Haberler

Afrika Üzerinden Türkiye’ye Geliyor. Bir Sen Eksiktin. Salı ve Çarşamba Gününe Dikkat Edin

Afrika Üzerinden Türkiye'ye Geliyor. Bir Sen Eksiktin. Salı ve Çarşamba Gününe Dikkat Edin. Afrika'dan Gelen Sıcak Hava Dalgası Etkili Olacak

Afrika Üzerinden Türkiye’ye Geliyor. Bir Sen Eksiktin. Salı ve Çarşamba Gününe Dikkat Edin. Yeni yıla sayılı günler kala, Türkiye’de kar yağışı beklentisi içinde olan vatandaşlar için meteoroloji uzmanı Orhan Şen’den üzücü bir haber geldi. Pazartesi günü Afrika üzerinden ülkemize ulaşacak sıcak hava dalgası, yılbaşında kar yağışı ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Afrika Üzerinden Türkiye'ye Geliyor. Bir Sen Eksiktin. Salı ve Çarşamba Gününe Dikkat Edin
Afrika Üzerinden Türkiye’ye Geliyor. Bir Sen Eksiktin. Salı ve Çarşamba Gününe Dikkat Edin

Yılbaşı Haftasında Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji uzmanı Orhan Şen’in verdiği bilgilere göre, yılın son günü ve yeni yılın ilk gününde Türkiye genelinde kar yağışı beklenmiyor. Yılbaşı tatili için kayak ve dağ turistik yerlerini tercih edenler, yerdeki mevcut kar yüksekliğinden yararlanabilecekler ancak yeni bir kar yağışı olmayacak.

Sis Uyarısı ve Güvenlik Önlemleri

Şen, yılbaşı tatili süresince sisin etkili olabileceğini belirterek, kayak yapacak vatandaşlara pistlerde dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Özellikle sisli hava koşullarında görüş mesafesinin düşebileceğini ve pistten çıkılmaması gerektiğini vurguladı.

Afrika’dan Gelen Sıcak Hava Dalgası Etkili Olacak

Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının, yılbaşı haftasında Türkiye genelinde etkili olacağı öngörülüyor. Bu durum, özellikle kış mevsimini kar yağışı ile geçirmek isteyen vatandaşlar için hayal kırıklığı yaratabilir.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu