devlet ödemeleri

Belediye Yardımları

Adıyaman Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvuru Yapabilir? Başvuru Şartları Nelerdir?

Adıyaman Belediyesi para yardımı. Adıyaman Belediyesi Para Yardım Başvurusu. Adıyaman Belediyesi 1000 TL yardım. Adıyaman TOGEM başvuru

Adıyaman Belediyesi para yardımı. Adıyaman belediyesi tarafından yoksul ailelere verilmektedir. Belediyenin kendi resmi web sitesinde yer alan form doldurularak para yardımı için başvuru yapılabilir.

Nakdi yardımları almak için belli başlı şartlara uygun olmak gereklidir. İkamet edilen ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yaptığı değerlendirmelerin olumlu olması halinde para yardımı almaya hak kazanılabilmektedir. Devlet Ödemeleri

Vatandaşlara yapılan yardımlar geri ödemesiz olup devlet destekli olarak yapılmaktadır. Yapılan yardım miktarı ise ailenin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Peki, belediyeden yardım parası nasıl alınır? Başvuru için nerelere müracaat edilmelidir?

Adıyaman Belediyesi Para Yardımı Başvurusu
Adıyaman Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Adıyaman Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu 

Adıyaman Belediyesi her yıl ihtiyaç sahibi kimselere düzenli olarak para yardımı yapmaktadır. Yapılan bu yardımlar fakir ve muhtaç kişilere bir nebze olsun destek olmaktadır. Nakdi yardım alabilmek için başvuru formu doldurmak gerekir.

Adıyaman Belediyesi para yardım başvuru formu e-devlet üzerinden alınabileceği gibi bizzat belediyeden de temin edilebilmektedir. Buna ek olarak Alo 153 beyaz masa hattı aranarak da başvuru formu ile alakalı detaylı bilgiler öğrenilebilir. Para yardımı almak için başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmak gerekmektedir. Gerçek ihtiyaç sahiplerini belirlemek amacıyla bu yola başvurulmaktadır. 

Adıyaman Belediyesinin para yardımı almak için düzenlediği başvuru formunda vatandaşlardan kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, ikametgah bilgileri ve gelir bilgisi talep edilmektedir.

Ayrıca medeni hal, gelir ve giderler, ailede çalışan sayısı, çocuk sayısı gibi bilgiler de formda yer alan bilgiler arasındadır. Hanede memur, kamu işçisi, yurtdışından maaş alan, sigortalı kimseler varsa bu kişinin başvurusu değerlendirmeye alınmamaktadır. 

Adıyaman Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

  • T.C vatandaşı olmak
  • Başvurdukları yerde oturuyor olmak
  • İşsiz ve düzenli gelire sahip olmamak
  • Eve ve herhangi bir mülke sahip olmamak
  • Aylık geliri varsa asgari ücretin 1/3’ünün altında olmak
  • Afetzedeler
  • Şehit ve gazi yakınları
  • Kimsesiz ve geliri olmayan yaşlı kimseler
  • Geliri olmayan işsiz dul kadınlar

Belediyeden para yardımı alabilmek için bazı şartları karşılamak gerekir. Adıyaman Belediyesi nakit para yardım alma şartları arasında hiçbir yerden geliri olmamak ve sigortalı bir işte çalışmamak şartı bulunmaktadır. Buna ek olarak nakit para yardım alma için gerekli kıstaslar şu şekilde sıralanmaktadır:

Yukarıda yer alan şartlardan birine sahip olan kimseler belediyeden yardım almaya hak kazanmaktadır. Nakit yardım için başvurular http://sosyal.adiyaman.bel.tr adresi üzerinden de yapılabilmektedir.

Ayrıca kendisine dul aylığı, emekli aylığı ya da yaşlılık aylığı bağlanmasına rağmen kişinin aldığı ücret asgari ücretin 1/3’ünün altındaysa nakdi yardım için başvuru yapılabilmektedir. Belediyeden alınacak yardım parasının ne kadar oranda olacağı değişkenlik gösteriyor.

Adıyaman Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu 

Adıyaman Belediyesi para yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden, belediyeden ve ikamet edilen adreste yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından temin edilebilmektedir.

Para yardımı için başvuru formunun doldurulduktan sonra sonuçlar yaklaşık 15 gün içerisinde belli olmaktadır. Bu süreden sonra hala cevap gelmemişse Alo 153 beyaz masa hattı aranarak gerekli bilgiler alınabilir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra vatandaşlardan istenen evraklar arasında kimlik kartı fotokopisi, sağlık raporu, vukuatlı nüfus örneği, muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi, SGK müdürlüklerinden alınan işsizlik belgesi, engelliler için engelli raporu ve ikametgah belgesi yer almaktadır. Bu belgeler ile birlikte belediyelere yapılan nakit para yardımı başvurusu tamamlanmaktadır. 

Ülkemizde yer alan tüm belediyelerde nakit yardım, elektrik yardımı, doğalgaz yardımı gibi başvuruları inceleyen bir komisyon yer almaktadır. Burada bulunan üyeler gerekli incelemelerde bulunduktan sonra bütçeye göre muhtaç ailelere yardım parası vermektedir.

Yardım parasını verilmesi vefat eden, muhtaçlık hali biten, ikametgah adresini değiştiren, dul ise evlenen kişilere kesilmektedir. Böyle olduğu halde yardım parası almaya devam eden kişiler tespit edildiğince faizi ile birlikte cezai işlem uygulanmaktadır. 

📲 Beyaz Masa Telefon Numarası: 153
Adıyaman Belediyesi Web Site Adresi: http://sosyal.adiyaman.bel.tr

Devlet Ödemeleri maddi yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edin.

5/5 - (19 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu