Haberler

Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş oldu. Mahinur Özdemir Göktaş Kimdir? Nerelidir?

Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş oldu. Mahinur Özdemir Göktaş Kimdir? Nerelidir?

Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş oldu. Mahinur Özdemir Göktaş Kimdir? Nerelidir? Kaç Dil Biliyor? Hangi Okul Mezunu?

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ederek Cumhurbaşkanlığı görevine resmen başladı. Göreve başlama töreni sırasında Erdoğan, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen devlet başkanlarına hitap etti ve yeni Kabine’yi duyurdu.

Türk asıllı Belçikalı eski siyasetçi Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atandı. Bu atama, yeni hükümetin göreve başlamasıyla birlikte gerçekleşti. Mahinur Özdemir Göktaş‘ın bu görevdeki sorumlulukları, aile politikaları ve sosyal hizmetler alanında çalışmalar yapmak ve bu alanlarda politikalar geliştirmek olarak belirlendi.

Bu atamanın Türkiye’deki siyasi ve sosyal dinamikleri nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Erdoğan’ın yeni Kabine’si ve hükümetin politikaları, yakın gelecekte Türkiye’de önemli değişikliklere neden olabilir.

Konu Başlıkları

Mahinur Özdemir Göktaş Kimdir?

Mahinur Özdemir Göktaş, 7 Kasım 1982 tarihinde Schaerbeek, Belçika‘da doğdu. Türk asıllı Belçikalı bir aileden gelmektedir ve Konya ve Emirdağ kökenlidir. Brüksel ULB Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Mühendisliği lisans eğitimi aldı ve Kamu Yönetimi alanında da yüksek lisans yaptı.

Özdemir, 2009-2019 yılları arasında iki dönem Brüksel Milletvekili olarak görev yaptı. Bu süre boyunca şehir planlaması, imar, çevre, konut sorunu ve iş yerlerinde ayrımcılıkla mücadele gibi konular üzerinde çalışmalar gerçekleştirdi.

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak atandı. Bu atama ile Türkiye’nin Kuzey Afrika’ya atadığı ilk kadın büyükelçi oldu.

Özdemir evli ve 2 çocuk annesidir.

Mahinur Özdemir’in ana dili Türkçe ve Fransızca olup, ayrıca ileri düzeyde Felemenkçe ve İngilizce bilmektedir. Ayrıca Latinceyi de bilmektedir. Dil becerileri geniş bir yelpazede olan Özdemir, Türkçe, Fransızca, Felemenkçe, İngilizce ve Latince dillerinde iletişim kurabilmektedir.

Mahinur Özdemir Göktaş Nerelidir?

Mahinur Özdemir Göktaş 7 Kasım 1982 Tarihinde Schaerbeek, Belçika’da dünyaya geldi. Türk Asıllı Bir Aileden Gelmektedir. Konya ve Emirdağ Kökenlidir.

Devlet Ödemeleri yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu