum var durumum yok gelirim yok 3 öğrencim var çocuklarım için yardım istiyorum eşim yetişmiyor ben çalışıyorum nakit para ihtiyacı var

 6. Kiradayım madi manavı sıkıntısını çekiyoruz sizden yardım etmenizi istemekteyim öğrencilerimin ihtiyaçlarını karşılamıyorum

 7. 5çocugum var durumum yok gelirim yok nakit para ihtiyacı var çalışmıyorum 3 öğrencim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu